Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha ebből koccanás lett volna...

Ha ebből koccanás lett volna ki a hibás?

Figyelt kérdés
Szerettem volna balra kifordulni egy alárendelt útról. Jól belátható hely, aki balról jött már messziről indexelt, hogy kanyarodni fog jobbra, arra az útra ahol én álltam. Jobbról még megvártam egy autót és aztán indultam, de ahogy fordítottam vissza a fejem látom, hogy a balról jövő éppen elém ér és letudtam még fékezni pár centire a kocsijától. Ő elszáguldott előttem és beállt az út (amin én álltam) jobb oldalán lévő házhoz. Ilyenkor minek indexel előre? Nyilván azt fogom hinni, hogy kanyarodni készül! Ki lett volna a hibás, ha neki megyek?
2016. júl. 20. 09:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
te lettél volna a hibás
2016. júl. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De elmagyaráznád, hogy miért?
2016. júl. 20. 09:13
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert gondolkodni is kell-lehet kintfelejtette az irányjelzőt! Ebben az esetben is ez történt! Szerencséd volt!
2016. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
Ilyenkor az érkező autó sebességét figyelembe véve kell leszűrni, hogy befordul-e vagy továbbhajt-e.
2016. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem felejtette kint! Még a jobbról jövőket vártam, mikor már láttam őt és nem ment még az irányjelzője. Csak aztán rakta ki, hogy közelebb ért.
2016. júl. 20. 09:18
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Vélhetően, megosztott felelősség lenne. Ráadásul, ha ütköztök, akkor ott a bizonyíték: nem adtad meg az elsőbbséget. Az, hogy működött az irányjelzője, vélhetően 1:1 lenne. Te állítod, hogy igen, ő állíthatja, hogy nem. Ha mindenki mást elengedtél, még tanú sem igen lenne.


Persze pereskedhetnél, itt is érvelhetsz, de a józan ész és a gyakorlat azt mutatja, hogy jobb megvárni, míg jól érzékelhetően lassít, és kezd fordulni a kerék. Ha balról beléd megy, alaposan sérülhetsz. Az nem szokott boldogító érzés lenni, ha a kórházban, vagy a felhők fölött tudod meg, hogy neked lett igazad. Ha, egyáltalán.


Több ilyen eset is van, például, ezt nézd meg, olvasd el a végét is: [link]

2016. júl. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
16%

A kresz nem határozza meg egyértelműen, mikor kell elkezdeni az irányjelzést (annyit ír, azt a művelet előtt kellő időben kell megkezdeni). Ő leparkolt, amihez irányjelzőt kell használnia. Az ő szemszögéből - szigorúan nézve - teljesen irreleváns, hogy van-e még ott valami, akár utca, akár parkoló, akár kisnyúl.


Ő jog szerint szabályosan járt el, te lettél volna egyértelműen a hibás, mert nem adtad meg a főúton érkezőnek az elsőbbséget.


Más kérdés, hogy az adott szituációban, ha a másik sofőr nem teljesen balfék, akkor látnia kellett volna, hogy te mire készülsz és ennek megfelelően - a félreértés elkerülése végett - később kezdeni meg az irányjelzést, de ez nem jelenti azt, hogy jogilag felelősségrevonható lenne.

2016. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Apumnak is volt ilyen helyzete, de a csávó hírtelen befordult mégis az utcába. ugyan az a szitu... Ilyenkor félrevezet a kliens... nem szabad hagyni, akármennyire is sietsz meg kell várni, hogy lassítson s forduljon. Ilyen ez a közlekedés. Egyszer én is kinn hagytam körforgalom után a indexet, mert régi autó, hát istenem, beragadt nem ment vissza :D ezzel érveltem volna... de nem lett baj mert villogtam, hogy mehet. Ilyenkor azt bírnám, hogy ha ő megy kis ívbe jobbra indexem künn marad és belé megyek a hátába.. na akkor ki a hibás?? 1:1 kollektív felelősség..
2016. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát az szép. Most már még óvatosabb leszek. De én a másik oldalról is 10-ből 10 esetben azt tapasztalom, hogy ha kiteszem jobbra az indexet és szemből nem jönnek abban a pillanatban fordulnak is ki. Senki nem várja meg, hogy irányjelzőm ellenére nem akarok-e mégis inkább egyenesen menni tovább. Sőt, ha ilyen úton én balra akarok menni és várok a szemből jövőkre akik indexelnek jobbra, azok akik az alárendelt útról akarnak balra menni, közben kikanyarodnak köztünk és ha valaki vár akkor azt le is dudálják a p..-ba.
2016. júl. 20. 10:17
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
A megtévesztő indexelést tiltja a KRESZ, persze nem ilyen konkrétan: egyszerűen annyit ír elő, hogy nem tévesztheted meg a közlekedési partnereket. Egy jó ügyvéddel bele lehet ebbe kapaszkodni, ha az indexelés ténye önmagában bizonyítható tanúk vagy kamerafelvétel alapján.
2016. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!