Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha közúton huzamosabb időre...

Ha közúton huzamosabb időre meg kell állni (dugó, vasúti sorompó stb. ) akkor ki szabad-e szállni az autóból vagy akkor is tilos?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy alapesetben tilos gyalogosan úttesten közlekedni, hatványozottan igaz ez főútra és autópályára, de mi van olyankor, ha előre tudhatóan hosszabb időre meg kell állni az úton (közlekedési dugó, jön a vonat a sorompónál, baleset van stb.), akkor ki szabad-e szállni az autóból?

2017. szept. 12. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez szabályozva van. Vasútnál ne szállj ki, de ha baleset vagy hóakadály miatt úgy tűnik, hogy huzamosabb ideig nem tudsz mozdulni a kocsival, akkor nyugodtan kiszállhatsz, de nem távolodj el nagyon a járműtől.
2017. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szálltam már ki vasúti sorompónál nyújtózni...

főleg ha valami tehervonat indult el éppen az adott állomásról mert az vagy 4-5 perc pirosat jelent

2017. szept. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hogy szabad-e, azt nem tudom, szerintem nem. De sokan ki szoktak szállni ilyenkor, és senkitől nem hallottam, hogy megbüntették volna.
2017. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szabályozva, kiszállhatsz nyugodtan, rendőr sem fog mondani semmit.
2017. szept. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
csak előbb húzódj le, nehogy útban legyél egy hirtelen érkező mentőnek
2017. szept. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Crisopher ***** válasza:
72%

"csak előbb húzódj le, nehogy útban legyél egy hirtelen érkező mentőnek"


Vasúti sorompónál egy hirtelen érkező mentő sem tud mit csinálni, mert a sorompó tilos jelzése az egy megkülönböztető jelzéssel ellátott gépjármű számára is tilos jelzés.

2017. szept. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hatos: dehogynem, előre tud húzni a sorompóig. Az is időnyereség, ha nem a sor végén kell várnia. Ráadásul itt nem csak átjáróról volt szó.


Amúgy ha kiszállást az autóból, gyalogos vagy. Így ennek szabályai szerint közlekedhetsz a továbbiakban, amibe az út közepén cigizés nem fér bele, egy eü. séta a padkán belefér. Arra érdemes figyelni, hogy pár türelmetlen barom vagy teljesen szabályosan közlekedő motoros vagy biciklis a sorok között vagy mellett is próbálkozhat haladni, ahogyan mkj-t hasznàló jàrmű is jöhet. Vagy egy alvó kamionos, aki összetolja a sort.

2017. szept. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehúzódni azért felesleges, mert dugóban nem is tud aze mber megmozdulni sem, a vasúti átjárónál meg szemből is zárva van a sorompó, így szembeforgalom olyankor nincs, tehát ha mentő jön, az a szembesávban nyugodtan előre tud menni a sorban, hogy a sorompó felnyitása után ő induljon el elsőként.
2017. szept. 13. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!