Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tudnak télen az...

Miért nem tudnak télen az amerikaiak normálisan közlekedni?

Figyelt kérdés

Az automata váltó miatt? Vagy mert nincs normális difizár az autóikban?

pl. 1. percnél az a terepjárónak csúfolt pickup egy 10-15%-os emelkedőn sem tud felmenni, normális téligumit (nem a 4 évszakosat) esetleg a hóláncot ismerik egyáltalán? https://www.youtube.com/watch?v=iYHje2LLnE8


2016. nov. 15. 12:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Már tavaly is kiraktad ugyanezt a videót, ugyanezt a kérdést.

A válasz most is az, ami tavaly volt. A hó alatt jég van. Azon egy autó sem képen normálisan menni, téli gumival sem.

2016. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szóval neked egy ilyen 3 perces video alapjan sikerült messze menően megallapitani hogy az amerikaiak nem tudnak normalisan közlekedni......
2016. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudok felmenni 10-15%-os emelkedőn ha egy kicsit is kicsúszkálják, pláne ha friss nedves hó esik rá, meg azt is meg lehet számolni hány magyar autósnak van hólánc a kocsijában. 99%uk jó ha a bolt polcán látott olyat, szóval nem tudom mire fel vered a melled...
2016. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire általánosítani én azt mondom. Sokan idehaza sem tudnak télen rendesen vezetni, és nem bántásból mondom de egy tapasztalt sofőrnek sem egyszerű egy csúszós, jeges, havas úton közlekednie főleg emelkedőn ha olyanok a viszonyok. A téli gumi is csak egy dolog hogy van, de nem jelenti azt hogy 100% osan lehet vele csúszós úton közlekedni. Nem véletlen mondják hogy olyan időben erősen fokozott figyelemmel közlekedjen mindenki.
2016. nov. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk jég sem kell. Már 2 cm-es hóban is így közlekednek a magyarok...

Ha egyszer ilyen körülmények lennének nálunk, megállna az élet Magyarországon, szóval nem értem mire ez a nagyképűség. Te sem tudnál jobban vezetni a videón látottaknál...

2016. nov. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Itt nem a nemzetiségen van a lényeg...érdekes, Egerben többször jártam télen, hóesésben. A belsvárosban van egy hasonló emelkedő, a Bitskey uszodánál, de nem okoz különösebb gondot a feljutás. #1 megnéztem a kérdéseimet, én soha nem írtam ilyet ki. ez az első, hogy megkérdezem
2016. nov. 15. 13:44
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy hátsó kerekes autót linkelsz be! :D

Elől van súly, hátul, a hajtott keréken viszont semmi. Egy sima furgonnal sem megyünk le (ami hátsó kerekes) a vizes fűre, mert elkaparja magát.

Csak viszonyításképpen, egy nyerges kamion traktorját egy lesúlyozott furgon simán el tudja húzni.

Az egész videót megnézve pedig látszik, hogy komolyabb gondok voltak ott mindenkinek (a hó alatt tuti jég volt).

2016. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs az amerikaiakkal, vágják a vezetést.

Meg akadtam valamin: hogy az automataváltó miatt vezetnek rosszul. Mivan? :)))

2016. nov. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi magyarok már akkor se tudunk vezetni ha az eső esik, szóval nekünk nem kéne má országokat fikázni.
2016. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az "amerikai" ugyanolyan, mint a "gyümőlcs": nincs.

Egy alaszkai lakosnak semmi problémája a hawaii téli vezetéssel fordítva már igen, sőt nyáron is.

2016. nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!