Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan szankcionálják, ha...

Hogyan szankcionálják, ha lejárt műszakival használom az autót?

Figyelt kérdés

Mennyi lehet a pénzbírság?

Elkobozhatják-e az autót?


2015. ápr. 28. 05:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Helybe leveszik a rendszámot és se előre se hátra, csak tréleren.
2015. ápr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bajer ***** válasza:
Apám még vakmerő korában így járt, elkobozták a rendszámokat, feljelentették, anno még húzós 10 000-res bírság, de nem szarakodott autómentővel, hazament földutakon. 140km-t kellett megtennie. Többé nem használta azt a kocsit, szétbontottuk, akkor még nem kellett hivatalos bontási igazolás. Ma már 50 000 vagy magasabb bírság lehet, de a kocsi marad a tulajnál.
2015. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem egy nagy ötlet. Ugye a kiindulópont az az, hogy a lejárt műszakis autóról nem lehet bizonyosan tudni, hogy nem jelent-e veszélyt a műszaki állapota más közlekedőre nézve. (Persze látom, milyen állapotú kocsikat rúgdosnak át a műszakin, de ez nem ide tartozik.)


Ergo jogilag tuti, hogy teljesen alkalmatlan a járműved a közúti közlekedésre. Így azzal nem engednek tovább, hívhatod a havert vagy vàrhatod a buszt. Ha pedig belekeveredsz akár vétlenként is egy balesetbe, akkor könnyen lehet, hogy te viszed el az egész balhét. És pontosan ezért nagyon nem javaslom, hogy megpróbálkozz ezzel. Csúnyán ráfázhatsz vele.

2015. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kocsira most költöttem egy vagyont, műszakilag teljesen rendben van, karosszériahibák miatt nem tudom levizsgáztatni. (még nem járt le, van egy hetem rá)


Csak közúti ellenőrzésnél derülhet ez ki szúrópróbaszerűen vagy autópályán pl. egyből jelez a rendszámfigyelő kamera?

2015. ápr. 28. 12:55
 5/8 anonim ***** válasza:
A rendszámra ragasztott vizsgamatricából azonnal látszik.
2015. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kata kata ***** válasza:
2015. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30 napig ig helyszíni bírsággal sújtják be kerülsz a rendszerbe utána hogyan tovább azt nem vártam meg le vizsgáztattam s.o.s be!
2015. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem egyszer elkaptak 20 ezer lett, de kikönyörögtem hogy elengedjenek,kamuztam mindent, hogy bejelentkeztem már a szerelőhöz de lebetegedett és így nem tudta vállalni, ezért kicsúsztam az időből ,máshol meg nem fogadtak mert be vannak táblázva 1 hónapra, most is éppen szerelőtől jövök ,semmi baja a kocsinak nézze meg biztosúr stb stb ... :D Rendőr függő a dolog.
2015. ápr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!