Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi pedálkezeléssel...

Az alábbi pedálkezeléssel elméletileg sosem fulladhatok le benzines autóval?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a legoptimálisabb elindulás - kis köbcentis benzineseknél - az, ha felengedem a kuplungod amíg "el nem kezd fogni", aztán egyenleges gázadás és kuplungfelengedés egyszerre. Ezt viszont sokat kellene gyakorolni és forgalomban nem szeretnék kísérletezni illetve másokat akadályozva bénázni, azt kockáztatva, hogy menet közben vagy a lámpánál lefulladjak. Szóval arra lennék kíváncsi, ha már a kuplungfelengedés előtt egy minimális gázt nyomok és enyhén pörgetem, majd azután engedem fel lassan a kuplungot, akkor elméletileg sosem fulladhatok le, igaz? Hosszútávon ez tönkreteszi az autót? Légyszíves adjatok valami segítséget, mert a családi autónk alapból egy szúnyogcirkáló matuzsálem és már egy éve nem vezettem, de most végre szeretném venni a bátorságot, hogy beüljek az otthoni kisautóba (ami egy más dimenzió ahhoz képest amin tanultam).

2017. ápr. 16. 16:21
 1/8 szántóvető ***** válasza:
100%
adj gázt mielőtt megmozdul az autó.
2017. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: Igen, erre gondoltam, hogy már teljesen benyomott kuplungnál adok egy pici gázt és úgy kezdem el csúsztatni. Így elméletileg nem fulladhat le sosem, igaz? Az hogy miként viselkedik az autó az egy más kérdés, még nem próbáltam. Ha meg már magabiztosan kezelem a benzines kocsit, akkor el kezdek bűvészkedni a finom kuplungolással, de belegondolni is rossz, hogy közúton bénázzak és feltartsam a forgalmat.
2017. ápr. 16. 16:32
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk ugyanez volt a helyzet. A nejem baromi ideges volt, amikor a barátnői cikizték az autóban, ha lefulladt. Kapott egy ezres automata szwiftet, nos az még soha nem fulladt le. Azóta béke van, barátnők kussban.

Mert sem elméletileg, sem gyakorlatilag nem fullad le.

2017. ápr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

És ha lefulladsz és a mögötted levőnek várnia kell vagy 10 másodpert akkor mi van? Túl fogja élni.

Egyébként amit leírtál teljesen jó, így kell. Amit tanítanak, hogy csak kuplungfelengedéssel elindulni, az közveszély. De az a lényeg, hogy tényleg csak pici gázt adj, nem kell magas fordulatig pörgetni, épp csak az alap fölé.

Nem hiszem hogy bármi baja lesz tőle az autónak. A miénk 12 éves, az elejétől így vezetem, és semmi baja ilyen téren.

2017. ápr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Adhatsz nyugodtan hamarabb gázt, még a dízelen is, ez nem teszi tönkre az autót. Később, ha jobban belelendülsz, akkor azt is meg tudod szokni, hogy elkezded engedni a kuplungot, és pont akkorra pörgeted fel a motort, mikor eléred a kuplunggal a fogáspontot.
2017. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Amire még nagyon kíváncsi lennék: Hogyan kell játszani a kuplung+gázzal, hogy egy x fokos emelkedőn folyamatosan egy helyben álljon az autó (kézifék behúzása nélkül). Múltkor faterom esetében láttam, ahogy a gyalogosokat engedte át a járdán, miközben x fokos emelkedőn állt és folyamatosan előre araszolva próbált kifordulni a kereszteződésnél. Ez a kuplung és gáz tökéletes egyensúlyának megtalálásával lehetséges, amikor a kuplung kezd fogni, de pont annyi a fordulatszám, amivel sem lefulladni sem elindulni nem tud a kocsi? Jól mondom? Hogy és hol lehet ezt begyakorolni?
2017. ápr. 16. 17:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt egy emelkedőn lehet csak jól begyakorolni. Tudni kell a fogáspontot hol van, és az emelkedő meredekségéhez viszonyítva kell gázt adagolni.Az autó rezgéséből,apró előre mozdulásaiból lehet tudni mikor jó vagy nem jó. Gyakorolni meg valami kietlen helyen parkolókban ,2-3autó/óra forgalmú városi emelkedőkön lehet. Nyugodtan próbálgasd a durvább kerék kipörgetéses elindulást is, abból is tanulsz.
2017. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az emelkedős elindulással tényleg jól lehet gyakorolni, nagyon jól meg tudod tanulni vele a kuplung fogáspontját, és hogy mikor kell gázt adni. De hozzá kell tennem, hogy ezzel eléggé le lehet amortizálni a kuplungtárcsát.
2017. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!