Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha elkerulhetetlen az utkozes...

Ha elkerulhetetlen az utkozes hogy "jobb" nagytestu kutyat elutni? Az auto szempontjabol kozepen jobb eltalalni, vagy a kerekkel?

Figyelt kérdés

Kanyarban atmentem egy nagytestu kutyan(mar elutottek, gondolom ugyan abbol az okbol kifolyolag amiert en sem lattam).Mire eszrevettem mar nem volt mas valasztasom, minthogy atmenjek rajta.Probaltam a ket kerek koze igazitani a kutyat remelve,hogy igy jobban elosztodik az utes ereje vagy esetleg atfer az auto alatt,de mivel nemetjuhasz meretu volt, megutotte az auto alljat. Erzetre mintha egy hatalmas katyuba mentem volna.

Holnap reggel viszem szervizbe az autot, fogalmam sincs milyen kart okozhatott, de nem hagy nyugodni, hogy meg lehetett-e volba uszni kisebb karral.(Kikerulni nem tudtam a szembe jovo auto miatt.)



2015. jún. 12. 23:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben talán a kerekek alatt jobb helyet lett volna mert akkor talán csak átmész rajta és nem akad be az alvázba. De csak kisebb sebességnél.
2015. jún. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 petizacc ***** válasza:
100%
Ha a kereket éri lehet le is dob az útról, így volt a legésszerűbb, hogy megközölted.
2015. jún. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt a jó megoldás egy ekkora kutyánál.


Kárt nemhiszem hogy csinált, ahhoz túl puha.

2015. jún. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha bármi kárt okozott volna hamar feltűnt volna. Kipufogot tudta volna leszakítani, az alapból hallható lett volna.
2015. jún. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Szegény blöki....:(
2015. jún. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes oldalról, mert beeshet a szélvédőn az állat és megölhet.
2015. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Már elütött állatról van szó, az azért nehezen csúszik fel a motorházfedélre.
2015. jún. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"azért nehezen csúszik fel a motorházfedélre."


Mesélj még, mr. szakértő.

2015. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Te meg tanulj már meg olvasni!

Elütött állatról van szó = fekszik a földön, és nem bivalyról beszélünk hanem kutyáról. Na meséld már el, egy földön fekvő kutya, hogy csapódna fel?

2015. jún. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szerencsere aprosaggal megusztam.A kipufogo cso alatti rud elgorbult kicsit es a motorhaz also burkolata egy helyen berepedt, de ezen kivul semmi komoly kart nem okozott.Egy karcolas sem keletkezett lathato helyen.

Ha az adott sebesseggel oldalrol utom el valoszinuleg nem tudtam volna az autot az uton tartani, de az is lehet hogy kitort volna a felfuggesztes a szerviz szerint.

2015. jún. 13. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!