Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha autóval le akarok előzni...

Ha autóval le akarok előzni egy másik autót, akkor kétszer váltok sávot, tehát indexelni is kétszer kell, ugye?

Figyelt kérdés
Egyszer, amikor a külső sávból a belsőbe (szembejövőbe) megyek és amikor már leelőztem (elhaladtam mellette), visszamegyek a belső sávból a külsőbe. Ezen manőver során kétszer lépem át a felezővonalat, tehát kétszer is kell indexelnem: oda-vissza. Először balra index, aztán jobbra. Így van? Mert én így tudom. Viszont sokszor látom, hogy csak balra indexelnek, visszafelé már nem. Persze ha egy nyomon haladó járgányt előzünk (motor, bicikli), akkor csak balra kell indexelni, mert nem megyünk át teljesen a felezővonal másik oldalára. Jól tudom? Tapasztalatok?
2010. ápr. 9. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Most tanulok vezetni,csak 1x kell,mégpedig balra,kivéve ha huzamosabb ideig maradsz a bal oldalon,akkor végig maradjon a balra index aztán amikor már mennél vissza csak akkor jobbra.
2010. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
oda is kell meg visszafelé is, az oktató ezért eléggé kemény lebaszásokat nyomott ha visszafelé nem indexeltem. Azért látod hogy sokan visszafelé nem indexelnek mert lusták rá vagy nem tudom.
2010. ápr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sávváltásnál mindig kell, ahány sávból mégy ki és be vissza.
2010. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

29. § (1) Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.)

........

(2) Az irányváltoztatást - ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást - a művelet !!előtt! kellő időben megkezdett! és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni. E rendelkezést kell alkalmazni a körforgalmú útról történő letérés esetében is. A jármű vezetője egyéb esetben (pl. útkereszteződésben kanyarodó főútvonalon való továbbhaladás esetén) is adhat irányjelzést, ha ezzel továbbhaladási irányáról a közlekedés más résztvevői számára többlettájékoztatást ad, az irányjelzés azonban megtévesztő nem lehet.

2010. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha internet van, akkor kresz is van a 'gépeden', kedves kérdező és e kérdéskörben ennek van szerepe, nem az egyéni "tapasztalatoknak".


A magam részéről igyekszem a lehető legkorábbra tenni az irányjelzést az ezt szükségessé tevő manőver során, azaz, ha teszem azt, balra kanyarodok:

1. index

2. balra húzódás

3. lassítás

(tehát nem a féklámpa villanása és a 'közeledő' járgányom jelzi a mögöttem jövőnek, hogy készül valami, hanem látja, van ideje felfogni, jobbra húzódni, stb)

2010. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólónak: azonnal hagyd ott az oktatódat. A sorelőzés a jogszabályok miatt is tilos.

A többiek véleményét olvasva egyetértek, illetve előírás, hogy minden sávváltásnál kell irány jelzés.

A kérdésre: ha átléped a felezővonalat, még ha félig is jelezni kell.

2010. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal előzés megkezdésének már az is számít ha kihúzódsz a felezővonalhoz. Ebből a mögötted levő már tudja, hogy előzni akarsz.
2010. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!