Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire biztonságos az úton...

Mennyire biztonságos az úton biciklizni?

Figyelt kérdés
Nem fognak elcsapni amitől kiloccsan az agyam?

2015. jún. 19. 18:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
De, azért vesz mindenki repülő biciklit.
2015. jún. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem mindegy, hogy hol. Meg azért a kresszel se árt ha tisztában vagy, elsőbbség, ilyesmi.
2015. jún. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy az út mennyire forgalmas. Például egy rohanó kamionokkal teli út nem igazán kerékpártúrára való. Ahogy Budapest belvárosának útjait sem tartom annak. De mondjuk félreeső falvak közt a természetben biciklizni biztonságosnak mondható. Ha néha akad is autó, a gyér közlekedés miatt figyelmesebbek is szoktak lenni. Például a Bakonyban lehet jó kerékpártúrákat tenni, nagyon ritkán jár autó néhány mellékútján. De ha a nyugati határhoz közel laksz akkor a Duna menti kerékpárút is kiváló, ami Bécsen át Passauig vezet. Az utóbbin egészen pici gyerekekkel is szoktak biciklizni családok.
2015. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Általában úton biciklizünk,ki ilyen-,ki olyan úton.

Kétség nemfér hozzá hogyha elcsapnak,kiloccsan az agyad.

2015. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Joci_27 ***** válasza:
Tanuld meg a Kresz kerékpárosokra is vonatkozó részeit és ne képzeld magad halhatatlannak! Bárcsak minden biciklis így tenne.
2015. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én mások által és a saját hibáimból tanultam KRESZ-t. Ha ki is loccsant az agyam, az is vissza mehetett a helyére, mert még itt vagyok.


Annyi a lényeg, hogy az elsőbbséget add meg, ne kamikazézz (nem, nem fogsz még épp átérni - ha igen, akkor se éri meg a plusz adrenalint se neked, se az autósnak). Ha látod, hogy nem fogtok egymás mellett elférni, inkább húzódj le, a kamionosok például meg is szokták köszönni, ha nem kell kerülgetni. Bár azt megjegyezném, hogy általában pont a nagy járművel közlekedők azok, akik figyelmesek és a legkevesebb gondot okozzák, legalábbis nekem az összes húzós helyzetem tőgázzal száguldozó személykocsisnak volt köszönhető.


Ne legyél kiszámíthatatlan, jelezd, ha le akarsz kanyarodni (bár én ilyenkor inkább azt csinálom, hogy lehúzódok az út szélére, szétnézek, majd áttolom a vasat az úton), illetve legyél kivilágítva megfelelően és húzódj le szélre. Te ennyit tehetsz.


Viszont vannak olyan utak, amikre rá lehet menni biciklivel, nincs kitéve tiltást jelző tábla, de épeszű ember elkerüli őket. Ehhez település-földrajzi és alapvető helyismeretek kellenek, meg egy kis logika. Ha például egy megyeszékhely és egy 10 ezer fős város közt akarsz menni, akkor ott nagy valószínűséggel nagyon jó lesz a móka és 15 másodpercenként fognak kielőzni, bár sajnos inkább lecentizni (a környékünkön például a 32-es Szolnok és Újszász közti szakasza ilyen; Újszásztól viszont meglepően nyugis az út).

2015. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos hozzászólásokat!!!
2015. jún. 21. 20:19
 8/20 anonim ***** válasza:
2%

Takarodj fel a járdára,az úton nincsen semmi keresnivalójuk a bicikliseknek!Nem is értem hogy a francba engedi a KRESZ hogy használhassák az utat


Így legalább nem akadályozod a forgalmat,nem lesznek miattad balesetek és nem csapnak el téged sem

2015. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Alex Fly ***** válasza:
100%
Általában biztonságos. Mindenesetre az utolsó -a KRESZ,-t nem ismerő válaszoló véleményével ellentétben a járdánál mindenképpen biztonságosabb (nem véletlenül tilos a járdázás!). Persze vannak helyek, ahol nem igazán érdemes kerékpározni, de alapból egyetlen gépjárművezető sem akar direkt nekimenni az embernek.
2015. jún. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
#8-ra ne hallgass, értelmi fogyatékos. Remélem egyszer egy kapualjból kilépve elcsapja a járdán egy bringás, aztán utána pofázhat :D
2015. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!