Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol kell/lehet leggyakrabban...

Hol kell/lehet leggyakrabban egyenrangú (jobb kéz szabályos) útkereszteződésre számítani?

Figyelt kérdés
2017. jún. 23. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
lakóövezetekben, kis utcákban, áruházak parkolójában.
2017. jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De írhatnám még a földutakat is.

Meg igazából minden gyér forgalmú úton.

2017. jún. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

értem, csak mert jó néhányszor előfordult már velem hogy mentem egy városba szaggatott vonalas úton és a betorkolló utak végén se stop se elsőbbségadás tábla nem volt, legalábbis nem mindig lehet látni, mert van hogy az út vége előtt 10 m-rel teszik ki ezeket a táblákat nehogy véletlenül látni lehessen


én meg ilyenkor nem győzök lassítgatni nehogy valami barom elém hajtson


szóval ezért kérdeztem, hogy ha nem lehet látni a betorkolló út tábláját akkor hol kell ilyen utakra leggyakrabban számítani

2017. jún. 23. 09:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szaggatott vonal nem jelent semmit e tekintetben. Ami biztos, hogy a Főútvonal táblával jelölt út védett, ahogyan az Útkereszteződes alárendelt úttal tábla felől érkezve is elsőbbséged van a következő kereszteződésben. Ahol ez utobbi védettség megszűnik, ott egyenrangú utak kereszteződése táblával szokták ezt jelezni. (Vagy nem.)


Ezen kívül mindenhol máshol inkább lassíts, max megpillantod a macisajtot hátulról és nyomsz egy kövéret neki.


Extrém eset: védett az útvonal, de kidőlt a tábla, hiányzik. Ilyenkor bizony egyenrangúvá válhat a kereszteződés és bajba kerül az elvileg védett úton közlekedő.

2017. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"én meg ilyenkor nem győzök lassítgatni nehogy valami barom elém hajtson "

Már miért lenne barom? Te lennél a barom, aki nem adta meg az elsőbbséget és belé hajt.

Ahogy írták a (szaggatott) terelővonal nem szabályoz elsőbbséget.


Amúgy meg igen, ha "főútvonal" vagy "kereszteződés alárendelt úttal" táblát látsz, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem lesz jobbkezes. Ha "egyenrangú útkereszteződés" táblát, akkor biztosan jobbkezes.

Egyéb esetekben marad a lassítás, bekukkantás és macisajt/stop tábla keresés vagy a helyismeretre hagyatkozás.

2017. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Pest külkerületei különösen "veszélyesek" ilyen szempontból, tele van jobbkezessel.
2017. jún. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a "külkerület"?
2017. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ez mind ok eddig, csak ugye akkor van baj ha a táblákat nem látható helyre teszik vagy egyáltalán nincsenek is, aki a betorkolló útról jön az persze tudja hogy van-e tábla vagy nincs, én max. akkor látnám vagy nem látnám ha már benn vagyok a kereszteződésben, akkor már hogy adjam meg az elsőbbséget ha épp jön valaki?
2017. jún. 23. 12:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát igen kérdező, ezek a mindennapi közlekedés szépségei, és ezért kell nagyon figyelni. Nemcsak a te szemszögedből kell nézni a dolgokat, hanem a másik autós fejével is kell gondolkozni.

Meg aztán a legnagyobb alapszabály a közlekedésben, amit mindig be kell tartani: elsőbbsége annak van, akinek megadják.

2017. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahol tanulóvezetőket oktatnak :)

Pl. József Attila Lakótelep...

2022. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!