Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vannak itt akiket közlekedési...

Vannak itt akiket közlekedési baleset ért? Hogy dolgozták fel, félnek azóta közlekedni stb?

Figyelt kérdés
KÉREM CSAK AZ ÍRJON AKIT ÉRINT.

2015. dec. 29. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem okoztam személyi sérülést sem és másnak vagyoni kárt sem (csak magamnak) Nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedtem. Igazából az a durva, hogy nem is mentem gyorsabban mint a megengedett csak egy hirtelen kormánymozdulat elég volt egy kátyúban a bajhoz. Tanultam belőle, sokkal megfontoltabban vezetek. Féltem vezetni egy darabig aztán egy barátommal (oktató) vettünk pár órát ilyen tanpályán ahol vizes aszfaltot meg ilyeneket szimulálnak, hogy felkészültebb legyek egy esetleges jövőbeni váratlan közlekedési helyzetre.
2015. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Három évvel ezelőtt, pár nappal karácsony előtt (nem én vezettem) oldalról belénkjött valaki. Megpördültünk, csúsztunk hátrafelé, nekem az járt a fejemben, hogy 1-tönkrement az alig 1 hónapja vásárolt autónk, 2-nem fogunk tudni hazamenni karácsonyra, 3-hol fogunk megállni. Megálltunk végre, párom mondta hogy ő jól van, kezdett rendőrért telefonálni, én kiugrottam, mi kocsinkon egy horpadás, a másiknak viszont darabokban leszakadt az eleje, szerencsére személyi sérülés ott sem történt. A két sofőr kulturáltan megbeszélte, közben jött a rendőrség, papírmunka, mittudomén... csak jó egy óra elteltével jöttem rá, hogy kabát nélkül vagyunk és fázom. Hazaértünk végre és igazából ott omlottam össze, volt kis sírás, de aztán nekem kellett összevakarni a párom lelkét. Nem félek azóta sem, megesik az ilyesmi. Néha talán idegesebb vagyok a kelleténél 1-1 húzósabb helyzetnél, amikor nem adják meg az elsőbbséget, vagy valaki vígan átsuhan a piroson, mert én már tudom, amit ők még biztosan nem, hogy milyen szörnyű az a csattanás és az a félelem, hogy kinek mi baja eshetett... de ennyi, nem félek autóba ülni. Jobban szemmel kell tartani a többieket, ez volt a tanulság számomra.
2015. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Belém jöttek hátúlról vagy 4x úgy hogy 3x beletoltak az előttem levőbe lámpánál. 1x rászaladtam arra aki előttem volt. 1x oldalról jöttek nekem, majdnem belenyomtak az árokba. 1x +4°C-ban! le volt fagyva az út, egy autót láttunk berepülni az erdőbe, mi "csak" pörögtünk az úton. 1x szemből nekünk jöttek ketten! ott valaki lebénult. Nem mi voltunk a hibásak úgyhogy nincs semmi rossz érzésem (én vezettem mindig). Amikor túl vagy a 4.-5. baleseten akkor már megszokod és még a légzésed sem gyorsul fel. Imádok vezetni évente lenyomok 30ezer km-t és szerencsére nem kellett lakatoshoz vinni egyik autóm sem vagy 6éve.
2015. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

2nap után tértem magamhoz akorházban, több órás műtétem volt, fél évig rossz volt a lábam.

Igaz utasként, de már azon járt a fejem mikor kerülök ki és motorozok!

Járni nem bírtam de a járokerettel a motoromhoz bicegtem és kézzel berakva 1esbe, majd kuplung mellett ráinditva egylábon állva kerültem vele egy kört az utcánkban pizsiben mikor hazakerültem a korházból!

2015. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Mátrában elszálltam a zsír új mocimmal (800km volt benne). Kb 80-al pusziltam meg a korlátot, de szerencsére nem lett gond. Végig az járt a fejembe, hogy hogy lehetek ekkora fa*z, hogy egy új motort összetörök. (egyébként egy kátyú miatt történt)
2015. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Volt egy saját hibás ('98), egyszer más volt a hibás (2005). Nem jó érzés, nem sokat tudsz tenni, le kell vonni a következtetéseket, átgondolni mi volt a hiba. Aztán tovább kell lépni.
2015. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nézzük csak: Kétszer álltam fejtetőre, egyszer egy kamionnak hála egy szép kis bazaltdarab szállt be a szélvédőn, tavaly nyáron meg egy gyorshajtó koccantott meg hátulról.


Igazából nem kerítek nagy feneket a dolgoknak, annál rosszab, ha komoly személyi sérülés nincs akkor nem történt semmi helyrehozhatatlan, ez a fő elv.

2015. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Engem elütött egy autó, ami álló helyzetből indult, majd kiszállt a sofőr és megvert.


Hogy dolgoztam fel?

2 évig jártam emiatt a bíróságra. 7 napig nem igazán voltam utána magamnál. 1 évig voltak szívproblémáim emiatt. 2.5 évig volt egyensúly zavarom., 8 évig voltak emiatt rémálmaim. Elmúlt. Hogyan? Elfojtásos feledéssel. Ez azt jelenti, hogy sikerült annyira elfojtanom a tudatomat, hogy szinte semmire nem emlékszem, ami fél évvel ezelőtt történt, csak nagyon halványan. - Jó mit? Hát nem az.


Pszichológussal érdemesebb lett volna erről beszélni.


Most csinálom a jogsit és tudom, hogy milyen vezetni és hogy mennyi balfék sofőr van és tudom, hogy én náluk jobb ember vagyok technikailag is és értelmileg is, és ez segít.


De februárban megyek pszichológushoz munkahelyi stressz miatt, majd ezt is kibeszélem.

2015. dec. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer télen a szebbnek ígérkező hegyi utat választottam a síkvidéki helyett és a letakarítatlan úton kb. az ötvenedik kanyarban megpusziltam a szalagkorlátot. Azóta sokkal több tényezőt veszek figyelembe az útvonalválasztás folyamán és kevesebbet kockáztatok e téren.


Ami lelkileg jobban megviseli az embert, az inkább egy súlyosabb baleset végignézése szemtanúként. Már három repülő gyalogost is láttam, ebből kettő volt gyerek és még egy gyerek összerakásánál segédkeztem. Ezért összeszorul a gyomrom, ha takarásból előrohanó gyalogost látok akár autóvezetőként, akár gyalogosként vagy utasként, mert már látom magam előtt a nagy repüést, Férfiasan bevallom, időről időre le is bäszok embereket az utcán ilyesmi miatt. Francnak van kedve ennyi eset után megint mentőt várni, rendőrnek magyarázni, stb.

2015. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

5-6-szor jöttek belém, kb. ennyiszer mentem másokba, meg nem öltem még senkit az úton, csak pár macska és galamb látta káromat, bár szándékosság nem volt abban sem.

No meg egyszer egy nénike nézett be a szélvédőmön. Hozzá hívtam mentőt, rendőrt, vetettem látleletet. Pár zúzódása lett, nem én voltam a hunyó akkor sem.

Az összes eset után rögtön visszaültem az autóba és mentem a dolgomra, nem nagyon kellett semmit feldolgozni.

Ja nem, egyszer szükség volt autó mentőre is, amikor nagyon utolértem egy teherautót.

2015. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!