Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Lehet az úttesten gördeszkával közlekedni, és ha nem, akkor egyáltalán hol lehet?

A Válaszokat előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: gördeszka, Longboard, közlekedés, KRESZ, út, úttest

2017. ápr. 13. 23:09  Privát üzenet  

A válaszok
Úttesten kizárólag lakó-pihenő övezetben. Ott is csak akkor, ha nincs járda, s csak a járműforgalom akadályozása, zavarása nélkül. Egyébként járdán, de ott is csak a gyalogosok akadályozása, zavarása nélkül. Magad is gyalogos vagy gördeszkázva. Egyébként meg kiépített, zárt pályán.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2017. ápr. 13. 23:56 Privát üzenet

Ahogy az első írta...

A gördeszkázó gyalogos, a gördeszka sporteszköz.

A közlekedés minden résztvevöje köteles mások bizonságát szem elött tartva közlekedni, tilos a veszélyeztetés, s a gördeszka, görkorcsolya jellegéből adódóan veszélyes közlekedési eszköz lehet, ha a használata ön - vagy mások veszélyeztetésével jár, büntethető.

Példa erre a zebrán átviharzó gördeszkás - a jármüvezetöknek ott számitani kell gyalogosokra, de ha nem "gyalogos sebességgel" közlekedik a gyalogos, hanem lényegesen gyorsabban, a gyalogos veszélyeztet.

Az is szabálytalan, ha a többi gyalogost kényszeríti a gördeszkázó arra, hogy térjenek ki előle

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2017. ápr. 14. 01:16 Privát üzenet

Gondolkodtam azon, írjak-e olyasmit, mint amivel a második kiegészít. Nem tettem. Jó, hogy igen, mert sokan félreértik, vagy nem foglalkoznak azzal, mit is enged meg a rendelet a lakó-pihenő övezetben.

Szóval, a gyalogos az úttesten közlekedhet, ha nincs járda. Tehát, ha te ilyen célra használod, azaz az úttesten hosszában, kiszámíthatóan haladsz, mert el akarsz így jutni vele valahová, az rendben van.

De a gördeszkával való játék már nem az. Mint ahogyan a tollasozás, lábtengó, foci, fogócskázás stb. sem megengedett.

Más kérdés, hogy megszokott dolog, s amíg nem történik baleset, senki nem foglalkozik ezzel.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2017. ápr. 14. 08:53 Privát üzenet
egygordeszkas nevű felhasználó válasza:

A gyakorlatban én simán gördeszkázok úttesten is, bár inkább kisforgalmú utakon,ott ahol mondjuk nincs járda,vagy nagyon rossz minőségű.De ha nem csapatod el magad az autóval,simán lehet. Én a bicikli utakat is használni szoktam,mert nem kell a gyalogosok közt szlalomozni, és tudok olyan sebességgel menni mint egy lassabb biciklis.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2017. ápr. 23. 01:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A többsávos körforgalomban hogy kel helyesen közlekedni?
Balkormányos forgalom a szeretnék közlekedni jobbkormányos Autóval. Vezettem már jobbkormányos autót ilyen forgalomban, csak rövidtávon. Mire kell odafigyelni?
Aki a Gellért-hegyen járt ma (kedd) este vagy ott lakik, hogy lehet közlekedni? (Az ónos eső miatt kérdezem. ) Milyenek az utak?
Miért nem tudnak télen az amerikaiak normálisan közlekedni?
. Lehet "B" jogsival FEKETE rendszámos traktort vezetni? Mert ugye az vontatónak számít, nem lassú jármű. Vagy belefér abba a kategóriába, mint pl. a piros rendszámosok,...
Szabad gördeszkával úton menni?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!