Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen kívül a...

Nagy Rebekaaaa kérdése:

Lakott területen kívül a 70-es táblánál 80 egy, kettővel mentem, ahogy láttam a km órámon, de ugye a kocsi km órája csal egy picit. Számíthatok így büntetésre?

Figyelt kérdés
Új fajta traffipax volt, de be voltunk kötve mindenki aki ment.

2015. máj. 11. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem. 70-es táblánál 88-tól jön a csekk.
2015. máj. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%
Nem fognak megbüntetni. Legfeljebb levelet kapsz hogy nyilatkozz ki vezette az autót, arra meg azt mondod hogy közeli hozzátartozó és kész. Ez a "túllépés" még nem tartozik az obj. felelősség alá.
2015. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó és köszönöm a válaszokat. Amugy nem az enyém az autó, meg figyelni szoktam csak most siettünk.
2015. máj. 11. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
2-es te miről beszélsz!?!?!?el vagy tévedve mint falusi kutya az aszfalton......
2015. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs eltévedve. A sebesség túllépése csak bizonyos szint felett tartozik az objektív felelősség alá (pl. 50-nél 65 felett). Az alatt szabálysértés és kiküldhetik az adatkérő lapot, amit aztán vissza lehet küldeni azzal, hogy családtagra és önmagára senki nem köteles terhelő vallomást tenni.

Más kérdés, hogy mostanság nem küldik már ki, mert pont emiatt a kibúvó miatt találták ki az objektív felelősséget. De ha a helyszínen megállít a rendőr, akkor megbüntethet 65 alatt is.

2015. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ha megállít akkor megbüntethet, de így remélem nem.
2015. máj. 12. 12:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb 5-8 km csal az óra, így számolj! Persze ez gyártó függő.
2015. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!