Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Dózsa György úti halálos...

Dózsa György úti halálos kimenetelű balesetről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Heti naplóban értesültem róla , nektek milyen következtetésetek van erről az esetről ?

2017. máj. 22. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

mivel mindenki össze-vissza beszél, meg kell várni a bírósági tárgyalást.

addig felelőtlen dolog ítélkezni a távolból

2017. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A Mercis nem kábszerezett sem volt ittas , ez a szerencséje . Több tanú szerint a piroson hajtott nagy sebességgel ezért borította fel a szabályosan közlekedőt . Azt kizárnám hogy megvette a laborvizsgálatot , a helyszínen több zsaru és mentős orvos stb jelen volt . Valószínű megszondáztatták és lehetősége se lett volna lefizetni a hivatalos szerveket .
2017. máj. 22. 20:38
 3/17 anonim ***** válasza:
Miért ne tudta volna megvenni a laborvizsgálatot? Pénz beszél kutya ugat
2017. máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

"Több tanú szerint a piroson hajtott nagy sebességgel ezért borította fel a szabályosan közlekedőt ."


Telezöldnél mentek mindketten, a Citroen vele szemből érkezett és balra kanyarodott volna. Mindkettőjüknek zöld volt. A Citroennel szemben a belsőben egy BMW haladt, ezt előzte ki jobbról a Mercis nagy sebességgel, erre nem számított a Citroenes, ez volt az egyik oka a balesetnek.


Eddig 50-50%, de majd az ügyvédek megoldják.


Jellemző, hogy a két halálos áldozat nem a buszmegállóban állt, hanem az autóból repültek ki. Persze lehet, hogy nem voltak bekötve, de az ütközés erejéről azért ez már mond valamit. Egy 50 km/h-s félfrontál után nem száll el az autó és simán kiszálltak volna belőle. Az AMG-vel ekkora szakaszon bármennyire fel lehet gyorsulni:

[link]

2017. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen, én is a napokban hallottam, hogy a rendőrség is megerősítette, hogy mindenki a citroenben ült a halálos áldozatok közül. Ismertem a 23 éves srácot. Hobbi testépítő volt, 180 feletti testmagasság és 100kg volt az utóbbi hetekben. Nem kicsi ember. Nyilván nem volt bekötve, de egy ekkora ember nem repül csak úgy ki az autóból. A kereszteződés a megállótól 30 méter nagyjából. Baromira fog érdekelni, hogy milyen sebességet állapítanak majd meg a "szakértől". Szerintem M. Ricsi is tudja, hogy mennyivel ment, bármennyire is tagadja, hogy nem nézte. Véleményem szerint csak arra hajt, hogy majd jóval kisebb sebességet fognak megállapítani, mint amivel valójában ment.

A kresz szabályai egyértelműek egyébként, a szemből, egyenesen haladó autónak lenne elsőbbsége, kivéve ha olyan körülmények léptek fel, amik gátolták a citroenest a helyzet reális felmérésében. Szerintem egy 100-120km/h-val közlekedő autó ilyen körülmény lenne, de ezt nyilván nem én döntöm el.

2017. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én majd akkor ítélkezek, ha már minden részlet ismert lesz a nyilvánosság előtt - most még csak csepegtetik az infókat. Majd ha eljön a tárgyalások ideje, tőbbet tudunk majd.


Persze én is érzem, hogy mi a fő kérdés: ha M. nem hajt gyorsabban a megengedett sebességnél, akkor a citroenes észlelhette-e volna a távolabb szemből érkező jármű takarasából kibújó M-et? Ha igen, akkor M-é a felelősség. Ha nem, akkor tovább vizsgálandó, hogy a kereszteződés körüli útszakasz geometriája megfelelő-e a telezöldes megoldáshoz vagy újra kell gondolni a közlekedésszervezési oldalt is.

2017. máj. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló Í: valószínű hogy lefizet a helyszínen minimum 10-15 BMes embert . A kórházban is kísérte egy csoport rendőr miután lecsekkolták , azokat is meg a kórházi laborosokat is lefizette , persze igen . 4-es válaszoló : ott voltál ? A szemtanúk állították akik látták azt is hogy a zebrán a zöld ellenére egy gyalogost majdnem elcsapott , messziről pörgött már a moci . Ekkora ütközés nem történik 100km sebesség alatt . A térfigyelők felvételei ha vannak , a tanúk és a BMWs állításai hiányoznak amik fontosak .
2017. máj. 23. 12:50
 8/17 instantkave válasza:
66%
#7 te ott voltál? Te is ellenőrizetlen összevissza forrásokra támaszkodva vitatkozol teljesen feleslegesen.
2017. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A szakértők fognak erre gombot varrni,ott majd lesz lefizetés meg ellenszakértő ,de ez még a jövő.. szóval az a kérdés mennyi volt a sebessége a mercisnek. Ez kiszámolható az ütközés erejéből ,ahol már lehet fékezett is .Nem 50km/ó az biztos,de nem is 70 csak ránézésre. Az egy dolog hogy neki volt elsőbbsége, de egy kétszeres sebességtúllépésnél már nem számít ez az elsőbbség. Főleg ha egy másik kocsi takarásából jött ki .
2017. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8-as , a szemtanúk és a nyilatkozatok nem a tróger ártatlansága mellett állnak . Tanúk szerint több német rendszámos autó szlalomozott és versenyzett már percek óta a környéken . A másik versenyző ogre vissza ment a szentéletűhöz mikor látta a tükörből a balesetet mert ő átért a piroson . A tag jobbról előzött és pár szabálysértést elkövetett . Ő állítja a biztosat a tanúk ellenében . Olvass utána és az útszakaszt is nézd át alaposan , egyszerre két zöld jelzés ott nem lehet . A fószer dumája nevetséges amikor a testére életmódjára hivatkozik . Ezt a tesók meg a többi alvilági tetű biztos megkönnyezi neki .
2017. máj. 23. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!