Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti voltatok olyan helyzetben...

Ti voltatok olyan helyzetben már hogy egy több fős kocsisort előztök, és a alig tudtok visszamenni normálisan a sávotokban, mert a kocsisorban valaki vélhetően megijed és fékezni kezd az előzés miatt? Ilyenkor mit tennétek? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Én egy kényelmes 110-120 as tempót szeretek tartani nagyjából lakott területen kívül. utolértem 2 autót, szóval még sornak sem nagyon nevezhető, akik mentek 80-90 között, meg akartam előzni őket. Belátta, egy akkora útszakaszt ahol a másodikat kényelmesen meg tudtam előzni, az első már veszélyes lett volna így azt nem is akartam, annyi volt a tervem hogy megelőzöm a másodikat, madj ahol tehetem az elsőt. Amikor előztem a másodiakt, az első kocsit vezető csaj elég húzósan fékezett, 85-ről 70-60ra, így kellett mögé besorolnom, azt sem tudtam mit akar, így elég veszélyes lett, utána még neki ő puffogott a kocsiba szemmel láthatólag. Biztos azt hitte hogy őt is meg akarom előzni, de eszem ágában sem volt. Ez egy elég érdekes helyzet mert szerintem ő sem akart rosszat, csak nem értett meg, bár annyi rutin lehetett volna benn hogy érzékeli hogy őt már nem akarom megelőzni hanem megyek vissza mögé, mert akkor legalább akkor fékezzen amikor már egy kicsit mellé értem, nem amikor még mögötte vagyok 2 autóhossznyival. Másnak is volt már hasonló esete?
2017. jún. 1. 21:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Velem történt ilyen, csak még szarabb volt. Ugyanis szemből már érkezett a kamion, nade a sorba, ahova be akartam sorolni, az elejét egy 30-al menő traktor vezette, és természetesen mindenki utolsó percen fékezett be. Én már mentem olyan 130-al, és be akartam húzni egy autós elé, aki természetesen az istenért sem akart beengedni. Annyi volt a szerencse, hogy volt időm még lesatufékezni előzés közben, és kis sebességgel vissza tudtam sorolni a sávomba, ahova alig akartak beengedni. Szóval csak óvatosan.
2017. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
ha a 2 kocsi közel ment egymáshoz, vagyis szinte engedniük kell, h közéjük férj akkor érthető, ha volt hely bőven, akk a csaj kicsit túlreagálta
2017. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, kell is számítani rá. Én ilyen helyzetben csak akkor előzök ha mindkettőt megtudom. Eszembe se lenne a kettő közé beállni.
2017. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Ezt hogy gondolod hogy nem állnál be kettő közé? tök mindegy hogy 2 vagy 10. Ha mondjuk 4 autó megy 80-90el akkor is meg kell előzni őket valahogy ha gyorsabban szeretnél menni, és 4-5-öt egyszerre úgysem tudsz, szóval ezek a szituációk elekrülhetetlenek, kivéve ha te sohasem előzől egy több autós kocsisort, még akkor sem ha mondjuk 70-el döcögnek.
2017. jún. 1. 22:16
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

4-5 kocsi nem döcög 70-el. Általában csak 1 ,azt meg megelőzik a mögötte lévők amikor tudják.

Ha megy a kocsisor 90-el akkor megyek én is annyival, minek előzgetnék teljesen szabálytalanul.

Azért az világos ugye hogy azt a veszélyhelyzetet amiről beszélsz te teremted a szabálytalansággal.

Persze én is megyek 90-el gyorsabban de akkor már alapból óvatosabb vagyok. És igen ha előttem megy 2 autó egymástól nem messze akkor csak úgy előzőm , hogy egyszerre a kettőt. Nem próbálok beállni közé pont amiatt a lehetséges galiba miatt amit te is írtál. Mondjuk az érdekes, hogy te is látod milyen veszélyessé válhat de mégis csodálkozol, hogy valaki emiatt nem csinálja.

2017. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Dehogy én okoztam, hát megfelelő követési távolságot kell tartani és indokolatlanul nem szabad fékezni. De nem értem hogy ha megy előtted 5 autó, nem előz egy sem, mikor tudnának, akkor ha te gyorsabba szeretnél náluk menni akkor miért ne mennél? Ez a baj hogy vannak ilyen sofőrök akik miatt ez veszélyessé válik. Most a sebességhatár lényegtelen, hogy az a kocsisor 70-el vagy 100-al megy, ha te többel szeretnél menni akkor szerintem szíved joga. Amúgy nem teljesen ehhez a témához kapcsolódik de az a másik halálom amikor úgy mennek egy kamion után 10-en 70-el hogy vonatoznak, nem hagynak helyet beállni annak aki normálisan akar közlekedni mondjuk 120-al. Hála istennek soha nem volt még balesetem, nem is tervezem :). Úgy összességében szerintem társadalmi probléma ez a dolog, sokan nem értik meg azokat a sofőröket akik ha megy előttük valaki lassabban, mint ahogy ő szeretne, akkor elkezd előzgetni, holott ő teljesen biztonságosan fel tudja mérni az előzést. Magam sem tartom ámokfutónak soha nem volt még egy büntetésem sem, mindössze szeretem megelőzni azt aki lassabban megy mint én akarok.
2017. jún. 1. 22:45
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Megelőzheted azt aki 100-al megy de körültekintőnek kell lenni, legjobb kizárni az olyan helyzetet amikor a másik autós veszélybe sodorhat. Lehet tapasztalatlan sofőr vagy nem látja át, hogy éppen mit akarsz. Az a nő is csak segíteni akart azzal hogy lassított de egy tévedés volt. Ne halj meg valaki tévedése miatt. Szerintem. De úgy is mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja.
2017. jún. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

én is osztom a többiek véleményét. sok tapasztalatlan vezető van, de ez csak reakciókban tér el. egy tapasztalt vezető sem fog a fejedbe látni, és tudni, hogy te bevállalod a 2 autó megelőzését is, vagy nem, normál esetben meg az előzőt kell segíteni, még ha nem is satufékkel, de lassítással.


az engem is roppantmód tud zavarni, amikor valaki plusz 10-20 km/h-val előzi a 3-4 autós sort, majd amikor rájön, hogy hoppá, nem tudja befejezni, akkor bevág elém...követési távolság egy dolog, de ha láthatóan nem tartják be, akkor én nem megyek bele olyan előzésbe, aminek nem látom a végét, és esetlegesen necces lenne 2 autó közé besorolni, ha muszáj.

2017. jún. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
31%

Az a baj hogy a birka szeret vonatozni.

Nem akar előzni, de annyira közel megy, hogy nem férszbe. Elég durva közúti veszélyeztetés a vonatozás, sajnos nagyon sokan űzik.

És de!! 60-70-el hosszú kocsisorok vonatoznak néha, baromi veszélyes!

Nem szaguldozok, de kuurvára felbasz ha indokllatlanul feltartanak.

Kuntúrált helyeken aki felgyűjti a sort maga mögé, az félreáll elengedni. De sokan szerintem tükörbe sem látnak, és fogalmuk sincs, hogy azért van mögöttük sor, mert kuurva lassan mennek

2017. jún. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%
Van erre egy célszerszám, ott találod bal oldalon a kormány mögött, persze kicsit el van rejtve, de rá lehet szokni a használatára. Úgy hívják irányjelző. Kirakod balra mielőtt megkezded az előzést, majd besorolás előtt jobbra (ahogy tanították) máris elkerülheted a hasonló esetek 98%-át
2017. jún. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!