Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kell-e ebben a szituációban...

Kell-e ebben a szituációban indexelni?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát van az "A" jelzésű út, amibe betorkollik a "B". A "B" nem kanyarodó főútvonal, közlekedésbiztonsági okokból vannak kihelyezve az EAK táblák, mivel az "A" útról egyik irányból sem belátható, és a jobbkezet nem adná meg senki.


Erről folyik a vita, hogy a jelzett pozícióban kell-e jobbra indexelni, ha egyenest akarok tovább haladni.

Nekem egy éve van jogsim, sosem indexeltem, mivel ha jól tudom, ez csak egy egy "T" alakú kereszteződés, viszont édesapám, aki már több mint 20 éve vezet mondja, hogy ott kell, mert ha nem indexelek, félrevezetem a többi közlekedőt. Szerintem pont azzal vezetem félre, hogyha feleslegesen indexelnék, mivel félreállásnak vehetnék.



2016. okt. 28. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell indexelni ha irányt váltasz.

Ha lehajtasz a főutról de az ut vonalvezetése miatt egyenesen haladsz tovább akkor is kell indexelni,

És ha az egyik utnál macisajt van akkor a másik ut a "főutvona" ennyi a történet:)


Egyébként az általad felrajzolt ábrának kanyarodó főutvonal tábla nélkül nincs értelme.

Ha ez egy konkrét keresztezödés akkor ird már ki hogy hol van hogy megnézzük a goggle maps ban:)

2016. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Ilyen út nincs.
2016. okt. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha "B" a főút akkor az alsó "A" úton nem lenne elsőbbségadás tábla, mivel az is főút maradna.
2016. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Se "B"-ről nem látni "A"-ra, se "A"-ról "B"-re, és mivel az "A" kvázi főút (legalábbis nagy rajta a forgalom, a "B"-hez képest), a "B"-ről letérőknek esélye sem lenne biztonságosan kikanyarodni, ezért lehetnek kint a táblák.


[link]

2016. okt. 28. 22:01
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Én minden nap járok ilyen helyen, csak nem így vannak a táblák. Mert ilyen kereszteződés nincs. De amúgy igen, indexelek jobbra.
2016. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#2 & #4

Fentebb linkeltem ezt a "nem létező" kereszteződést.

2016. okt. 28. 22:05
 7/15 A kérdező kommentje:
((Bocs, 2# és **#5))
2016. okt. 28. 22:06
 8/15 anonim ***** válasza:

szerintem megérne egy levelet a helyi közlekedési hatóság felé a dolog.

Mert fura ez a kitáblázás így.

2016. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2016. okt. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
az egyik elsőpségadás tábla felesleges, és kéne egy kanyarodó főutvonal tábla, most az hogy jobbra vagy balra kanyarodik a főut egy dolog, de valamerre kéne mennie a főutnak
2016. okt. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!