Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezethetek azzal a lappal...

Vezethetek azzal a lappal (motort) amit az okmanyirodaban kaptam? Most igényeltem a B-s jogsit (tehát nem első jogsi, mivel tavaly lett meg az A1-em). Szóval az lenne a kérdés hogy azzal a lappal motorozhatok-e?

Figyelt kérdés

2016. dec. 27. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen motorozhatsz, de ha figyelmesen elolvasod a lap aljára írt szöveget, akkor erre magad is rájöhettél volna!
2016. dec. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha az a lap a jogositvanyod akkor igen ha avval a lappal valtod majd ki a jogositvanyodat akkor nem
2016. dec. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2016. dec. 27. 09:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Na most akkor melyik?:D
2016. dec. 27. 09:18
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Vezetni csak is kizárólag jogosítvánnyal.
2016. dec. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 27. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, mi a helyzet?


Ha okmányirodai átvétellel kérted a vezetői engedélyt, akkor a meglévőt nem vették el, csak az új átvételekor kell leadni. A meglévővel motorozhatsz. A papír, mivel a „B” új, nem jogosít fel „B”-kategóriával vezethető jármű vezetésére, csak igazolja, hogy igényelted a „B”-kategóriát.


Ha azt kérted, hogy postázzák, akkor bevonták a meglévő engedélyed. A papír alapján 30 napig folyamatosan érvényes az „A1”-ed. A „B” ugyanúgy nem, míg nincs meg rá a vezetői engedélyed.

2016. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Na most akkor melyik?:D"


Amit az első válaszban írtam: az igénylőlappal 30 napig motorozhatsz. Ez volt a kérdés, nem?


Ha jól emlékszem azt is írtam, hogy olvasd el mi áll a papíron!

Gy.k. itt van egy, még be is kereteztem mit kell elolvasnod:

[link]

2016. dec. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem 30 napig, hanem 60 napig érvényes az igénylőlap.
2016. dec. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!