Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már olyan veled, hogy a...

Volt már olyan veled, hogy a saját hibádból majdnem baleseteztél, és csak a szerencsén múlt hogy nem? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2017. máj. 16. 12:59
 1/10 anonim válasza:
Nem figyeltem az útnál amikor átkeltem..és arra eszmeltem hogy tolem nehany centire..elottem elhajtott a kocsi
2017. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valahogy nem vettem észre, hogy telezöld van. A szembejöjvő később is indult, bekanyarodtam elé, szerencsére időben észrevette a fasságomat
2017. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kocsival sávot akartam váltani, a tükrökben meg is néztem, hogy jön-e vki mögöttem, de nem láttam senkit így kezdtem átsorolni, de aztán rámdudált az autó, ami majdnem mellettem volt. Ha nem dudál, akkor nem veszem észre. Azóta gyorsan hátra is fordulok, hogy megnézzem jön-e vki, mert a tükörben nagyon nagy a holt tér, így nem is láthattam volna hogy jön az a kocsi
2017. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajajj, sok sajnos. Előzéskor rosszul mértem fel a szembejövő sebességét, alig fértem vissza, majdnem karambol lett. Elsőbbség meg nem adása figyelmetlenségből vagy kapkodásból. Régebben volt egy rossz szokásom, hogy előzés előtt annyira figyeltem előre, hogy elfelejtettem a tükörbe nézni, pár centin múlott, hogy ne jöjjenek nekem hátulról, mert a hátamnál lévő már jóval nagyobb tempóval belekezdett az előzésbe. Ha sokat mész, akkor ilyenek előfordulnak sajnos.
2017. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Több órás út legvégèn soroltam be még egy utolsó rövid autópályás szakaszra. A gyorsítósávban lomha kamion volt, mögötte még ketten (Mazsola 1 és Mazsola 2), majd én, mögöttem pedig a Paraszt. Amint elfogyott a záróvonal, mennék a külsőbe (azaz egy sávot balra). Paraszt viszont addigra már ott volt, majdnem beleszállt az időközben szintén sávot váltó Mazsola 2-be. Paraszt berántja a belsőbe, nyom egy kövéret és elszelel.


Én meg lila fejjel mennék utána, kihúzom a belsőbe, nyomok neki egy kövéret... aztán meg belenézek egy tükörbe, vöröslő fejjel húzza rám s refit Sportos Géza és fekszik a dudába. Kûrva nagyot fékezett.


Tanulság: akármekkora tahó valaki, ne hagyd, hogy elterelje a figyelmedet. Azzal a barom Paraszttal voltam elfoglalva, aki már addigra úgyis előttem volt, és nem néztem a bal tükörbe sávváltás előtt. Sportos Géza nagyot mentett. Utána egy rövid ideig nem akaródzott vezetni annyira, persze azért menni kellett...

2017. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Volt néhány. Benézett piros lámpa, észre nem vett jobbkezes utca,semmiből előkerült robogós, ajtóoszlop által kitakart gyalogos, sávváltáskor holttérben lévő kocsi. Ilyenkor a másik félen múlt a dolog nagy része meg a szerencsén.
2017. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Mikor a 4-esen 280-rol fekeztem, majdnem betalaltam egy kamcsit hatulrol de sztem o volt a hibas, mert kilogott a savjabol! :D
2017. máj. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Armstrong01 ***** válasza:
Megálltam az ismerős mellé kocsival kicsit beljebb az úton (elfért volna,település tábla után 150méterrel bent a településen) pár pillanattal utána óriási gumi nyikorgás. Faszika 90el beszáguldott a faluba azt majdnem én fogtam meg mert kicsit beljebb lógtam amit ő kikerülhetett volna.
2017. máj. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Sajnos velem ma reggel történt: egy nehezen belátható kereszteződésből jöttem ki és a balról főùtról érkező satufékkel én pedig padlógázzal tudtam csak elkerülni az ütközést... Hozzáteszem, hogy soha nem történt még velem ilyen és megálltam szétnézni többször is... Direkt araszolgatva mereszkedtem csak ki, nehogy a semmiből jöjjön egy autós... De annyira megijedtem, hogy kilógott az autóm orra, hogy inkább teljesen kijöttem. Nem kellett volna, inkább hagytam volna, hogy kerülje ki az autóm orrát... A legszègyenteljesebb pedig, hogy úgy ahogy kijöttem padlógázzal tovább is mentem, nem gondolkoztam. Visszanézve még láttam, hogy a fickó félreállt és kipattant a kocsiból fejét fogva...

Azóta mar a bűntudat, hogy mit kellett volna tennem, valószínűleg megállni és könyörögni az èletemért, nehogy agyonverjen, hogy ilyen idióta voltam.

2017. jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9-es

Nincs értelme ilyenkor megállni, mert csak szidna meg minden. Jó, hogy sikerült elkerülni a balesetet, a fickó is jobban tette volna, ha nem ugrik ki az autóból, hanem megy szépen tovább. Ugyanis az is nagyon veszélyes, ha az út közepén megállsz és kiszállsz az autóból.

2017. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!