Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi forgalmi helyzetben...

Az alábbi forgalmi helyzetben ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

4 sávos út, közlekedési lámpa nem működött, rendőr irányította a forgalmat a kereszteződésben.

Első autó hatalmasat fékez(szerintem nem ismerte fel a rendőr jelzését, miszerint forgalmi rend változás következik, vagyis a sárga lámpa)

utána jövő autó is hatalmasat fékez, hogy ne menjen bele az előtte menőbe, sikerült is, de a mögötte jövő belerohant, és beletolta az első autóba.

Ilyenkor ki fizet kinek, kinek a biztosítója?

Köszönöm.



2017. szept. 30. 09:32
1 2
 1/13 Armstrong01 ***** válasza:
100%
Az utolsó fizet aki belerongyolt az utolsó előttibe.
2017. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
az utána jövő fizeti mindkettőnek
2017. szept. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igazából a két első autónak szinte semmilyen kára nem lett, az utolsó autónak a lökhárítója szállt el csak, aki megtolta a kettőt.

2017. szept. 30. 09:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
fektavolsagot meg kell tartani
2017. szept. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jogilag az aki nem tartott megfelelő követési távolságot, tehát az utolsó autó.


Nyilván, ha az első nem lógta volna el a kresz órákat, akkor nem következik be a baleset.

2017. szept. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

A követési távolságot úgy kell (!) megválasztani, hogy az elől haladó jármű esetleges vészfékezése esetén is biztonságosan meg tudjunk állni (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)


Csak szólok: 60-nál ez nem 5 méter!


És csatlakozok: a 3. fizet mindenkinek.

2017. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én a középsőben voltam. :)
2017. szept. 30. 12:56
 8/13 anonim ***** válasza:
10%

Mindig akad itt egy-két okos, aki biztos abban, hogy a kérdés kiírója a vétkes, csak sunyi módon máshogy teszi fel a kérdést.

Meg azt is tudni vélik egyesek, hogy mások ellógták a kresz órákat.


Csak jelzem, nem csak annak lehetnek ám kérdései, aki balesetet okoz!

Sőt, lehet ott sem volt, hanem egy ismerősével, családtagjával történt.

Lehet hogy gyalogosként látta az esetet, és jogsija sincs, de érdekli, hogy ezt hogy kell ilyenkor rendezni.

A kresz meg olyan, mint bármi más, hogy ha valamire hónapokig, vagy akár évekig nincs szükséged, akkor bizony az infót elfelejted, még ha annak idején meg is tanultad rendesen!

Gondolom ez az okos kommentelő sem lógta el anno a töriórákat, de abban is biztos vagyok, hogy nem emlékszik már minden évszámra, amit annak idején meg kellett tanulni!

Csak ilyenkor nagy a pofája és könnyebb beszólni. Büszke lehet magára.


Ui: én nem okoztam még balesetet soha, remélem, nem is fogok. De nem is az az első dolgom, hogy elkezdek támadni meg fikázni, mikor nem is ismerem a részleteket.

2017. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Alex Fly ***** válasza:
91%
"A kresz meg olyan, mint bármi más, hogy ha valamire hónapokig, vagy akár évekig nincs szükséged, akkor bizony az infót elfelejted, még ha annak idején meg is tanultad rendesen! " -mármint arra gondolsz, hogy nem megyünk az előttünk haladó s*ggében, hanem megfelelő követési távolságot tartunk? Ez nem olyan, amire az embernek évekig ne lenne szüksége...
2017. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%

nem, nyilván nem erre gondoltam.

ez egyértelmű.

erre vonatkozóan tökéletesen igaza volt mindenkinek, aki azt írta, hogy megfelelő követési távolságot kell tartani.


szerintem nagyon is jól értetted, hogy a rendőri karjelzésekre gondoltam, csak szerettél volna kötekedni.

2017. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!