Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a velemenyetek arrol ha...

Mi a velemenyetek arrol ha 500 km-t kellene oktober masodik feleben autopalyan megtennetek ejszaka es veletlenül nagy köd ereszkedne le?

Figyelt kérdés

Oktober masodik feleben kellene ennyit mennem autopalyan ejszaka, relataive kezdö vezetö vagyok, vagy legalabbis ejszaka ködben autopalyan 500 km-t meg soha nem vezettem.

Apam szerint meg fogok tebolyodni mire ezt vegignyomnam ilyen körülmenyek között.

Mit gondoltok?



2017. szept. 7. 10:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy 500 km ködöt én még egybefüggően nem láttam, pedig sokat vezetek és javarészt éjszaka.
2017. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Felkapcsolod a ködlámpát, szélső sávokban mész, csökkented a sebességet, és figyelsz. Eddig nem találkoztam az út szélén egyetlen megtébolyodott emberrel sem, pedig sokat mentem már ködben, biztosan túl fogod élni te is. :-).
2017. szept. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Lehet menni lassan is, nem feltétlen kell belsősávban fix 150et menni. Az pedig igen valószínűtlen, hogy 500km egybefüggő köd legyen elötted, de ha úgy jobban érzed magad akkor menj mellékutakon. Bár időben biztos, hogy sokkal több lesz, de első a biztonság, nem?
2017. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem történik semmi baj, legalább tapasztalatot nyersz, ami a későbbiekben nagyon hasznos lesz. Mondjuk órákat ködben vezetni tényleg nagyon fárasztó, komoly erőfeszités kell, hogy ne aludj el. Te benned az izgalomtól úgyis adrenalin túltengés lenne, úgyhogy nem alszol el. A lényeg, hogy jól látható legyél, tehát ködlámpákat fel, és 70-80 km/h-vel menj. Lassabban ne, mert lehet jön valaki a hátadnál nagyobb tempóval, és telibe durrant, mert későn vesz észre. Legyen jó navid, mert sűrű ködben a táblák sem látszanak, csak mikor már nagyon közel vagy, és nem lesz időd leolvasni, hogy merre kell menni. Figyeld a felfestéseket, nagy ködben az a legjobb viszonyitási pont.
2017. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztato valaszokat!:)

Esetleg arra gondoltam beszerzek az autoba hosszutavra egy ilyen ejjelato kamera felet sötet+sürü köd kombo esetere: https://www.youtube.com/watch?v=_NuPIHJuuiw

Nemetorszagban vagyok, itt biztosan lehet venni valahol, csak penz kerdese:)

Ilyen kameraval van esetleg tapasztalatotok?

2017. szept. 7. 11:14
 6/19 anonim ***** válasza:
Autopalyan nem para, mert ott elmeletben csak kivilagitott targgyal talalkozhatsz
2017. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A nejem friss jogsival jött 820 km-t év elején Szlovákiából Németországba, éjszaka esőben/hóban és nem parázott... mit kell ezen izgulni? mész a külső sávban lassabban azt kész. Apád lehet megtébolyodna, mert ő gondolom sose ment 500 km-t csak egy hónap alatt. Az 500 km nálunk (Németország) egy autóvásárlásos táv, vagy kirándulós hétvége...
2017. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Téli gumi legyen a kocsin

Ködlámpát felkapcsolni

És most nem 150nel tekerni hanem sokkal kevesebbel

Jobban kell figyelni nem vészes

2017. szept. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ködlampam sjnos, csak hatso van :S az is csak egy


De viszont az teny es valo hogy joapam tenyleg ritkan mereszkedik 10km-nel messzebbre a falutol...

2017. szept. 8. 09:53
 10/19 anonim ***** válasza:
Autópályán éppen elég a hátsó ködlámpa, a szembejövőnek nem kell látnia, te pedig nem látsz jobban a ködlámpával (még lehet, hogy rosszabb is, mert beragyogja azt a nagy fehérséget). A legfontosabb, hogy ne parázd túl az egészet, mert akkor kapkodni fogsz. Egy normális sebességre beállsz és semmi baj nem lesz. Arra figyelj, hogy ne menj túl lassan, mert akkor valaki utol fog érni és az fájni fog.
2017. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!