Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire leszek jogilag...

Mennyire leszek jogilag támadható, ha ezt megteszem legközelebb?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most hisztis kistininek fogok tűnni, és egyébként a saját szememben is az vagyok, de megelégeltem, hogy miután lelépek a zebrára, ahelyett, hogy megállna a sofőr, rálép a gázra, ezzel pedig megállásra kényszerít engem, feltéve ha nem akarom elüttetni magam. Pénteken is történt egy ilyen eset, és arra gondoltam, legközelebb kidobom a szélvédője elég a jópár kilós táskámat, úgyis mindig csak az egyik vállamon lóg..

Szerintetek egy ilyen reakció leszoktatna egy sofőrt az hasonló cselekedeteitől, vagy semmi értelme?



2016. nov. 20. 00:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
97%
Jó isten...ne dobàld. Semmi értelme, max kinevetteted magad,rosszabbik esetbe balesetet okozol.
2016. nov. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
29%

Nem vagy hisztis kistini. Teljesen normális hozzáállás. Én is rúgtam /csaptam már oldalba így kocsit, volt, amelyiknek a tükrét csaptam be.

A zebra a gyalogosoké. Jogilag meg főleg.

De vigyázz magadra, nehogy a kezed is ott maradjon, nagyot üt a mozgó autó:)

2016. nov. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Jobbik esetben balesetet okozok*

Aki veszélyezteti a gyalogosokat, az meg is érdemli, hogy balesetet szenvedjen. Jöhetsz most a biztos sietett dumával, de a KRESZ szabályait akkor is be kell tartani, ha egy haldokló embert visz a sofőr a kórházba. Egy kombi Astra F (ami tegnap előtt majdnem elütött) minimum 1 tonna, de inkább jóval több. Ha a kérdéses esetben én nem azt figyelem, hogy az autós éppen megadja-e a nekem járó elsőbbséget, hanem például mondd valamit jobbról a haverom (balról meg jött az autós) és ránézek, már nem veszem észre, hogy az autós nem áll meg, és én is haladok tovább, ezért halálra gázol, hiszen 50-nel egy nem Suzuki súlyú autó már elég komoly sérüléseket tud okozni.

Egyébként az út kétirányú, a gyalogátkelő helyén 3 sávos. 2 egyenesen haladó sáv, illetve egy balra kanyarodó. Az autós a második volt nekem bal oldalon. Az első megállt, ő meg fogta magát, besorolt a kanyarodósávba és egyenesen továbbhaladva megelőzte a nekem elsőbbséget adót autóst. Mi van akkor, ha az első autó egy teherautó, ami felett nem látom, hogy a második rágyorsít? Ebben az esetben is elgázol.

2016. nov. 20. 01:06
 4/38 A kérdező kommentje:

*mond valamit

*adó autóst

2016. nov. 20. 01:08
 5/38 anonim ***** válasza:
81%

csak haladj olyan tempóban a zebra felé, amiből az autós azt gondolja, hogy kiugrasz elé. Lehet szembenézni is vele.

Persze az életed ne dobd el, tehát ne ugorj ki elé valójában, csak blöffölj.


Egyébként többet nem ér a dolog. A hátizsákos verzió nem nyerő, ne csinálj ilyet, rosszabb leszel mint ők.

2016. nov. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Beviz Elek ***** válasza:
58%

Egyem azt a hisztis kicsi szívedet hogy meg kell néha állnod. Remélem nem kopik el a cipőd talpa amiért ilyen hirtelen teszed.


Én nem vagyok az típus amelyik visszakergetné a gyalogost a járdára, de úgy gondolom hogy mindenki életében előfordult már hogy későn reagált. Az autómra próbálok vigyázni, csinosítgatom, lapáttal tolom rá a pénzt, tehát a szívemen viselem a sorsát. Ha te egy karcolást csinálnál a retkes táskáddal a kocsimon, akkor megállnék, áttolatnék rajtad (2x), majd mögé kötnélek és húználak pár kört a városban.


Jelezd határozottan a szándékodat, ha esetleg 1- autós nem áll meg, akkor nyeld le a bosszúságodat, nem halsz bele.

2016. nov. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

_<--- egyenesen haladó sáv____

_balra kanyarodó sáv↗↗↗↗_____

_egyenesen haladó sáv --->____

itt voltam én

egyenletes tempóban haladtam a zebra felé, az alsó sávban az 1. autós megállt, a mögötte lévő besorolt a középső sávba, ahol rágyorsított. Én már rég a zebrán voltam, amikor az illető megelőzte a megálló autóst. A határozottság nem segített, ha nem állok meg, elütött volna.

2016. nov. 20. 01:30
 8/38 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem tudok megállni, én csak a testi épségemet féltem. Különben is, miért nekem kellene megállnom, amikor nekem van elsőbbségem, nem pedig az jármű sofőrjének.

Az pedig megnézném, hogy mit csinálnál te velem ;)

2016. nov. 20. 01:32
 9/38 anonim ***** válasza:
38%
Pont az ilyen hugyoska-félék érdemlik meg, hogy az ember lecsapja a tükröt a fényesre sikamikált fostalicskájukról. Zebra előtt nincs olyan, hogy "az ember későn reagál", hacsak nem akar börtönbe kerülni.
2016. nov. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Gondolom a tag valami szmók end sármos, 20 éves ültetett Golffal kormolós vagány srác ;)
2016. nov. 20. 01:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!