Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szükséges az irányjelzés...

Klaudiaerdos kérdése:

Szükséges az irányjelzés Budapesten az Árpád híd budai hídfője felé haladva, a három sáv közül a középsőn közlekedve, ha a 10-es főútra vezető jobbra nyíló sávban kívánjuk folytatni az útunkat? (képek lent)

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel, mert úgy látom nincsen terelővonallal elválasztva egymástól a hídon Buda felé vezető középső sávról a 10-es és 11-es főútakra vezető sávok. Tehát úgy is tűnhet, hogy akár irányjelzés nélkül is folytathatjuk az utunkat a 10-esen vagy a 11-esen is.

/vita tárgyát képezte a kérdés és szeretném jól megtanulni, én az irányjelzés véleményén állok/



2015. márc. 19. 23:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Itt a kép a helyről: [link]


[link]


Illetve ez a videó 9:50-10:05-ig https://www.youtube.com/watch?v=5c3QUGL9qfc

2015. márc. 19. 23:49
 2/16 A kérdező kommentje:

29. § Irányváltoztatás, irányjelzés


(1) Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.


(2) Az irányváltoztatást - ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást - a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni. E rendelkezést kell alkalmazni a körforgalmú útról történő letérés esetében is. A jármű vezetője egyéb esetben (pl. útkereszteződésben kanyarodó főútvonalon való továbbhaladás esetén) is adhat irányjelzést, ha ezzel továbbhaladási irányáról a közlekedés más résztvevői számára többlettájékoztatást ad, az irányjelzés azonban megtévesztő nem lehet.


(3) Az irányjelzést irányjelző készülékkel, ilyen készülékkel fel nem szerelt jármű esetében pedig karral vagy jelzőtárcsával kell adni, oly módon, hogy az elölről, hátulról és a megfelelő oldalról jól látható legyen.

2015. márc. 19. 23:53
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem váltasz sávot, így nem kötelező, de nyugodtan használhatod az irányjelzőt, nem törik le a karja!

:D

Én mindig nyomok egy jobbost ha ott megyek, nem fáj és többlet infót ad a többieknek.

2015. márc. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kár szenvedni a képfeltöltéssel, így is lehet linkelni:

[link]

2015. márc. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ismerősöm erre azt mondta, hogy nem számít sávváltoztatásnak ez, mert nincs terelővonal, és az irányjelzés megtévesztő volna a jobboldali sávon közlekedőkre nézve. Vajon számít ez az úttest széle átlépésének?
2015. márc. 19. 23:56
 6/16 A kérdező kommentje:
Hú köszi a gyors válaszod és a profi képbeillesztést.
2015. márc. 19. 23:58
 7/16 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben 2-3 indexvillantással szoktam jelezni, hogy merre akarok tovább menni. Szerintem ez elég a körülöttem haladóknak, hogy lássák. Ugyanakkor nem is megtévesztő, azaz nem fogják azt gondolni, hogy sávot akarok váltani.
2015. márc. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én erre megyek minden nap haza, kell indexelni.

Nem sávváltásnál kell, hanem manőver kezdete előtt, illetve irányváltoztatás esetén.

Eltekerem a jobbra a kormányt, akkor kell indexelni.

2015. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Fontos volna viszont nekem, hogy a válaszok a KRESZ szabályzatban leírtakkal legyenek alátámasztva. "Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) " Szerintem ebből az úttest képzeletbeli felezővonalának átlépése húzható rá.
2015. márc. 20. 14:16
 10/16 A kérdező kommentje:
Ti hogy látjátok?
2015. márc. 20. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!