Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet az úttesten gördeszkával...

Lehet az úttesten gördeszkával közlekedni, és ha nem, akkor egyáltalán hol lehet?

Figyelt kérdés
A Válaszokat előre is köszönöm!

2017. ápr. 13. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Úttesten kizárólag lakó-pihenő övezetben. Ott is csak akkor, ha nincs járda, s csak a járműforgalom akadályozása, zavarása nélkül. Egyébként járdán, de ott is csak a gyalogosok akadályozása, zavarása nélkül. Magad is gyalogos vagy gördeszkázva. Egyébként meg kiépített, zárt pályán.
2017. ápr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Ahogy az első írta...

A gördeszkázó gyalogos, a gördeszka sporteszköz.

A közlekedés minden résztvevöje köteles mások bizonságát szem elött tartva közlekedni, tilos a veszélyeztetés, s a gördeszka, görkorcsolya jellegéből adódóan veszélyes közlekedési eszköz lehet, ha a használata ön - vagy mások veszélyeztetésével jár, büntethető.

Példa erre a zebrán átviharzó gördeszkás - a jármüvezetöknek ott számitani kell gyalogosokra, de ha nem "gyalogos sebességgel" közlekedik a gyalogos, hanem lényegesen gyorsabban, a gyalogos veszélyeztet.

Az is szabálytalan, ha a többi gyalogost kényszeríti a gördeszkázó arra, hogy térjenek ki előle

2017. ápr. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam azon, írjak-e olyasmit, mint amivel a második kiegészít. Nem tettem. Jó, hogy igen, mert sokan félreértik, vagy nem foglalkoznak azzal, mit is enged meg a rendelet a lakó-pihenő övezetben.

Szóval, a gyalogos az úttesten közlekedhet, ha nincs járda. Tehát, ha te ilyen célra használod, azaz az úttesten hosszában, kiszámíthatóan haladsz, mert el akarsz így jutni vele valahová, az rendben van.

De a gördeszkával való játék már nem az. Mint ahogyan a tollasozás, lábtengó, foci, fogócskázás stb. sem megengedett.

Más kérdés, hogy megszokott dolog, s amíg nem történik baleset, senki nem foglalkozik ezzel.

2017. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 egygordeszkas válasza:
A gyakorlatban én simán gördeszkázok úttesten is, bár inkább kisforgalmú utakon,ott ahol mondjuk nincs járda,vagy nagyon rossz minőségű.De ha nem csapatod el magad az autóval,simán lehet. Én a bicikli utakat is használni szoktam,mert nem kell a gyalogosok közt szlalomozni, és tudok olyan sebességgel menni mint egy lassabb biciklis.
2017. ápr. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Javítok: zebrán át lehet vele suhanni ha nem jön semmi, vagy átengedett a jármű, vagy még messzebb van a jármű.


Válasz a kérdésre: járdán mehetsz vele ha nem veszélyezteted a gyalogosokat, ez főleg most jó, mert mostanában jóval kevesebb az ember kint a jelenlegi vírushelyzet miatt.

Bár ha ahol olyan sima az út, meg nincs akkora forgalom ott én felmegyek a longimmal az útra, ahol meg bicikliút van, ott közlekedek vele, és NEM érdekel hogy lehet-e vele menni vagy nem! Azt hiszem, nem biztos, de bringaútról ki vannak a gördeszkák sajnos tiltva, amit nem értek mire fel, viszont nem cseszegetnek érte a zsaruk, max. ha belesetet okozol akkor vesznek elő. Egyébként a gördeszkázás egy olyan sport ami nagyon idegesítheti az embereket, pl. autósok se szeretik őket, mert szerencsétlenséget okozhat.

Amit viszont kifejezetten szeretek hogy nagyon megcsodálhatnak téged a többiek ha egy ilyen járó eszközzel közlekedsz.

2021. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bár ez kicsit nonsense, mivel ha belegondoltok pont hogy a gyalogosok is veszélyeztethetik mondjuk a deszkásokat, azzal hogy ha pl. nem mennék arrébb, hogy férjen már el a gördeszkás, mivel van azért hangja egy ilyennek, még ha messzebb van is. Nyilván nem fogod elütni a gyalogost mert van szemed, viszont ha nem kerül ki téged akkor az ő hibája hogy elütötted.

De mindjárt jönnek az okostojások hogy ilyen nincsen, övék az járda, a gyalogosoké, meg hogy mi okból kéne neki téged kikerülnie.

Ez csak egy épeszű felvetés tőlem, ami szerintem teljesmértékben jogos, nyilván kevés az esélye annak hogy ez hivatalosan közel így is lenne...

2021. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig valóban úgy van, hogy a gördeszkásnak kell a gyalogosokhoz alkalmazkodni, ha nem fér el biztonságosan közöttük kézbe veszi a deszkát, és sétál ő is.

Gyalogosokkal tömött járda nem alkalmas gördeszkázásra.

A járdán sok gyalogos nem a közlekedésre figyel, ott elvileg nincs jármű forgalom, gyalogos gyalogos elöl az utolsó pillanatban is szinte ösztönösen ki tud térni.

Meg lehet figyelni egy zsúfolt járdán sem ütköznek össze a gyalogosok, pedig sokan nem is a közlekedésre figyelnek.

2021. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem a zsúfolt járdára gondoltam, hanem ahol 1-2 gyalogos felbukkan néha-néha az egész járdát/bicikliutat elfoglalva, az max. azért nem kerül ki téged mert provokálni szeretne, vagy a zenehallgatás miatt ami a fülébe be van dugva ugye bár.
2021. ápr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"vagy a zenehallgatás miatt ami a fülébe be van dugva"

Meg még számtalan oka lehet.

Boosszankodhatsz rajta, de nem igen tudsz tenni ellene, ha szándékosan állja el az utadat, akkor se mehetsz neki.

Egyébként sok gyalogosban megvan az, hogy "földbe gyökerezik a lába", azért nem mozdul, mert úgy gondolja mozdulatlan akadályt könnyebb kikerülni, ha viszont ellép, lehet pont oda lép, amerre a másik kerülni akar.

2021. ápr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vagy ledudálom, vagy hanggal jelzek feléjük, vagy kikerülöm őt/őket a deszkával vagy ugye leszállva róla
2021. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!