Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek a magyar autópályá...

Szerintetek a magyar autópályákon fizikailag lehetséges 300 feletti sebességet elérni?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, aki mostanában összehaverkodott egy gazdag sráccal (én csak látásból ismerem).

A srác apjának egy BMW-je van,erre hasonlít:

[link]


Mondott valamit,hogy ez gyárilag sokkal erősebb mint az átlag BMW, vagy ők csináltak vele valamit, de a lényeg,hogy erősebb "verseny" gép.

Készített egy videót, amin az autópályán mennek (Magyarországon) és ott mutatja az utat, aztán az autó óráját ami 310-et mutat és a videó végéig eléri a 330-at, azaz a maximumot.

Ez egész biztos, a saját szememmel láttam, tökéletesen kivehető.

Nem tudom,hogy ez ilyen felvágós átvágás vagy tényleg lehetséges?Mert azért elérni ezt a tempót, ahhoz kell ám egyenes szakasz, és gondolom már egy enyhe ívben is eltudna szállni az autó.

Arra gondoltam,hogy futópadra van téve , és úgy éri el a 330-at, vagy nem tudom, de nekem ez annyira hihetetlen, meg a videón már nem látszik ismét az út, tehát simán belefér egy vágás.


2015. okt. 23. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges a dolog. Ha tényleg igaz a sztori és a "jaó bika erős" motor mellé megfelelő futómű is került, illetve dolgoztak az aerodinamikán (utcai autókon nem divat a normális leszorítóerő, de meg lehet oldani), akkor a jobb állapotú itthoni autópályákon lehet veretni 300 fölött. Enyhe ívben sem biztos, hogy elszáll az autó: egy jó futómű jó gumikkal, nagy leszorítóerővel tud annyit, hogy nagy ívsugárnál is az úton maradjon az autó. Egyébként meg ha én ilyen kamuvideót készítenék, nem vergődnék fékpaddal, inkább a műszeregységet verném át külső jelforrásról. Gyorsabb és olcsóbb megoldás.
2015. okt. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Az út simán megvan hozzá, én inkább a forgalom miatt aggódnék, azért ott már egy 130-al közlekedő autó is mintha állna... nem mellesleg még belső sávban sem számít senki arra, hogy valaki majd 300 al érkezik mögé, aztán legyen ideje félrehúzódni.
2015. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Azért egy "átlagos" magyar huplinál pápát mondhatsz a leszorítőerődnek, és úgy fogsz felszállni azzal a BMW-vel, mint Neil Armstrong az Apollo-val. És akkor az esetlegesdn beépített bukókeret sem biztos, hogy megvéd attól, hogy a tűzoltók kiskanállal vakarjanak ki a maradványokból.
2015. okt. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Amennyiben az autója képes rá, lehetséges az utakat tekintve. Bár kíváncsi lennék arra a BMW-re, mert szerintem már hallottunk volna felőle. :D
2015. okt. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Mért kellett volna róla hallani. Nem olyan nagy csoda, ha egy BMW tud 300-at, tulajdonképpen szinte bármelyik újabb M-es viszi vagy épp egy 335i is, csak szoftveresen kell modosítani, hogy ne tiltson 250-nél.
2015. okt. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Persze, de veszélyes. Van is egy tavaly történt dokumentált híres eset. Lamborghini 336 km/h sebességgel az M7-esen.


link: [link]

2015. okt. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

Fizikailag persze, hogy lehetséges. M6 olyan kihalt, hogy néha Pécsig nem találkozik rajta az ember autóval.

A magyar sztrádán minősége nem rossz amúgy, egy autóval ami alkalmas rá hozható.


Amúgy ehhez nem kell "hűű de spéci tuning", M5 BMW-k gyári fojtás eltávolítása nélkül tudják hozni a 300 km/h feletti sebességet.

2015. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Lehetséges. És hidd el akinek ilyen megpiszkált drága kocsija van az meg is teszi legalább egyszer. Hiszen minek szedné ki a tiltást és tuningolna ha soha nem próbálja ki?
2015. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akinek ilyen kocsija van, az említett példa is mutatja, hogy agya nincsen
márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!