Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás? Autó kerékpár...

Ki a hibás? Autó kerékpár karambol bicikliúton

Figyelt kérdés
Bicikliúton haladok, párhuzamosan a főúttal. Keresztezek tobb kis utcát ahol nekem van elsőbbségem ez egyértelmű. Ha áll egy autó a bicikliúton es arra vár hogy kikanyarodjon a főútra akkor nekem lenne elsobbsegem de en ezt nem veszem észre es bele hajtok az autóba akkor is az autó a hibás?

2017. júl. 23. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"en ezt nem veszem észre es bele hajtok"


Köteles vagy az utat figyelni, mint minden közlekedő.

Az úton más közlekedők, vagy akadályok lehetnek.

A kerékpárúton keresztben álló autó neked már nem adhat elsőbbséget, ha még nem voltál a közelben, amikor rágurult a kerékpárútra.

Állhat ott műszaki hiba miatt, vagy a forgalmi helyzet kényszeritette megállásra, te is köteles vagy mindent megtenni a baleset elkerülése érdekében, s a "nem figyeltem" ahhoz nagyon rossz érv.

Az más kérdés, hogyan sikerül azt bizonyitani, hogy az autó nem féktávolságon belül hajtott eléd

2017. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mantis religiosa ***** válasza:
0%
Az autós, mert kerékpárúton tilos a megállás, várakozás. KRESZ 40§ (5) bek. . Tehát csak akkor hajthat rá, ha a folyamatos áthaladás biztosított.
2017. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Forgalmi és műszaki okokból megállhat. Hogy a fenébe nem veszel észre egy autót előtted?

2017. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőbbség fogalmát sokan félreértelmezik, vagy egyáltalán nem is értelmezik.

Ha az említett autós vészfékezésre kényszerített, vagy hirtelen el kellett rántanod a kormányt, s a baleset így sem volt elkerülhető, akkor teljes mértékben az autós a hibás.

De ha ő már ott állt, amikor te oda érkeztél, akkor már kvázi neki van előnye. Megállsz, s megvárod, hogy elmenjen.

Ha nem állsz meg - figyelmetlenségből vagy direkt - akkor 100%-ban te vagy a hibás.

Van aki úgy képzeli, a tus alatt álló autósnak is joga van megkövetelni, hogy amikor ő majd fél óra múlva odaér, ott már mindenki fél órája arra várna, hogy ő urasága mikor megy el.

2017. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#2, ezzel jó nagy butaságot írtál.

keresztező utcákról van szó, ha nem hajt rá, hanem 2 méterrel hátrébb áll meg, a büdös életben nem, tud kihajtani, mert nem látja be az utat, és nem is fogja senki kiengedni, mert őt sem látják.

ház fala, növényzet, kerítés, bármi lehet ott.

az autó valószínüleg lassan közelítette meg a kereszteződést, nem jött biciklis, ezért ráhajtott a kerékpárútra, hogy annak igénybevételével tudjon kikanyarodni a főútra.

ez miért nem szabályos?

se nem megállás, se nem várakozás, hogy jönnek ezek ide???

2017. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Te leszel a hibás, és mivel kerékpárra nem nagyon kötnek az emberek felelősségbiztosítást, ahány elem karcolódott az autón, annyiszor 30.000 Forintod fogja bánni. Ha egy motoros fűtött tükör beépített indexszel is áldozatul esett, akkor még pótold ki másfél kilóval. Polgári peres úton be lehet rajtad hajtani a kárt jobb esetben. Rosszabb esetben olyasmi történhet, hogy önként szeretnél azonnal fizetni...
2017. júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 veterán vas ***** válasza:

Ez a "nem vettem észre" kezdetű magyarázat nem tűnik túl erős tárgyalási alapnak. ;)

Várható, hogy Amikor Te el szeretnéd kezdeni a mondókádat, hogy milyen elsőbbséged lett volna, addigra a gangeszparti fuxos mercis vagy a kivarrt bicepszű kopasz béjemvés, már régen burnout-ol a bringádon és/vagy rajtad.

2017. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
100%

Az elsőbbség arra vonatkozik, amikor egyszerre vagy quasi egyszerre értek a kereszteződésbe. Az említett esetben viszont a gépkocsi már a kereszteződésben volt, amikor odaértél, ergo nem kerültetek elsőbbségi helyzetbe.

Tehát az említett esetre nem vonatkozik az elsőbbséged; ilyenkor a te felelősséged az, hogy ne menj neki az ott álló járműnek.

2017. júl. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
07-23 15:50 Ez így szépen hangzik, de számtalanszor találkoztam már olyannal, hogy tökéletesen belátható a bicikliút mögül is a főút, és az autós látja is, hogy jön a bringás, de csak begurul elé keresztbe, hogy legalább a bringásra ne kelljen várnia. Közben a főúton dönget a csúcsforgalom, jottányi esélye sincs kikanyarodni, a bringás meg vagy megáll (a főúttal párhuzamos kerékpárúton, aminek elvileg az lenne a lényege, hogy haladni lehessen), és vár türelmesen, vagy megkerüli tökön-paszulyon át az autóst. Az tény, hogy nekimenni nem szabályos, de attól még bunkóság így beállni.
2017. júl. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy van ilyen is, én a saját útvonalamat tudtam magam elé képzelni, azt a főutat, ahol én járok haza. Ez Debrecen.

A keresztező utcák kis szűk egyirányú utcák, se kerítés, se zöld terület nincs, a ház fala a telekhatár, ha itt nem dugja ki az orrát, akkor semmit nem lát a sofőr.

MInden helyzet egyedi, elméletben megpróbálhatunk itt megválaszolni bármit, de úgyis az adott körülményekkel kell mérlegelni, ha valami történik.

2017. júl. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!