Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért készítenek az autógyártó...

Miért készítenek az autógyártók olyan végsebbeségű autókat amivel a kresz szabályzat szerint büntetendő közlekedni?

Figyelt kérdés

Nyilván a kérdésben ott lehet a válasz: így jut a legtöbb pénz az államhoz.

De engem mégis érdekel, mi lyen más válaszok lehetnek még itt?

Ezernyi intézkedést tesznek a gyorshajtás ellen, de miért nem hozzák szabályba hogy xy lóerős autó, pl 100-130 km/h végsebességel jöhet ki a gyárból?

Hogy a sportautókat ne is említsem.


(Szeretem az autókat, sok autóverseny sorozatot nézek, a Ferrarinak szurkolok, vannak autósposzterek a szobám falán. Vezetésnél helyzettől függően dimamikussan gyorsítok, de a település sebességszabályait betartom. Településen kivül se megyek 90-100-nál többet. Előfordult hogy 130-140 is vezettem párszor, jó érzés volt, de nem tartom felelősségteljesnek).



#gyorshajtás #KRESZ #autógyártás.
2017. jún. 23. 12:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert autópályán egy nagy f@.szság a 130-as korlátozás. Nem azt mondom, a németek talán a ló túloldala, hogy 350-el is lehet, de a sztrádán azért 180-200, ha egyébként nincs nagy forgalom,és jó idő van, nehogy már annyira durva legyen... Persze szituációtól függ, van, amikor a 130 is az, mertmondjuk köd, vagy hó van. Egyszerűen az autógyárak felnőttebbnek tartják az embereket, mint a hatalom, nekik értelemszerűen nem a hatalom, hanem az ÜGYFÉL kiszolgálása a feladatuk. És ez így van jól. Az autó egy olyan tárgy, amihez a tulaj érzelmileg is kötődik, és jogosan várja el, hogy HOZZÁ legyen lojális, ne a hatalomhoz, és a jogszabályokhoz. Nem véletlenül hirdetik az új Micrát is pl. olyan szlogennel, hogy "cinkostárs".
2017. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
11%

"Önző dolognak tartom a gyors hajtást. A vezető olyankor csak saját magára gondol, hogy mekkora vérprofiállatnagykirály hogy ilyen jól vezet. Csak elfelejti, hogy van még nála gyorsabb/örültebb/tökéletessebb fazon az utakon. Meglehet a világ másik felén, de van. Ennek értelmében szerintem fölösleges egy ilyen erőfitogtatás. "


És arra nem gondoltál, hogy én nem másnak megyek 160-al mondjuk autópályán, hanem a saját magam kedvéért?

Meg amúgy is, ha már a biztonságról beszélünk: 90 km/h-nál is már végzetes balesetet lehet szenvedni egy biztonságos autóban is, körülötted pedig hatalmas pusztítást végezhetsz. Pedig ez a KRESZ szerint megengedett sebesség a főutakon. Most akkor amiért a KRESZ azt mondja, hogy 90, attól szerinted biztonságos? Nem, inkább 20-al kéne menni.

Na arra akartam rávilágítani, hogy mindegy, ha gyorsabban is mész, mint a KRESZ által megengedett érték, attól nem leszel veszélyesebb, nem leszel bűnöző. A 90 is veszélyes, a 130 is, a 160 is. Hadd legyen már mindegy, hogy mennyivel megyek, mert úgyis a legtöbb baleset nem a sebesség miatt történik. Nehogy gyere a szar statisztikával, ahol mindent a sebességre kennek.

2017. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%
Értem én hogy 130 de városban az elég sok. Szerintem toljuk le 40re a max sebességet azt kész.
2017. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%

Nem a végsebesség a legnagyobb baj, úgy gondolom. Hanem az, aki kanyar előtt előz, vagy esőben-ködben-hóban is 130-al megy. Ezekhez a manőverekhez nem kell túlzottan nagy sebesség, hogy baj legyen belőle.


A feltevés egyébként jogos, de több országban, pl. Németben is úgy tudom az autópályán nincs sebesség limit.

2017. jún. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

6. Nekem tetszene egy ilyen megoldás!

7. Nem talált! Horvátból írok. Engem csak érdekelt, hogy minek gyártanak ilyen autókat.

8. Akkor az ember (és hibái) miatt terveznek robot vezérlésű autókat majd a jövőben?

9. Haragszol rám? Már nem szeretsz? :)

Nem a gyorshajtókat néztem ki magamnak. Hanem a "gyorshajtást". Velem is előfordul, szükség törvényt bont alapon, és igen jó érzés néha taposni a gázpedált. Ennek ellenére mégis szükségtelennek tartom.

10. Nincs bajom a többi autómárkával. Mindegyik szép/jó valami miatt, csak van egy amit megláttam és megszerettem.

11. És az embereknek érzelmi löketet ad ha gyorsan hajthatnak?

12. És mi van a büntetéssel? Azt a pénzt nem lenne jobb az üzemanyagra vagy az autóra költeni, hogy még 100 000 km-t autózzál?

13. Használjunk újra lovaskocsikat! :)

14. Ugyanaz mint a 8-as válaszolónak:

Helyetesíteni fogják a vezetőt robot vezérléssel? A sok vezetést segítő rendszerek azt sejtetik.


Elnézést ha valakit felhergeltem! Így jött!

2017. jún. 24. 09:14
 16/26 anonim ***** válasza:

"vezetési helyzettől függően dinamikusan gyorsítok, de a település sebességszabályait betartom"

"140-et nem tartom felelősségteljesnek"


Ez azért nem semmi! :D

2017. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Attól függ: autópálya vagy országút, mellékút.
2017. jún. 24. 16:22
 18/26 A kérdező kommentje:
Ejnye, hát tényleg bedobtam a téglát az állóvízbe!
2017. jún. 24. 16:24
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Baromi egyszerű a kérdésedre a válasz: mert nem venné senki!


Ennél jobban nem kell túlmisztifikálni a dolgot ez egyszerű piacgazdaság.Nem lenne kereslet a 130ra lekorlátozott autók iránt. Oké te vennéd biztos,de ebből nem él meg egy gyár.

Ha meg államilag köteleznék a gyártókat ,hogy adott piacokon építsenek be sebesség limitert ,akkor szépen erre szakosodott szerelők kiszednék a korlátozó chipet szoftvert..


Sokkal célravezetőbb lenne amúgy ha minden járműbe kötelező lenne a tachográf ,mint a kamionban. Rendőr megállít memóriát átnézi és azt is látja múlt héten mennyire gyorsultál a bekötőúton és már menne is a csekk.


Hogy ezt is át lehetne verni az biztos..ahogy át is verik.

2017. jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
16%

"Sokkal célravezetőbb lenne amúgy ha minden járműbe kötelező lenne a tachográf ,mint a kamionban. Rendőr megállít memóriát átnézi és azt is látja múlt héten mennyire gyorsultál a bekötőúton és már menne is a csekk."


Miért is lenne ez jó? Miért nincs jól minden úgy, ahogy van most?

2017. jún. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!