Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpáron oldalra kilógó...

Kerékpáron oldalra kilógó tükör szabályos?

Figyelt kérdés
Újabban folyton összetalálkozok egy helybelivel a kerékpárúton aki a kerékpárjára ilyen oldalra hosszan kinyúló visszapillantótükröket rakott és ez annyira megszélesíti a kerékpárját hogy szűkebb helyeken alig férni el mellette, mert egyébként leverné az ember a tükrét. Ez így szabályos szerintetek?

2017. okt. 4. 17:09
 1/8 A kérdező kommentje:

Ilyesmit képzeljetek el csak úgy, hogy a tükör nem a markolatig tart, hanem onnan kezdődik:


[link]

2017. okt. 4. 17:12
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
A kerékpárokra vonatkozó műszaki szabványok nem túl részletesek, egy ilyen tükör simán belefér.
2017. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó és akkor mit tehetek? Hetente többször össze szoktam találkozni a hölggyel és szabályosan félre kell húzódnom előle hogy elférjünk egymás mellett. És ez nem csak nálam, hanem a többi bringásnál is, megérik kikerülni és a szűk bringaúton majdnem a felezővonalon halad. Előbb utóbb ebből baleset lesz attól félek!
2017. okt. 4. 22:39
 4/8 Alex Fly ***** válasza:
59%

Nem a kerékpáros -vagy a tükör- tehet arról, hogy Magyarországon a kötelezően alkalmazandó hatályos útügyi előírásokat kerékpáros infra esetén maximum ajánlásként szokás figyelembe venni...

Ha a kerékpárút szélessége eléri a minimumként meghatározott értéket, akkor nem jelenthet problémát az egymás mellett elhaladás.

2017. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Epü válasza:
100%
Ha megfigyeled, minden járművön kilóg a tükör. Pont az a célja, hogy takarás nélkül lehessen hátranézni. A kivétel az autók belső tükre, ami fej felett van.
2017. okt. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
43%
Nem válasz a kérdésre, de én úgy gondolom, hogy kerékpárra a tükör baromság. A kerékpározni tudás része az is (5% képes erre), hogy egy pillanatra balra hátra tudjon az illető nézni, anélkül, hogy a kormány elfordulna balra.
2017. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
57%

@6: azért az sem hátrány, ha az ember úgy tudja megnézni, mi van a háta mögött, hogy közben azt is látja, mi van előtte...

Speciel erre jó a tükör.

2017. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a hatossal

Én mindenhova biciklivel járok, és bizony nem kellemes ha gyakran hátra kell nézni, jön-e mögöttem autó pl egy keskenyebb utcában. És ugye addig nem is nézek előre. Egy tükör nagyon meg tudja könnyíteni a közlekedést.

2021. febr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!