Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történhet, ha a biciklim...

Mi történhet, ha a biciklim első kerekétől kiesik az egyik anyacsavar?

Figyelt kérdés
Ma elvittem a biciklimet a szervizbe, hogy felfújassam a kerekét. Az eladó, aki a boltban volt, észrevette, hogy nagyon meg van lazulva az egyik anyacsavar az első keréknél, és azt mondta, hogy szerencse, hogy elvittem a biciklit, majd húzott a csavaron. Mi történhetett volna, ha kiesik az az anyacsavar? Kieshetett volna a kerék akár menet közben is?

2017. aug. 30. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan kimegy alólad az első kerék, ez tempótól függően lett volna életveszélyes vagy csak borulás közeli helyzet.
2017. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rejtély ... Talán nem volt kajakra ráhúzva csak motorcsónakra ... Simán kifordul akár első akár hátsó is legyen . Erősen rá kell tekerni racsnissal és ha van a tengely menetének a végén hely plusz egy vékonyabb kontra anyacsavart is fel kell tenni ahogy én is tettem .
2017. aug. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezentúl sokkal jobban oda fogok figyelni a biciklimre és magamra is... Mivel én elég gyorsan szoktam tekerni, akár az életem is múlhatott volna ezen a kis apróságnak tűnő dolgon, mint egy anyacsavar...

Egyébként van még hely a csavar végén, szóval fogok is felrakni rá még egyet. Köszönöm a hasznos tanácsot! :)

2017. aug. 30. 19:17
 4/8 A kérdező kommentje:
Helyesbítek: A TENGELY VÉGÉRE fogok rakni még egy csavart... :D
2017. aug. 30. 19:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha az anya leesik még nem történik semmi, de utána kirázódhat az apa is. Rakjál alá rugós alátétet vagy kontrázzad meg második anyával.
2017. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
de közepes erősségű csavarrögzítő folyadék is megteszi
2017. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szervízbe vitted felfújatni?

Te sem vagy semmi XDDDD

Szerintem az egész csavarsztori kamu,csak muszájvolt bedobnia valamit a szakinak hogy lóvét is kérhessen XD

2017. szept. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kért érte pénzt. És nem kamuzott, mert amikor felhívta a figyelmemet a csavarra, akkor már én is láttam, hogy nagyon a végén van a tengely menetének... Meg is húzta racsnis kulccsal. Szóval hálás lehetek neki, hogy ilyen figyelmes volt.
2017. szept. 3. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!