Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán elég bekapcsolni...

Autópályán elég bekapcsolni az utólag felszerelt nappali menetfényt vagy a tompított kell mindenképp?

Figyelt kérdés
2017. szept. 30. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Autópályára nincs semmi külön kivilágítási kötelezettség, szóval elég a nappali menetfény, ha az alapból is szabályosan van felszerelve.
2017. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Az autópályára ugyanaz vonatkozik, mint a lakott területen kívül eső többi útra.


Tehát nappali menetfény vagy tompított.

2017. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. szept. 30. 22:40
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha helyesen van felszerelve, akkor nem tudod bekapcsolni, mindig égnie kell, amikor jár a motor és nincs felkapcsolva a fényszóró. Nappal természetesen elég autópályán, ahogy országúton is, arra való.
2017. szept. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze a kérdést félre írtam. Nyilván nem tudom külön bekapcsolni ha jól van bekötve. :) Köszönöm!
2017. okt. 1. 15:51
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Kérném a Kresz ide vonatkozó részét ami leírja, hogy mégis milyen egyéb kivilágítási kötelezettség szükséges az alapon kívül autópályán, ha le lettem érte pontozva. Ja hogy semmi szararcúak...
2017. okt. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért lettél lepontozva, mert minimum félreérthetően fogalmaztál. A "nincs semmi külön kivilágítási kötelezettség" sokkal inkább azt jelenti, hogy egyáltalán nem kell világítani, ahogy sajnos sokan így is mennek a pályán. Üdv, szararcú...
2017. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eleve értelmezhetetlen amit "egyéb kivilágítási kötelezettség" alatt értesz, ezért kaptad a minuszt gondolom. Vagy tudunk olyan helyről, ahol pl. reflektort kell felkapcsolni "egyéb kivilágítási kötelezettség" gyanánt?
2017. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
KRESZ elfogadja a DRL-t is, de én, mint pályán sokat vezető, mégis javaslom, hogy kapcsold fel a tompítottat.
2017. okt. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!