Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most tanulom a KRESZt, valaki...

Most tanulom a KRESZt, valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Elolvastam a leírást, de akkor ezek szerint a jobbkéz szabálynál erősebb az egyenesen haladó védelme?


Bennem az maradt meg tanfolyamtól, hogy az megy elsőre akinek senki nincs jobbra vagy kis ívben kanyarodik.

Nem értem melyik szabály az erősebb.


[link]


2017. aug. 31. 17:09
 1/10 A kérdező kommentje:
*tanfolyamról
2017. aug. 31. 17:09
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
2,1,3 a sorrend
2017. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
a 2-es jobb kézre van 1-esnek, ezért a 2-es megy elsőnek. marad az 1 és a 3. mivel szemben állnak az megy tovább elsőnek, aki nem változtat irányt, az pedig az 1
2017. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Rosszul közelíted meg.

1-es és hármas egymással szemben állnak, köztük nincs szó jobb kézről. Kettejük között az alap erősorrend dönt (egyenesen, jobbra, kis ívben, balra nagy ívben, tolat).

Ez alapján az egyes mehet, utána a 3-as.

Az 1-estől jobbra van egy autó. Annak elsőbbséget kell adnia, bármerre is megy az tovább.


Bár nem szabályos, s van kockázata is, a gyakorlatban nem ritka, hogy a 2-es és 3-as egyszerre elkanyarodik. Praktikus és gyors megoldás, ha az 1-es engedi, nem érti félre. Nem kötelező megállnia, csak ha muszáj.

De lehet mozgásban is, a 2-es mögé érkezve. Na, ha ilyenkor csattan a 3-as kocsival…

2017. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Te meg még rosszabbul közelíted meg, ugyanis ez az eset a kivételes helyzetek részben KÜLÖN VAN SZABÁLYOZVA. És igen, benne van a kreszkönyvben.
2017. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Énis benéztem, a 2-es kocsi kanyarodik, nem egyenesen megy.
2017. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
#4: Ezt a gyakorlati példát nagyon sürgősen felejtsük el, mielőtt még a kérdező betanulja "de hát a gyakorlatban így van". A 2-3 nem mehet egyszerre az 1-es miatt, karambol lenne belőle!
2017. szept. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a feladat arra tér ki, hogy ismeri-e a vizsgázó azt a szabályt, miszerint egyenrangú kereszteződésben a jobbra kis ívben kanyarodó autónak mindig elsőbbsége van.


Az oktatóm anno úgy mondta: őt nem akadályozza semmi, és nem zavar senkit, ezért ő mehet.


De vigyázz: ha gyalogos akarna átmenni az úton a 2-es autóval párhuzamosan, a jobb oldalán, akkor ő haladhatna át elsőként. Ez a kanyarodás közbeni elsőbbségadási kötelezettség miatt van.

2017. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

#4: nem tudom merre divat ez a gyakorlati megoldás, én 10 év alatt még nem találkoztam vele. A gyakorlat az lenne inkább, hogy 2-es elkanyarodik, de közben az 1-es már behajt a kereszteződésbe és elállja a 3-as útját.


A te általad leírtakat csak akkor láttam, ha a 2-es autó egyéb okból nem tudott kanyarodni (pl. gyalogos, vagy állt a sor és csak félig fért ki). Szabad út esetén nem.

2017. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: Nem az számít, hogy az érkezési utak milyen helyzetben vannak egymáshoz képest. Ez a kutyát se érdekli.

Azt az egyet kell nézni, hogy a találkozási pontnál (ami itt szaggatottal be is van rajzolva) ki van jobbra a másiktól, mert annak van elsőbbsége, minden esetben, kivétel nélkül.

Aki jobbra kis ívben kanyarodik, annak az égvilágon senki nem lehet jobbra a találkozáskor, ezt - az ábrát megnézve - nem nehéz belátni.

2017. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!