Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balra akarok lekanyarodni. A...

Balra akarok lekanyarodni. A nekem balra lévő egyenrangú útról pedig jobbra akar lekanyarodni a kerékpáros ugyan arra a mellékútra mint én. Neki van egy stop táblája, mert útkereszteződésben van. Nekem nincs táblám. Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

#elsőbbség #kanyarodás balra
2016. júl. 18. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Rajz? A leirásod értelmezhetetlen.
2016. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tedd be az ábrát, mert ez így zavfaros.

Egyenrangú kereszteződésben nincs stop tábla.

Ha nem egyenrangú, és van stoptábla, akkor viszont a mellékútra lekanyarodni csak a védett útról lehet.

Kivéve ha a védett út kanyarodik.

Ezért kéne a kép.

2016. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit te itt leírsz az pont az, mikor egyik sem keresztezi a másik útját ,szóval nincs is elsőbbségi viszony. Szerintem nem tudod érthetően leírni a dolgot.
2016. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírsz nem létezik. Ellentmondásos.

A másik pedig az, hogy elvileg nem keresztezitek egymás útját, tehát mehettek egyszerre.

Gyakorlatban meg előfordulhat, hogy te az út baloldaláról kezdesz kanyarodni. Ez esetben neked van elsőbbséged. S ez független attól, hogy te szabályosan vagy szabálytalanul vagy ott.

2016. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit leír az értelmezhetetlem. Egyenrangú útkereszteződés, ahol stop tábla van, a neki balról érkező jobbra kanyarodik, arra az útra, ahová ő is kanyarodik... hogy tud jobbra kanyarodni arra az útra amelyen érkezik a biciklis? Találgathatunk, de egyszerűbb lenne, ha a kérdés egyértelmű
2016. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Próbálom megfejteni a kérdést.

Ha a két jármű szembe közlekedik, akkor adódhat az, hogy ugyanoda kanyarodik a leírtak szerint.

Tábla nélkül a bringásnak lenne elsőbbsége, de a tábla erősebb, mint a kanyarodási szabály.

Nehezen tudom viszont elképzelni, hogy az autós előtt semmiféle tábla sincs. Hacsak nem úgy, hogy lelopták.

2016. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésed alapján még csak nem is keresztezitek egymás útját.
2016. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Crisopher ***** válasza:
100%

Na ezt most én se értem. Ha egyenrangú a két út, akkor neki nem lehet stop-táblája.

Ha te balra kanyarodsz, és ő a tőled balra lévő úton van, akkor te arra az útra kanyarodsz, amin ő van. Tehát akkor hogy a fenébe lehet, hogy ő jobbra kanyarodik, és mégis azon az úton lesz, amire te kanyarodsz rá?

Ez így teljesen értelmetlen.

2016. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon speciális a helyzet, ezért kérdeztem.Megpróbálok rajzot küldeni.
2016. júl. 19. 07:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az jó lesz, mert a kérdésed geometriája minden eddig tudományos elméletnek ellent mond.
2016. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!