Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tegnap este a kövesúton...

Tegnap este a kövesúton jöttünk a haverokkal (a szélén) este 19:20 fele. A rendőrök a haverjaimat 15. 000FT -ra büntette meg mert nagykorúak. Ez normalis? Nem lett volna eleg egy figyelmeztetes?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy én milyen birságra számíthatok? Nem töltöttem be a 18-at és csak nekem nem kellett alairni amit a tobbieknek igen. Az adataimat felirtak ( nev, szul. Datum, anyja neve, szul. Hely)
2016. okt. 9. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hol van ez a kövesút, és miért tilos ott menni?
2016. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy faluba a főút. Ezelott nem is gondoltam volna hogy buntetes jar ezert...
2016. okt. 9. 10:14
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha van járda, akkor azért büntettek meg, talán láthatósági mellény sem árt ilyen esetben, de lehet, hogy rossz oldalon is mentetek. Sok embert ütöttek már el ezért, úgyhogy remek tanulópénz volt. Téged még nem büntethetnek, legfeljebb egy figyelmeztetést kapsz.
2016. okt. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hat legyen igazad.. remelem ezert nem rugnak ki a sulibol. Koszi szepen a valaszt.
2016. okt. 9. 10:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért rúgnának ki az iskolából? Nem is értem, hogy merült fel ez a kérdés benned.

Nem tudok róla, hogy büntetendő lenne hazánkban a nagykorúság. Én már lassan 60 leszek, de eddig nem büntettek a rendőrök ezért.


Ha meg nem ezért büntettek, akkor jó lenne tudni, hogy miért. Ez nem igazán derül ki. A kérdésben nem szerepel, csak a viszontválaszodban, hogy falun belül mentetek az úttesten. Sötétedés után volt már. Járda nincs ott, vagy van de nem használható? Mi indokolta az úttesten közlekedést?

Nem vagyok kétszínű, itt Pesten, de peremkerületben én is megyek az út közepén. Ez bizony nem szabályos, előfordulhat, hogy büntetnek érte. Nincs mit vitatni ezen.


Hogy elég lett volna figyelmeztetni? Lehet. Ebben a járőrnek van némi mozgástere. Az ő döntése, hogy elegendőnek tartja a figyelmeztetést, vagy helyszínbírsággal él. Lehet rossz kedve volt, vagy már nem az első eset, hogy a figyelmeztetés nem járt eredménnyel nálatok.

Ne feledd el, hogy ő is ember. A szigorúságban motiválhatja az is, ha rossz élményei voltak. Pl. több súlyos balesettel találkozott munkája során, ami hasonló fegyelmezetlenségből eredt.

2016. okt. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok rendőr, de en is bírságolnám az úttesten közlekedő gyalogosokat, ha van járda. Veszélyes. Ez ilyen egyszerű. Ha meg elütnek titeket, akkor nektek áll feljebb. Ha meg nem volt járda, akkor kell láthatósági mellény, ha olyanok a fényviszonyok. Én a világítás nélküli bicikliseket is büntetném. Veszélyes és fél pillanat alatt megvan a baj. A saját és mások életével játszik, aki úttesten bóklászik mellény és minden egyéb nélkül. Ha ezt vesszük figyelembe, akkor a 15 ezer forint nem sok.

Mi nem voltunk ott, így nem tudjuk megítélni, hogy mi történt. Tényleg az út szélén mentetek-e vagy sem. És a többi.

2016. okt. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr közli a szabálysértövel miért bünteti meg.
2016. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

Ha van járda ,akkor ott kell közlekedni.Akkor is ha leszaggatják a kabátodat a kerítésen kidugott fejű őrjöngő kutyák ,mint minden faluban szokás.. De mindenképpen túlzás a 15 ezer, pont ilyenek miatt utálják a rendőröket mert olyanokkal keménykednek akivel nem kéne,ahol bőven elég lenne egy dörgedelmes figyelmeztetés vagy 5 ezer ft.

Mellette meg a maffiózoknak hajbókolnak, vagy ha ellopják a biciklidet széttárják a kezüket hogy keresd meg magad.

2016. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!