Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A taxisoknak be kell kötniük...

A taxisoknak be kell kötniük magukat?

Figyelt kérdés
Ha esetleg nem akkor miért nem?
2008. szept. 3. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

a biztonsági öv használata mindenki számára kötelező!

tehát a taxisnak (rendőrnek, mentősnek, stb.) ugyanúgy be kell magát kötni, mint bárkinek.

az egy másik kérdés, hogy többnyire nem használják... (pedig eddig is nem kevés éltet mentett már meg, nem véletlen, hogy az országok többségében kötelező a használata - nem beszélve arról, hogy amennyiben légzsák is van a kocsiban, akkor egyenesen életveszélyes, ha nem használják a biztonsági övet...)

2008. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell bekötnie magát ha taxi üzemmódban van, ugyanis ha megtámadják akkor nem tudna védekezni. De ha nem dolgozik neki is be kell.
2008. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2008. szept. 3. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

az első válaszoló vagyok.

hát, ezt elnéztem!

valóban, ha a taxi vezetője "taxi üzemmódban" van, akkor nem kötelező a biztonsági övet használnia.

elnézést a téves válaszért!!

(ettől persze még az igaz, hogy az öv mellőzése légzsákos kocsi esetén akár életveszélyt is jelenthet...)

2008. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem!Mégegyszer köszönöm!
2008. szept. 3. 10:08
 6/7 anonim ***** válasza:
valóban le kell pontozni az egyetlen embert aki értelmes, és a valós választ adta.....
2008. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

ha épp taxizik, nem kell bekötnie magát. aki nem hiszi, nézzen utána, kreszkönyv.

viszont ha épp nem taxizik, ugyanúgy bekell, mint minden embernek.

2008. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!