Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan közlekedjek Romániában,...

Hogyan közlekedjek Romániában, hogy a rendőr se büntessen, s a helyieknek is megfelelően autózzam?

Figyelt kérdés

Válaszaimban mindig szóvá teszem, ha valaki a rendőrtől tart, s nem balesettől. Nem vagyok szemforgató, amikor így fogalmaztam meg a kérdést.

Lehetne ez is:

Hogyan teljesítsem egyszerre a sebességhatárok megtartását a forgalom ritmusának felvételével gyorshajtók között?


Egy valamivel nem találkoztam Erdélyben. Olyannal, aki villogna, dudálna, kormányt rángatná, öklét rázná. Itthon ez mindennapos.


Szóval, ha 30 a limit, helyiek 40-50 km/h sebességgel mennek. Ha 100, akkor 120-130. Záróvonalat nem ismerik.

Rengeteg helyen mérnek a zsaruk. Engem mérés nélkül akart büntetni, mert szerinte gyorsabb voltam.

Még a kocsi kmórája szerint sem, GPS meg még annyit sem mutat, természetesen.

Közben mennek el mellettünk a kamionok, személykocsik, buszok, egymást előzve, dupla záróvonal túloldalán.

Nem minket kerültek, én egy szerviz helyen álltam meg a rendőrnek. Nem voltunk az úttesten.

Finoman, nem direktben céloztam erre, s talán ez tette meg a hatását nem tudom.


A kérdést akkor is kiírtam volna, ha nincs a rendőrös sztori, mert sem itthon, sem külföldön nem tudom eldönteni, melyik a helyes. Menni annyival (itthon X+10), amennyivel lehet, vagy együtt a többiekkel, s bízni a szerencsében?


2017. júl. 5. 06:46
 1/4 anonim ***** válasza:

GPS helyett okostelefon, Waze applikáció és úgy közlekedsz, ahogy akarsz.


nyilván nem ez a helyes mentalitás, de sajnos annyi a barom az utakon, hogy ha haladni akarsz elkerülhetetlen, hogy megszegj pár szabályt alkalomadtán.


Én magyar példákat tudok csak mondani, de idevágó szerintem.

Pl. Román rendszámos rom BMW-k, Audi-k, az autópályán 110-120szal mennek a belső sávban, ha beleállsz a seggébe, akkor se megy ki. Egyet villantasz azonnal, vagy a mikrobuszok 100-zal előznek sort bármikor gond nélkül.

De mondhatnám a városi közlekedést is. 50-es tábla, megy a forgalom 70-nel, páran szlalomoznak 110-zel, mások meg a belsőben 40-nel...

2017. júl. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Egy valamivel nem találkoztam Erdélyben. Olyannal, aki villogna, dudálna, kormányt rángatná, öklét rázná. Itthon ez mindennapos."


Érdekes, én 24 éve vezetek, de még soha nem villogtak, dudáltak, ráztak öklöt felém.


"Szóval, ha 30 a limit, helyiek 40-50 km/h sebességgel mennek."


Ez teljesen korrekt, a 30 - as korlátozás egy hülyeség.


"Ha 100, akkor 120-130."


Ha külföldön vagy, mindig haladj együtt a forgalommal, figyeld a helyieket, ők tudják mi a jó.


"Záróvonalat nem ismerik."


Kevés az autópálya, ha haladni akarsz, előzni kell tökön - babon át.


De ne Romániában keresd a szabálybetartás paradicsomát, ha azt keresed, menj Svájcba vagy Svédországba.


De ha elmész pl. Moszkvába, meglátod, hogy a románok milyen megfontolt autósok.

2017. júl. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Sokat közlekedek Erdélyben, de én nagy különbséget nem tapasztalok a magyarországi és az ottani közlekedés között. Ahol lehet, ott persze megy mindenki, de pl ami nálunk kezd kikopni, a méréseket és az ellenőrzéseket jó előre villogtatással jelzik egymásnak az autósok, ami eddig nekem mindig hasznosnak bizonyult.
2017. júl. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Erdélyi vagyok, járok is sokat az itteni főutakon.

Nos a dolog úgy van a forgalmas főutakon, ahol jó az út is, és széles, hogy nem tartjuk be a sebességhatárokat. Nincs is értelme, meg túl lassú. Faluban 70-80 km/h teljesen rendben van, ha látod hogy annyival mennek a többiek is. Ha mindenki feltűnően lassan megy, ilyen 40-el, akkor tuti radar van (vagy megy elől valami traktor, ilyesmi) ne kezdj el előzgetni. És igen, mindig lámpáznak, villognak, ha radar van, de ettől még persze be lehet nyalni egy büntetést.

Én lakott területen kivül évek óta nem láttam traffit, ezért szoktunk sokszor 120-130-al járni.

De abból sincs semmi, ha normálisan mész 50-60-al faluban, de ha látod hogy már kilóméteres sor van mögötted, akkor kicsit nyomjad neki jobban. Úgyis lesz olyan is, aki akkor is megelőz faluban a zebrán, és záróvonalon, kanyarban, ha 100-al mész. Bármikor fel kell készülni egy váratlan 100 éves traktorra, egy lovasszekérre, amelyen egy 15 tagú cigánycsalád ül, stb. Szóval figyelmes legyél. És a tükröt nagyon bámuld, bármikor, bárhol megelőzhetnek.

Magyarországon azért sokkal nyugisabbak az emberek, kicsit túlzásba is viszik a szabályok betartását, ezt látom, mikor átmegyek. Engem idegesít is, megszoktam itt Erdélyben ezt a tempót.

2017. júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!