Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a közlekedési szituációb...

Ebben a közlekedési szituációban mit tennétek? Jól cselekedtem?

Figyelt kérdés

Este volt a külső sávban mentem 60-al épp tartottam a város felé 2X2 sávos úton haladtam, szemben elvakítottak a magas autók ( Suzuki Swiftem van) a belső sávban pedig jöttek a fenegyerekek kik 120-130 km/h sebességgel repesztenek 60-as táblánál (kiváló az út minősége). Szóval a történet mentem szépen lassan és egy meghalt kisállat feküdt hosszába a külső sávba jobbra kikerülni hirtelen nem tudtam se balra mert jöttek a csávók ezért enyhén fékezve átmentem szegény kisállat holttestén. Hirtelen döntöttem így, nem tudom, hogy jól-e. Szerintetek?


Este nagyon szeretek vezetni ( 3 hónapos jogsim van) de nagyon elvakítanak a szemből jövők. Ha napszemcsit veszek fel az ront ilyen helyzetben vagy segít? Csak a Suzyval van ilyen problémám a másik autóval nincs ott magasabban ülök és nem pont a pofámba világítanak a közlekedőtársak..


2016. febr. 6. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Annak az állatkának már mindegy volt. Nehéz megtanulni, de még kóbor kutya miatt se szabad hirtelen félrerántani a kormányt, mert sokkal nagyobb balesetet okozhatsz.

A szembejövőket pedig meg kell szokni, ne nézz rájuk, hanem inkább az út jobb oldalát figyeld. Így kevésbé vakítanak és az esetleges veszély is legtöbbször az út széléről fenyeget.

2016. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer egy kölyökrókát ütöttem el az M9-es autóúton. Sötét volt, esett az eső, tiszta víz minden, mögöttem utánfutó megpakolva és egyszercsak ott állt de pont azon ponton ahol a kerék ment. Tisztában voltam vele, hogy ilyenkor hirtelen satuzni meg kormányt rángatni is veszélyes, én sem tudtam mit csinálni. Rászorítottam a kormányra és puff. Ilyenkor ez a legjobb megoldás.
2016. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól döntöttél. A döglött állat már nem lesz döglöttebb, viszont ha téged elkaszál valaki 120-as a swiftben akkor oda már nem kell mentő...
2016. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:
Mint már írták jól döntöttél. A döglött állatnak mindegy volt, neked/nekik nem.
2016. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rossz érzés, de élő állat esetén sincs jobb döntés, én macskát lapítottam úgy ki, hogy a másik opció az árokba kormányzás lett volna. Nagyon sajnáltam, de a kisebbik rossz ez volt. (Ugyanígy jártam utasként egy autópályán kolbászoló őzsuta esetében is, a sötétben csak a hirtelen kormánymozdulat segített volna a sután, rajtunk meg a rohammentő. Ilyenkor inkább mínusz egy őz...)
2016. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!