Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti is az ilyet tartjátok...

Ti is az ilyet tartjátok igazi parasztnak?

Figyelt kérdés

Nekem nem olyan régóta van jogosítványom, előtte nem igazán foglalkoztam, azzal,hogy ki hogy vezet, mit csinál.

A sógoromról tudom,hogy mindig gyorsan megy, de csak ritkán szoktunk vele együtt utazni, és most hogy már vannak KRESZ ismereteim megfigyeltem miket csinál, ugyanis egy vidéki útra (200 km -oda-vissza) volt szerencsém beülni mellé egy 2010-es Skoda Octavia Kombi RS-be.

Az első említésre méltó dolog az volt,hogy lakott területen kívül 2 sávos úton, a belsőben 90-el haladó rendőrautót (és még sok más autóst) levillogott, és a rendőrautó "szó nélkül" el is engedte.Azt mondta,hogy a múltkor ugyan ezért utána mentek, és meg is büntették. (remekül elrettentették)


Autópályán (hazafelé -sötétben) folyamatosan villogott 170-190-el ment, és ahogy ment annyi volt,hogy villog/lemegy az autós/gázt ad/villog és csak ez, szinte le se vette a kezét a kapcsolóról.

(-ketten-, akik nem rögtön,azonnal mentek le,azok le is lettek dudálva)

Egyedül egy X6-os "zavart le" minket is.


Ezen kívül sima főutakon is folyamatosan előzgetett, nem érdekelte,hogy csak 1 autót előz meg,és az előtt még van 50,előzni azt muszáj.


Meglepő módon, egyedül a városokban/falvakban nem szabálytalankodott, ott ment 50-el, és tényleg 50-el, direkt néztem az órát.

(ezt azzal magyarázta,hogy egyszer majdnem elgázolt egy cigánygyereket, és kint volt a népes család is, így akkor megfogadta,hogy falvakban, és városban szigorúan 50)


Persze ez mit sem változtat a viselkedésén, én is találkoztam már ilyennel, és persze,hogy ott ülök mellette, így nem izgat, de amikor velem csinálja ezt egy bunkó...azt mondta,hogy én is ezt csinálnám egy komolyabb autóval, és mindenki más is, viszont szerintem ez nem igaz.

Ez szimplán egyéni parasztság amit nem az autó tesz, én legalábbis így gondolom.

Korábban rally versenyző volt,most már csak hobbi szinten, majd pár évig kamionsofőr, így saját bevallása szerint ő egy profi.

(balesete még tényleg nem volt ami csoda, ahhoz képest,ahogy vezet)


2015. aug. 22. 22:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán érdekelne a dolog, mögöttem villoghatna reggelig.
2015. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Ha rallyversenyző volt, akkor nem csodálom. Valószínű, megszokásból csinálja.
2015. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
1* majd csak bünti lesz! Ja nálam-paraszt ez a viselkedés!
2015. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Ez ma már szinte megszokott dolog lett...
2015. aug. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az elmúlt néhány hónap rekorder taplója, aki lakotton kívül a záróvonal mellett, amíg nem lehetett megelőzni 50-nel ment. Aztán mikor szép belátható lett az út, és megszűnt záróvonal elkezdtem előzni. Erre velem együtt gyorsított, aztán úgy 130-nál rádudáltam, hogy azért ezt mégsem kéne.
2015. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Majd lesz egy szép nagy balesete ahonnét vagy börtönbe viszik vagy kórházba. Az a baj hogy az ilyen magával ránt ártatlanokat is. Még mindig túl kevés a trafipax és túl alacsony a büntetési tétel.
2015. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Ha versenyző volt, akkor persze. Ő profi és ezt mindenkinek a tudtára akarja adni.


Egyáltalán nem igaz, hogy minden komolyabb autó sofőrje ezt csinálja. Már bocsásson meg, de egy Octavia RS még csak nem is igazán komoly autó, a forgalomban bőven találni gyorsabbakat. Nekem lassan 2 éve van jogsim, magam egy E36-os BMW 328i Cabrioletet vezetek, ami elég virgonc a maga majdnem 200 lóerejével. Sőt, mielőtt ez az autó meglett volna majdnem egy éve, édesapám régi autóját, egy E39-es BMW 540i-t vezettem. Csak összehasonlításképp: az 540i közel 300 lóerős, az Octavia RS 200 körül van modelltől függően, az 540i egy fekete, újszerű luxus BMW, a Skoda meg egy Skoda, amit kevés különböztet meg a taxiktól külsőre. És én hiába voltam akkor épphogy 18 éves, ugyan szeretek gyorsan vezetni (15 éves korom óta motorozom, azzal is szeretek hasítani), nem villogtam le senkit, hacsak nem ment tényleg irreálisan lassan vagy nem csinált oltári nagy baromságot. Sztrádán én is mentem már 250-et az ötös bömössel, de ha előttem előzött 130 körül egy Swift, akkor sem villogtam le, mert neki is ugyanannyi joga van a sztrádán a belső sávban haladni, mint nekem. Megvártam, amíg magától lehúzódik.


Tehát ez bunkóság, és nem lehet arra fogni, hogy komoly autója van. Főleg, hogy nem annyira komoly autó.

2015. aug. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

#7 vagyok, hozzáfűzném, hogy amit csinál a sógorod csinál, az ettől függetlenül nem ismeretlen fogalom, de engem nagyon tud idegesíteni. Itt egy sztori, ez az egyetlen eset, amikor kihoztak a sodromból.


Volt körülbelül egy hónapja, az M7-esen Budapestről a Balaton felé haladtam 140 körüli sebességgel, hogy levillogott valaki. Nagyon jött, kicsit sötét is volt, elvakított a kék lámpáival. Nem mentem félre, mert még volt előttem két kisteherautó, amik 100 körül mehettek, nem akartam lelassítani, de gyorsítani sem, mert a traffipaxradar alkalmazás (hasznos app, töltsétek le okostelefonra) jelezte, hogy van kamera előttem. Ez a vadállat csak villogott és villogott, majdnem belémjött, már dudált is a végén. Nem láttam milyen autó volt, amíg meg nem előzött. Ahogy lehúzódtam, mellém ért, és velem egy tempóban lehúzta a jobb oldali ablakot, amin kidobott egy rágót. Kabrióm van, tehát a rágó szépen be is repült egyenesen az ülésem szélére. Na ez feldühített, odanéztem, két korombeli srác ült benne a zenét üvöltve hallgatva. Felforrt az agyvizem, azonnal utánuk eredtem. Kis Honda Civic volt, az a tipikus sufnituningos hangos kályhacső kipufogós bontószökevény. Nem tudtak persze lerázni, tud menni a kis BMW ha kell. Követtem őket 170-es tempóval több mint tíz kilóméteren át, folyamatosan villogva, ahogy ők tették. Végül egy lehajtónál lementek, és a lakott területen is próbáltak lerázni több mint százas tempóval. Tudtam, hogy nem kéne, de követtem őket, mert elszállt az agyam. Még pár kilóméter után, már amikor kezdtem félni, hogy egy több tíz fős roma família vár engem a célban, lehúzódtak az út szélére, én meg beálltam mögéjük. A nagy kemény srácok már nem is voltak olyan kemények, amikor kiszálltam és odaragasztottam a rágót a kocsijuk hátsó ablakának közepére. Jómagam 180 centi magas vagyok, de sok éve ketrecharcolok, talán ez is bejátszott, hogy végül a két bunkó gyerek bocsánatot kért és meghunyászkodott. Ennyit a nagy menő paraszt autósokról, egészen addig kemények, amíg valaki utánuk nem megy.


Szánalmasnak tartom az ilyen viselkedést. Ezután az akcióm után három gyorshajtási csekk érkezett a postaládámba, tehát én magam is megbántam ezt az akciót.

2015. aug. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Ez engem nem zavarna - miért is zavarna?


Megtanulhatná már a sok önkéntes rendőr, hogy 2+ sávos úton JOBBRA TARTUNK és nem azzal foglalkozunk, hogy a belsőben a nálam gyorsabb autó mennyivel megy... Igen, gyorshajt. De ha én szépen megyek a külsőben 130-al a a pályán pont nem érdekel, hogy a szervdonor 200al nyomja a belsőben, mert se engem nem tart fel se nem zavar. Ugyan ez igaz többsávos autóútra is. Ha már "le kell villognia" akkor már te voltál a tök, vannak tükrök (nem csak sminkelésre és pattanás nyomogatásra), látnod kell, hogy gyorsabb jármű jön mögötted.


Ami egyedül zavarna, az az ész nélküli előzgetés, ha egyben áll a sor.

2015. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Először is leszögezném, hogy számomra rendkivül érdekes, hogy itt mindenkinek van egy olyan sógora, akinek csúcsszuper autója van, és mindenféle szabálytalanságokat elkövet.


A vezetési stilusa engem annyiban zavarna, hogy agressziv. Mármint ez, hogy mindig villogtat, meg hasonlók. A rendőrmegelőzös dolgot nem tudom hová tenni, végülis a rendőr is szabálytalan volt, csak ugye kicsit túllépte a sebességet. Valószinüleg nem volt traffi benne.

Én is bőven túl szoktam lépni a sebességet, de előlem le is húzódnak mindig a külsőbe, érdekes, hogy annyian siránkoznak, hogy sokan nem húzódnak le a külsőbe, én ezt ritkán tapasztalom, akkor is türelmesebb vagyok.

2015. aug. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!