Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyre több kamionos jár...

Egyre több kamionos jár személyautóval?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször látom, hogy személyautóval jobbra forduláskor előbb behúzódnak a felezőre, balra forduláskor pedig lehúzódnak jobbra mielőtt kanyarodnának. Csak arra tudok gondolni, hogy megszokták a 20 méteres szerelvényeket, és azért tesznek így még kézilabdapálya méretű kereszteződésekben is.


A "kedvencem" az, aki a múltkor indexelt jobbra, lehúzódott és amikor már majdnem megállt hirtelen balra jelzett és befordult egy kapubejáróba a 6 méter széles úttest padkájáról. (Szóval nem a szűkös tecsó parkolóról van szó.) Tudom én vagyok a hülye, de a legutóbbit már elkezdtem előzni, és ha nem fékezek, akkor simán belém jön, mert gondolkodás és körülnézés nélkül elém fordult az útpadkáról.


Esetleg átaludtam valami KRESZ módosítást?



2017. ápr. 6. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hahaha..nekem is ez a kedvencem..látom a gép mozgásán, hogy a Golf jobbra indexel, de középről kanyarodik...egy sietős versenyző pont előzésben volt..


Nem aludtál át semmit...ez lesz az új divat..akkor válik izgalmassá a buli, ha nem is jelez a mester, csak középről jobbra befordul...ja, közben telefonál.


se tükör, se index..

2017. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Véleményem szerint az "új" fajta konvex tükrök miatt van ez a cselekedet.

Nem érzik a jármű méreteit.

...lehetséges hogy sokszor cseréltek már jobb hátsót...:)

2017. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jó a kamionos hasonlat :D De nem róluk van szó, mert nagyon jól érzik, hogy teherautóban vagy személyautóban ülnek. Legalábbis szerintem. Ezek simán átlagos, magukban nem biztos vezetők. Két végletük van: amelyik nem is gondol soha az autó hátuljára, és túl szűkre veszi a kanyarokat, hogy a hátsó kerékkel felmegy a padkára, vagy nekimegy valaminek, mások túl szélesre veszik, ahogy írtad.
2017. ápr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Régi jelenség ez és régen is röhögtünk rajta, hogy nézd mán azt hiszi kalaposskodás ,hogy kamionnal van ,akkora ívben fordul.
2017. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
én mindennel úgy közlekedek mintha 2 pótkocsi húznék még gyalog is
2017. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Van benne valami, én kamionos vagyok, és biztos látni a mozgásomon, jobban ráhagyok, nagyobb ívben kanyarodok.


De ha igazi kamionos vezeti, ez nem fog veszélyt jelenteni, évi 120 - 130 ezer km - t vezet egy átlagos kamionos minden gond nélkül.

2017. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Esetleg már így tanítják?

Egy korábbi kérdésből "loptam" a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=EFvI_iWhfqE

A végén van a poén...

2017. ápr. 6. 20:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokan játszanak az euro truck simulatorral
2017. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ez semmi, egyre többször látom hogy ha pl balra kanyarodik valaki országútról akkor átmegy a szembe sávba hogy ne tartsa fel a mögötte jövőt és úgy fordul el :DDDD


Amúgy csalóka, mert személyautóval is figyelni kell az ívekre, mert oké hogy a vén majom felmegy a padkára egy kicsit le van xarva, de ha épp egy élesebb padka és hiába csak kicsit éri el a gumit úgy kivágja mint a huzat...


A tanulóvezetőkre meg csak annyit hogy az oktatójuk legalább olyan hülye mint a tanulók ... Csak nagy a pofájuk, engem anno olyan oktatott kamiont vezetni aki életében nem járt a városon kívül kamionnal, 1 éve tette le a jogsit, nemzetközizésről (vagy akár belföldezésről) meg csak úgy olvasott valahol... röhej. Tolatni úgy tanított "ha eléred a 3. fát és a válladdal egy vonalban lesz, na akkor fordítsd a kormányt balra) ??? :DDD

2017. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező.

Ebben a videóban semmi köze nincs a dolognak a kamionozáshoz, egyszerűen csak az van a tanulóban, hogy mindig jobbra kell húzódni, elfelejtette, hogy egyirányú utcában van.

2017. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!