Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten veszélyes biciklizni?

Budapesten veszélyes biciklizni?

Figyelt kérdés

Megijeszt, amikor azt látom, hogy a kocsik között bicikliznek, vagy a körúton. Mi hogyha nem érkezik idoben lefékezni, vagy elgázolja egy kocsi, ami 100km/h sebességgel halad. Nagyon szeretnék egy saját biciklit, de eddig csak a margitszigeten próbáltam. Sokszor van úgy, hogy egy bringásnak ki kell kerülnie, és néha már majdnem nekem is jött. Rengeteg az ember, néha átsétálnak a zebrán akkor is, amikor piros van. Mintha a bicikli nem lenne közlekedési eszköz. Nem tudok kocsit vezetni, mert úgy gondolom, nem jók az orientációs képességeim. Lehet csak elméletben, a fejemben van ez a félelem, és gyakorlatban teljesen más, ha kipróbálom. Ti mit gondoltok?

20/L


2017. júl. 9. 09:33
 1/3 Alex Fly ***** válasza:

A közlekedés veszélyes üzem. Ezt nem erdemes tagadni. Budapest sem kivétel ez alól. Sem a kerékpár.

De nem kell túlmisztifikálni a dolgotb ha az ember észnél van, semmivel nem kockázatosabb, mint gépjárművel vagy gyalog.

A lényeg, hogy biztosan kezeld a kerékpárt, ismerd a közlekedési szabályokat de ne feltételezd, hogy az autóvezetők is ismerik illetve betartják azokat. És persze mindig legyél jól látható a többi közlekedő számára, ne hirtelen kerülj eléjük...

Tudom ajánlani a Magyar Kerékpárosklub által szervezett Bebiciklizés projekteket, ahol a gyakorlatban tanítják meg ezeket.

2017. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az Üllői járdáján szoktam kerékpározni, amiért van, aki beszólogat, de inkább itt megyek, mint az úton, mert az katasztrófa... Kisutcákban okés a téma, ott nyugodtan lehet menni, de a jobbkéz-szabályra figyelni kell.

1× a 3. kerületből mentem a 19.-be: a körúton inkább tolni volt érdemes, de a 8 ker.-től már lehetett hajtani, de ott is inkább a járdán vagy kisutcákban.

2017. júl. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát én Bp.-en vagyok egyetemen és borzalmas biciklivel közlekedni. Próbáltam egy időben de legalább 2-3-szor volt valami incidens egy héten szóval leszoktam róla (elestem, nekem jöttek, fellökött a másik). Borzalmas.
2017. júl. 10. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!