Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti a zebrán hogy szoktatok...

Ti a zebrán hogy szoktatok átkelni?

Figyelt kérdés

Én a lehető leggyorsabban próbálok átkelni, a legkisebb fennakadást okozva a gépjárműveknek. Nekem van elsőbbségem, szerintem gyökér dolog evvel visszaélni, főleg, hogy még egy személyautó is nehezebben tud megállni.

És természetesen megköszönöm, ha megállt valaki a zebránál, végül is át is mehetne rajtam, ha úgy gondolja.

Ehhez képest az emberek szerintem 80% gondol egyet és lelép a járdáról, szépen lassan átsétál, semmit se mond, vagy int.

Vagy esetleg én csinálom ezt rosszul?



2017. ápr. 7. 05:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem feltétlenül kell sietni a zebrán ugyanis ott neked van elsőbséged és a kocsinak kötelező (lenne) hogy elengedjen, ezért nem igaz, hogy "végülis át is mehetne rajtam, ha úgy gondolja". Ettől függetlenül én is próbálom rövid ideig feltartani a kocsikat. Megköszönni sem muszáj mivel kötelező (lenne) hogy megálljanak. Ez a megköszönés inkább azt sugallja, hogy "kösz hogy elengedsz, az előbbi kettő bunkó nem állt meg", de azért egy rendes gesztus megköszönni, még akkor is ha ez kötelező. Én pl meg szoktam köszönni többnyire.
2017. ápr. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
De a KRESZ azt is írja, hogy késlekedés nélkül, a forgalmat minél kevesebb ideig feltartva kell áthaladni a kijelölt gyalogos átkelőhelyen.
2017. ápr. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Én azt az elvet követem, hogy elsőbbségem akkor van, ha megadják. Azaz ha az autós int, vagy lassít, akkor kelek át, addig türelmesen állok a járda szélén. Leléphetnék vaktában, de úgy előbb-utóbb úgyis elüt valaki. Azt se árt figyelembe venni, hogy mennyire látszol az autós számára. Ha olyan szögből kanyarodik, hogy egy ideig holttérben vagy, vagy takarásból lépsz ki, akkor főleg meg kell állni, a saját érdekedben.

Ha átengednek, mindig intek, vagy biccentek és szedem a lábam.

2017. ápr. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha látom, hogy közeledik egy autó, és olyan távolságra van, hogy nem kényszerítem hirtelen fékezésre, ergó nem vagyok a fékútjában, akkor lelépek, még akkor is, ha ezzel megállásra kényszerítem (de újra felhívom a figyelmet, nem hirtelen fékezéssel). Megköszönni nem szoktam, azt sem szoktuk megköszönni, ha valaki megadja az elsőbbséget a védett úton haladónak. A sebességet tekintve sietősen szoktam átkelni, a zebra egy "veszélyzóna" (itt is megjegyezném, hogy nem kiugrok az autó elé, hanem magán a zebrán igyekszem minél hamarabb átérni).
2017. ápr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
gyalog és kulturáltan.
2017. ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Engem még úgy tanítottak: kisfiam nézz körül, mielőtt átmész a zebrán.


Ma már másféle szelek fújnak: adj neki, neked jogaid vannak, majd fékez! Mi az, hogy! Elsőbbséged van!

2017. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

A legtöbb ember a zebrát automatikus védőburokként titulálja, miközben ezek csak festékcsíkok az úton.

Az elsőbbség nem jelenti a sérthetetlenséget.

Sokan ezzel csak azután szembesülnek, miután ő maguk is vezetnek.

Sokszor nem egyértelmű, hogy mire készül a gyalogos, nem lehet rálátni az átkelőre megfelelően, vagy egyszerűen csak átfut a semmiből, és nekem két lábon egyszerűbb megállni, mint egy 1,5 tonnás járműnek, aki 5 méterre van a zebrától.

Én ugyan úgy járok el, mint te kérdező, inkább megállok, körbenézek, ha átengednek megköszönöm, és nem próbálom feltartani a forgalmat. Ez a gesztus nekem is jól esik a szélvédő belső oldaláról.

2017. ápr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a szabályok egyértelműek, a KRESZ előírja az elsőbbség megadását, az akadályozás tilalmát, azt is, hogy körül kell nézni átkelés előtt és azt is, hogy autósként készen kell állnod a megállásra a zebra előtt. Nem egy bonyolult dolog.


Én a zebrához gyalog közeledve már felmérések a forgalmi helyzetet és felveszem a közeledő autók vezetőivel a szemkontaktust. Nyilván előbb a balról érkezővel, de eddigre már tudom, hogy jobbról is érkezik-e valaki. Ha nagyon nem látom lassítani a balról érkezőt, akkor elengedem és be is mutatok neki vagy rávágok a kocsijára (persze csak ha lett volna lehetősége megállni). A jobbról érkezőkkel ritkán van baj, mert addigra már lendületesen megyek át a szemből jövök sávján, látnak jól.

2017. ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%

A legnagyobb baj azokkal az emberekkel van, akiknek soha nem volt jogosítványuk, viszont hallották egyszer valahol, hogy "a zebra a gyalogosoké".

Miután sosem vezettek, elképzelésük sincs arról, hogyan kell egy tonnányi vasat megállítani. Így aztán gondolnak egyet és bárhol/bármikor lelépnek a járdáról. Ha jó napjuk van, a felezővonalnál találkoznak a szomszéddal, és ott az út közepén még el is beszélgetnek a "nagyonhülye" autósokról.

Észnél kell lenni velük.

2017. ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én óvatosan lépek le, csak ha látom, hogy el is fog engedni, aztán meg gyorsan megyek át. Ellenben sajnos 10-ből 9 autós eleve ha látja, hogy le akarok lépni, és bőven megállhatna, akkor inkább a gázt nyomja meg. Én ha vezetek, direkt figyelek erre. Szerintem durván büntetni kéne az ilyen autósokat, ahelyett, hogy kizárólag a gyorshajtással foglalkoznak.
2017. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!