Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyenrangú útkereszteződés,...

Egyenrangú útkereszteződés, velem szemben biciklis, akiről nem tudjuk, merre akar haladni. Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
2016. okt. 23. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Akinek megadják!
2016. okt. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

azt se tudjuk TE merre akarsz haladni.


De:

Ha mindketten egyenesen, akkor no para.

Ha valaki kanyarodik, a másik pedig egyenesen, akkor az egyenesen haladónak van elsőbbsége.

Ha mindketten kanyarodtok, akkor vagy nem érintitek egymást, vagy ha igen, akkor megegyezés szerint.


És mellesleg ha a bringás nem indexel, akkor egyenesen halad.

2016. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A biciklis karjelzéssel jelzi, hogy merre akar menni. Ennek hiányában feltételezzük, hogy egyenesen megy. Tehát ha balra kanyarodsz, akkor elsőbbséget adsz neki, ha egyenesen vagy jobbra mész, akkor nem zavarjátok egymást.
2016. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

"velem szemben "

Akkor te vagy a bringás nagyon rossz helyen halad.


"kiről nem tudjuk, merre akar haladni"

De tudjuk. Irányjelzést használ vagy nem, ebből kiderül. Pont a "nem tudjuk" esetek tisztázására találták ki a Kreszt. És mielőtt jön a "köcsög bringás nem indexel", kb. úgyanúgy teli van az autóstársadalom is nem indexelőkkel.

2016. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyalogos, jogsi nélküli érdeklődő vagy, ügye? Akkor még menthető a dilemma, de ha bármiféle járműt vezetsz (ide értve természetesen a bringát is), akkor komoly gondok vannak.

Nem igazán lehet (nem is szabad) rangsorolni fontosságuk szerint a KRESZ-szabályokat, de ha valamit mégis ki lehet emelni, az az elsőbbségadás.

Ha valaki tudja ezt (és be is tartja), nagy baj már nem lehet.

Egyébként jelen szituációban alig van jelentősége annak, hogy veled szemben ki van. Ha bringás, hát akkor bringás.

Az általános "erősorrend"

1. egyenesen halad

2. jobbra, kis ívben kanyarodik

3. balra, nagy ívben kanyarodik

4. tolat


Mi lehet itt a gyakorlati kérdés?

Ismeri-e, s alkalmazza-e a bringás a fenti szabályt, s azt, neki hogyan kell indexelnie.

Nem jelez kanyarodási szándékot, s eléd kanyarodik.

Te egyenesen mennél tovább, s elvileg nem kereszteznétek egymás útját.

Nos, ebben az esetben, ha ütköztök, ő lesz a hibás, nem kérdés. De te is rosszul fogod magad érezni.

Minden közlekedési szituációban kétség esetén a kisebb kockázattal járó változat a jó.

Elsőbbséged van, de számolja vele, hogy kanyarodni fog.

Így egy ökölrázással lezáródhat a dolog.

2016. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elmondom hogy megy a gyakorlatban:

Sok esetben a biciklisek nagyon bizonytalanok, és fogalmuk sincs mit kéne csináljanak. Vannak olyanok, akik elengedik az autókat akkor is, ha elsőbbségük van, mások eléd vágnak, ha nincs is elsőbbségük. Ezért ilyen esetekben jobb, ha nagyon figyelsz, és a lábad inkább a fékpedál felett legyen, mintsem a gázon.

2016. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
elmondom a szitut. forgalmi vizsgám volt,ez volt az utolsó kereszteződés,balra kanyarodás után 10 m-en belül visszaérkeztünk a vizsga kiindulási pontjára. jött a kereszteződésben szemből(de nyilván a saját sávjában) egy biciklis,aki nem indexelt semerre,én ugye balra akartam kanyarodni,ő még nem volt teljesen a kereszteződésnél,tehát bekanyarodtam előtte. utána nem néztem,merre ment. meglett a vizsgám,de mikor a vb kiszállt,az oktatóm mondta,hogy ez a biciklis meredek volt és ha ezt a vizsga elején csinálom,megbuktam volna. na most egyrészt,ő még kicsit távolabb volt és jóval lassabb is,mint én,tehát nem kerültünk forgalmi viszonyba. másrészt nem indexelt semerre(10-ből 9 nem szokott)viszont a felezővonalhoz volt közel,ami balra kanyarodó magatartásnak minősül. tényleg hiba volt,hogy nem vártam meg?
2016. okt. 23. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok a jogsihoz! :)


Hát vizsgán azért jobb tutira menni, szóval igen, meg kellett volna várnod. De mostmár ha megvan a jogsid, ugyanebben a szituban ha úgy látod, hogy eltudsz még menni, akkor nyugodtan elmehetsz, persze óvatosan

2016. okt. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!