Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok kerékpáros miért hiszi...

Sok kerékpáros miért hiszi azt hogy körforgalomnál is elsősége van az autósokkal szemben?

Figyelt kérdés
Aztán ha rájuk dudálok akkor meg besértődnek. Pedig ott van a "macisajt" elsőbbségadás tábla
2016. ápr. 8. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Bringaúton jön a delikvens?
2016. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mantis religiosa ***** válasza:
96%
A közlekedési szabályok egyformán vonatkoznak a közlekedés minden résztvevőjére.
2016. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
bringúton mindenhol ott van az elsőbbségadás tábla nekik, mégis szarnak rá, kihajtanak a kocsik elé, aztán meg lesnek ha elcsapják őket.
2016. ápr. 8. 12:27
 4/13 szántóvető ***** válasza:
21%

nem kötelesek ismerni az elsőbbségadás táblát,ezt ugye tudod?

ettől eltekintve,valószínűleg csak lusták megállni.(mási kedvenc szitum mikor egymás mellett bringáznak mert úgy könnyebb dumcsizni.)

2016. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De bizony, hogy kötelesek, ha részt vesznek a forgalomban.
2016. ápr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Ha bent halad már a körforgalomban, akkor természetesen elsőbbsége van a behajtó vagy kihajtó autóssal szemben. Ha kerékpárúton halad, akkor pedig táblával szokták szabályozni az elsőbbséget. Ha pedig nincs tábla, csak átvezetés tábla nélkül, akkor más szabály híján a jobbkézszabályhoz kell nyúlni.
2016. ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 szántóvető ***** válasza:
20%
ki kötelezi őket erre?mert a kresz nem,max jól felfogott érdekük hogy ismerjék.
2016. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"ki kötelezi őket erre?mert a kresz nem"


[link]

3. § (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

a) a közúti forgalomra, valamint a közútnak és környezetének a védelmére vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket megtartani;

b) a közúti jelzések rendelkezéseinek, továbbá a forgalom irányítására, ellenőrzésére jogosultak utasításainak eleget tenni;

2016. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
Mi a szarért kellett az első válaszomat nullára szavazni? :P
2016. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ebből a kérdésből nem derült ki, mit akar a kérdező.

Jó lenne, ha leírnád higgadtan, mi történt, hol történt, mennyiszer történt.


Valóban egyet értek azzal, hogy jó lenne a KRESZt kötelezővé tenni általános iskolában mindenkinek. Mert sok tudatlan van, de vannak a rosszabbak, akik direkt lefochák a szabályokat (pl lakosság egy elég jelentős része, akinek van jogosítványa).


Nekem jött oldalról autós, amikor körforgalomban voltam. Volt, aki körforgalomban megelőzött, 40 cm-re bevágódott elém és hirtelen befékezett indok nélkül, majd csodálkozott, hogy belementem. Volt olyan is, aki hátulról jött nekem körforgóban, és már olyan is volt, hogy meg akart előzni, de nem tudott, ezért amikor kikanyarodott, nekem jött oldalról és kiszorított, majd elővett egy baseball ütőt, hogy a köcsög bringást most megveri... hiába mondtam neki, hogy buszmegálló tetején ott van a kamera, ami figyel minket, rendesen odébb kellett ugranom.)


Neked most 1 eseted volt, amit le sem írtál, vagy van egy, ahol valóban sok kerékpáros nem ismeri a körforgalmat?


Hol van ez a körforgalom? Ha valóban olyan, hogy nem egyértelmű, vannak erre szervezetek, segítenek biztonságosabbá tenni. Csak ezért kérdezem.


Sok ember azt hiszi, csak az övé az út. Teljesen mindegy, milyen járműben van. Ezeket hívják tuskó asshole-oknak. Magyaroknál egyre több van belőlük. - Sajnos - És egyre kevesebben toleránsak.

2016. ápr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!