Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen hierarchia van a...

Milyen hierarchia van a környezetvédelmi zóna tábla után?

Figyelt kérdés

[link]


A sima környezetvédelmi zóna tábla után gépkocsival nem hajthatunk be (motorkerékpárral és társaival behajthatunk).


Probléma akkor van ha fekete vagy sárga pontot tesznek a tábla alá. Elég ritkán láttam eddig ilyet de az elektromos autók elterjedésével biztos sűríteni fogják ezeket a tiltó táblákat, így tudnom kell, hogy hova hajthatok be és hova nem.


5 éves Suzuki Splash autóm van.

Nem tudom, hogy a fekete vagy a sárga pont-e a szigorúbb.


A KRESZ azt írja, hogy "Kiegészítő jelzőtábla jelezheti a hatósági környezetvédelmi vizsgálatot igazoló, a hátsó rendszámtáblán elhelyezett, hatszögletű matrica színét, amellyel rendelkező gépkocsira a behajtás tilalma vonatkozik."


Egyáltalán milyen jelölések vannak? Csak a rendszámtáblán tudom megnézni ezeket a jelöléseket?

Ha zöld, akkor a fekete és a sárgán jelölt területekre be, a sima zóna táblánál meg nyilván nem hajthatok be.



2017. febr. 10. 05:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nagyon jó, mert minután megszüntettél a matricát, maradt egy szép nagy lyuk a szabályozásban, spk hétköznapi autósnak fogalma sincs, hogy az autója milyen matricát kapna, ha még érvényben volna a matricázás
2017. febr. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2017. febr. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyébként van ilyen tábla Magyarországon valahol?

Én még életemben nem láttam ilyet.


Meg sárga plecsni nem is volt, amíg volt, csak fekete, (piros), kék és zöld.


[link]

"Fekete színű plakett – korszerűtlen, nem környezetbarát jármű, amelynek a környezetvédelmi

osztályba sorolása: 0, 1, 3, valamint az olyan 2. környezetvédelmi osztályba sorolt jármű,

amely a 4. osztályba történő átsoroláshoz az MR.-ben meghatározott feltételeknek nem felel

meg.

- Kék színű plakett – korszerű, környezetbarát jármű, amelynek a környezetvédelmi osztályba

sorolása: 4, 6,7, 8, továbbá az olyan 2. környezetvédelmi osztályba sorolt jármű, amely a 4.

környezetvédelmi osztályba soroláshoz az MR.-ben meghatározott feltételeknek megfelel.

- Zöld színű plakett – korszerű, kiemelten környezetbarát jármű, amelynek a környezetvédelmi

osztályba sorolása: 9 és az e fölöttiek.

A tiszta gázüzemű vagy elektromos meghajtású és a hibrid (elektromos és Otto- vagy

dízelmotoros) 5. számú környezetvédelmi osztályba sorolt járművekhez, amennyiben az az

Otto- vagy dízelmotor osztályba sorolása szerint korszerűtlen, akkor fekete, minden más

esetben zöld színű plakettet kell kiadni."

2017. febr. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként felesleges ezt a hiányos szabályt megtanulni, nemsokára úgyis változni fog a kresz és akkor valószínűleg pontosítják.
2017. febr. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A matrica típusára utalva valami más dolog például a forgalmiban?


Igen, én láttam ilyen táblát de az a sima zóna tábla volt kiegészítő tábla nélkül.


Az én logikám szerint ez úgy néz ki, hogy a gépkocsi hátsó rendszámtáblán van egy hatszögletű matrica, ami lehet fekete, sárga, zöld (és ha jól látom, akkor piros is).

Gondolom, ha az én autóm fekete besorolást kapott, akkor nem hajthatok be a sárga ponttal ábrázolt kiegészítő tábla után. Ha sárga, akkor a zöld tábla után. Ha zöld jelzés van (ha egyáltalán van ilyen) akkor igazából szintén semmivel nem hajthatok be.

Nem igazán értem :S

2017. febr. 10. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:

"A kiegészítő jelzőtábla jelzi (53/g. ábra) azon környezetvédelmi igazolólaphoz tartozó – a hatósági jelzésen (rendszámtáblán) elhelyezett – matrica színét, amellyel rendelkező gépkocsira a behajtás tilalma vonatkozik."

Tehát, ha zöld van, akkor a zöld nem hajthat be, a fekete igen. Érdekes...

A németeknél kicsit egyértelműbb, ott elsősorban a kivételeket tüntetik fel:

[link]

[link]

Gondolom a német szabályt akarták átvenni, csak nem sikerült... :D


Egyébként Magyarországon 5 féle matrica volt: fekete, piros, sárga, kék, zöld.

2010-ig volt piros, sárga, kék és zöld, később csak sárga és zöld. De 2010-ben a nagy változásokkor ez is megváltozott és lett:

fekete (legrosszabb), piros, kék, zöld (legjobb).

Amiből a piros 2013-ban szűnt meg.

2016 januárjától pedig megszűnt az összes matrica.

A műszaki vizsgán leszedik, ha még van rajta.

Tehát a legutóbbi (2013-2015) matricázás a forgalmiban található környezetvédelmi besorolás alapján zajlott:

0-3: fekete

4-8: kék

9- : zöld


Szerintem Magyarországon nincs ilyen matricás tábla. Sima környezetes van, azt már láttam én is, de kiegészítő táblást még soha, és szerintem nem is tudná senki, hogy mit jelent.

Így egyébként teljesen értelmetlen ez a tábla, mert egyenértékű egy behajtani tilos táblával.

A hamarosan megújuló kreszben, gondolom kezdeni fognak ezzel valamit.

2017. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, azért ha már így adódott, akkor érdekelne, hogy pl ez mit jelent


"Fekete színű plakett – korszerűtlen, nem környezetbarát jármű, amelynek a környezetvédelmi

osztályba sorolása: 0, 1, 3, valamint az olyan 2. környezetvédelmi osztályba sorolt jármű,

amely a 4. osztályba történő átsoroláshoz az MR.-ben meghatározott feltételeknek nem felel

meg."


Mi az az MR? Meg mért pont a 2. környezetvédelmi osztályt emelik ki?


Kész katasztrófa ez az egész..

Mikor lesz KRESZ újítás?

2017. febr. 11. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!