Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárost megbüntetheti a...

Kerékpárost megbüntetheti a rendőr/közterületes, ha az nem a kerékpársávban halad?

Figyelt kérdés

Az út túloldalán volt dolgunk, nem ahol a kerékpársáv van. Az úton, majd a járdán haladtunk. Megállított a rendőr és egy közterületes feljelentéssel fenyegetőztek. Létezik egyáltalán ilyen? :-o

Persze beleakartak kötni mindenfélébe. Megnézték van-e lámpánk, macskaszem... Neheztelték, hogy nincs csengőnk a kerékpárokon. Minden más megvolt. Bár felcsillant a szemük, mikor meglátták, hogy a kormányon lévő elemlámpatartó konzol üres...nem vették észre, hogy van egy mini lámpa is a kormányon. (2x3 centis). :-)

Ezekkel foglalkoznak, miközben mások milliárdokat lopnak! Menjenek a búsba!



2015. dec. 8. 11:08
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
56%

"Ezekkel foglalkoznak, miközben mások milliárdokat lopnak! Menjenek a búsba!"

Attól, hogy mások milliárdokat lopnak, a KRESZ még vonatkozik a kerékpárosokra is. Bár nagy részüknek ez eléggé kényelmetlen. Viszont a rendőrök nem nagyon erőlködnek a kerékpárosok feljelentgetésével, mert rossz a bírságolási arány. Sokkal egyszerűbb kiállni a Mercedesszel valami 30-as tábla mögé veretni a lézert. Lehet kényelmesen aludni, nem esik a fejükre az eső, a gép meg elvégzi a munkát, megy a bírságcsekk az üzembentartónak.

2015. dec. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 kovpet ***** válasza:
79%

"Ezekkel foglalkoznak, miközben mások milliárdokat lopnak! Menjenek a búsba!"


A milliárdos tolvaj meg azt mondja ilyenkor, hogy "miért ne lopjak, amikor egy egyszerű szabálysértőt sem bírságolnak meg, pedig azt mennyivel egyszerűbb lenne".


Amúgy a csengő is kötelező tartozék (és 300 forint...), tehát örülhetsz, hogy nem büntettek meg. A járdázásért is büntethettek volna. Szerintem lusták voltak, szerencséd volt. Meg gondolom elég fiatal is lehetsz a "beleakartak" alapján, így lehet, simán nem akartak megvágni egy ilyen apróság miatt.

2015. dec. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
46%

Én úgy tudom, hogy járdán nem lehet kerékpározni.

Egyébként jónak tartom a kerékpárosok ellenőrzését. Eszméletlen, hogy miket csinálnak. Tegnap épp mindenféle jelzés nélkül elém vágott egy, mert kitalálta, hogy befordul balra, persze ezt nem jelezte sehogyan sem.

És minden nap van legalább egy ilyen. Úgyhogy ellenőrizzék csak őket is, ha már ugyanazt az utat használják mindenféle vizsga nélkül, mint az autósok.

2015. dec. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
86%
Ha annyira akart volna akkor a csengőért meg a járdáért nyugodtan megbüntethetett volna, inkább rád akart ijeszteni, hogy többet ne csinálj ilyet, szemlátomást nem sikerült és még te állsz neki feljebb.
2015. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
91%
#3 mondjuk az ilyen donor hülyéket, mint akit írtál nem nagyon hatja meg szerintem, ha meghágja őket a rendőr.
2015. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább nézz magadba, ahelyett hogy másokat szidnál!

Majd ha te minden törvényt és szabályt betartasz,akkor mutogass másokra!


Ahhoz meg eléggé faék bonyolultságú gondolkodás kell, "hogy ezzel foglalkoznak, míg mások milliárdokat lopnak" meg "inkább trafizznak, mert...". A rendőrség egy kb. 40 000 fős testület, ahol mindenkinek konkrét, meghatározott feladata és ahhoz szükséges speciális képzése van. A milliárdos lopásokkal foglalkozó gazdasági yomozó feltehetően nem is tudná kezelni az új traffikat, de lehet, hogy a KRESZ szabályok változását sem követi napi szinten, mivel nem az a munkája. Az a közlekedési rendőr pedig, aki a traffit kezeli, akkor sem tudna mit kezdeni egy bonyolultabb gazdasági bűncselekménnyel, ha ezüsttálcán tennék elé. Az egész országban van kb. 500 traffit kezelő rendőr,4 váltásban - vagyis műszakonként max. 100 - 120 rendőr traffizik, de mindenki bennük látja a megváltást a bűnözéstől. Ez kb. az a mentalitás, hogy "ha az urológia előtt nem vár beteg, akkor az urológus miért nem ugrik be egy agyműtétet elvégezni? persze, mert könnyebb neki a tököket vizsgálgatni egy-két percig, mint agyat operálni a forró műtőben órákon át!"

Döbbenetesek vagytok!

2015. dec. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes emberek élnek ezen a bolygón.....hiszen minden rendőr egy rohadt kocsog....meg akkor is amikor egyébként neki volt igaza....te meg nem hogy csöndbe maradnál,hogy megúsztad még jössz ide vergődni meg elégedetlenkedni....de úgy látom csalódnod kellett!Mert nem sikerült senkit meghatnod.....
2015. dec. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
37%
Amikor éppen nem lopnak milliárdokat, akkor azért szoktak kerékpárutakat is építtetni, mert a bringások állandóan a pofájukat jártatják hogy nincs elég kerékpárút, erre ott van egy és nem használod. Most akkor vagy te vagy hülye, vagy én nem! A rendőr pedig ha akar, akkor azért baszogat hogy balról van a farkad a gatyádban és nem jobbról!
2015. dec. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

A KRESZ-t betartom, ha van rá mód.

Köszi a sok jóindulatú megjegyzést. :-(

A kerékpárúton mentünk ameddig lehetett, de ha egyszer a túloldalt van dolgunk, mit tegyünk, repüljünk át?

Egy totálisan forgalom mentes helyen voltunk. Gyalogosok száma nulla. A kerékpárútról átmentünk a túloldalra. Mentünk vagy 150 métert a célig. Épp a bicajokat láncoltuk ki, mikor odajöttek hozzánk.

Hozzáteszem, a megcélzott helyen nem lehet átmenni a kerékpárútról az út túloldalára, mert egy villamospálya keresztezi. Mindenféleképp kerülni kell a túloldalt!

Amit hibáztunk, nem toltuk a kerékpárokat a gyalogosoktól mentes üres járdán.

Ok csengőnk nem volt, de minden más megvolt, ami szerintem nagy szám, mert a legtöbb kerékpárosnak alig vannak meg az előírt felszerelései.


Kedves hozzászólók, nektek ezek szerint minden, de minden stimmel a bicajotokon. (?)


Mellesleg van jogsim, vezetek szinte minden nap, személy és kis teherautót is. A jogos szabálysértéseket megértem, de ez annyira banális helyzet volt szerintem.

2015. dec. 9. 13:50
 10/46 anonim ***** válasza:
73%

"Ok csengőnk nem volt, de minden más megvolt, ami szerintem nagy szám, mert a legtöbb kerékpárosnak alig vannak meg az előírt felszerelései."


Ez kb ovoda nagycsoport szint.....

2015. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!