Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora szerencse kell egy...

Mekkora szerencse kell egy ilyen gázolás elkerüléséhez? Mit reagáltatok volna?

Figyelt kérdés

Tegnap ahogy jöttem haza már sötét volt, városban egy enyhe kanyar felé mentem, három 10 év körüli roma kis srác állt egy autó takarásában (én láttam őket abból az irányból ahonnét jöttem)

Az egyik átfutott az úton, zebra nem volt.

Szemből jött egy újszerű Mercédesz, elég nagy sebességgel (én olyan 80-90-re tippelném), és az álló autó takarásából kifutott elé a második gyerek.A Mercis óriásit satuzott, és átrántotta a kormányt a sávomba (én még messzebb voltam tőle, lassan mentem)

A kis srác a felezővonalig jutott, szerencsére megtorpant ott, és összehúzta magát, mivel a Merci nem tudott megállni, ha tovább fut,akkor elütötte volna,hiába rántotta el a kormányt.

Ilyet még az orosz videókban sem láttam, szerintem fél centin sem múlott,hogy a gyerek nem ért a kocsihoz, jó lett volna róla egy videó.

A Mercis megállt, kiszállt, odasétált a gyerekhez (én is kiszálltam, mert nem voltam róla meggyőződve,hogy nem ért hozzá a kocsihoz a gyerek)

A Mercédesz vezetője teljesen higgadt volt, kérdezte a gyereket,hogy jól van e, nem lett e baja.Végül csak annyit mondott,hogy legközelebb nézzen körül jobban, és lehetőleg zebrán menjen át.

Utána még megkérdeztem a Mercist, hogy minden rendben van e, megnéztük az autóját, valóban nem ért hozzá a gyerek, nem volt a kocsin karc, vagy sérülés, ő is azt mondta,hogy ugyan nem érezte,hogy hozzáért volna, de nem tudta eldönteni.

Engem teljesen levert a víz, ő abszolút nyugodt volt.


2017. jún. 30. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Óriási. Én valószínűleg hasonlóan megkérdeztem volna a srácot, hogy minden oké-e, aztán lehet, hogy a mercisnél kevésbé higgadt szavakkal javasoltam volna neki a körülnézést. Vagy elmeséltem volna a focista srác történetét, aki busz takarásaból szaladt át sz úton a szemem láttára és jókorát repült... kiszönezve valami olyasmivel, hogy többé nem focizhatott a sérülése miatt (ami remélhetőleg nem így volt valójában).
2017. júl. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hallod, hogy romák voltak, jobb nem feszkózni ilyenkor, én is így viselkedtem volna.

Nálam az van, hogy ekkora stresszhelyzetben olyan 2-3 percig nyugodt vagyok, tudok normálisan gondolkozni, aztán 3 perc után beüt, hogy mi is történt, és elkezdek remegni, meg nagyon feszült lenni. Volt nekem is már necces közlekedési szitum, családtagnál rosszullét, stb, így szoktam lereagálni. Amúgy vezetés szempontjából mindent jó csinált a Mercis, bízott benne hogy lassan jössz, szerencsére lassan is jöttél, ezért húzott át a sávodba. Másképp tuti elüti.

2017. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!