Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akik ködlámpát használnak...

Akik ködlámpát használnak indokolatlanul azok nem félnek attól hogy megbünteti őket a rendőr?

Figyelt kérdés
Viszonylag sűrűn látok ilyet.Ezek szerint a rendőrök nem foglalkoznak ilyen piti ügyekkel?
2016. okt. 19. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Hat azert nem olyan piti dolog megvakitani a masikat vezetes kozben, de nem tudom amugy, en nem tapasztaltam meg ezt
2016. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:
67%

ismerősöm már kapott érte régebben 5000-res bírságot, de én is azt tapasztalom hogy sokan használják indokolatlanul.

engem is zavar,néha nagyon bír vakítani,főleg ha vizes az út és még sötétedik is.

2016. okt. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tudatlanok nem félnek.

Meglepő eredményt hozna egy átfogó felmérés a szabályok ismeretéről az autósok körében.

Sokan vezetnek úgy hogy nincsenek tisztában azzal, mit szabad, kötelező vagy tilos. Erre jó példa lehet a ködlámpa használat is, sokan nem is tudják hogy tilos indokolatlanul használni, illetvr hogy mikor is indokolt valóban

2016. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az se mindegy hol helyezkedik el a ködlámpa,mert ha alul akkor az nem vakít.Az meg eszembe se jutott hogy nem tudják ezt a szabályt


De vannak olyanok is akik azért használják mert jól néz ki a kocsin.Tipikusan ők azok akik csak a ködlámpát kapcsolják be.Gondolom ha meglátnak egy rendőrt akkor meg gyorsan lekapcsolják


Egyébként nekem semmi bajom nincs velük,engem csak azok zavarnak akik fényszóróval jönnek velem szembe vagy mögöttem

2016. okt. 19. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak a ködlámpát nem lehet bekapcsolni! (Utólagos mókulással max!)

Nem kevered te a DLR-el? Mert pl SuperB-n alul a ködlámpa mellett világít a DRL.

2016. okt. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a ködlámpát csak min. helyzetjelzővel együtt lehet bekapcsolni.
2016. okt. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%

Apám kapott egyszer felszólitást, aztán ennyi. Nagyon jól nézett ki a rendőrcsaj amúgy aki kötekedett.

Egyébként mindig meglepődök hogy mennyire zavarja ez az embereket. Szerintem a ködlámpa egyáltalán nem vakitó, sokan hisztiznek a hátsó ködlámpáért is, én azt is simán birom. Velem van a baj?

2016. okt. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Feledékenységből is maradhat bekapcsoltan a ködlámpa. Nekem automata fényérzékelős a fényszóróm, motor indításkor a menetfény kapcsol be. Ha az érzékelőnek nem elég a fény, automatikusan átvált tompítottra. Legutóbb kora reggel ködben autóztam, bekapcsoltam a ködlámpákat, mikor végcélomhoz megérkeztem, a motort leállítva automatikusan kialszik a világítás. Újrainduláskor este köd már nem volt, de automatikusan bekapcsolt a tompított, vele együtt a ki nem kapcsolt ködlámpák is.

Sajnos, ezt a műszerfalon nem jelzi vissza semmi, csak a hátsó ködfényt, de az a motor leállításakor önmagától kikapcsol.

2016. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!