Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki nyom egy elakadásjel...

Ha valaki nyom egy elakadásjelzőt a szerencsétlenkedés, vagy "bevágás" után, akkor elnézőbbek vagytok?

Figyelt kérdés

Mert én például marhaideges tudok lenni, de amikor rányomnak az elakadásjelzőre akkor javarészt elszáll a haragom, persze ha olyan súlyos dolog volt akkor nem, de legalább akkor sem 160 a vérnyomásom.Szóval nekem abszolút csillapítja a haragom ha valami jelét adja a másik annak,hogy bocsánatot kér.


Viszont van egy ismerősöm aki állandóan kanyarodósávból előzi a sort (beáll előre ha módja van) vagy épp lendületből,aztán a zöldnél padlógázon bemegy a többiek elé, villant kettőt az elakadásjelzővel, és megy tovább.

Ugyan így mindenre, elkövet egy szabálytalanságot, és mindig nyomkodja a gombot.

Nála értelmét veszíti a bocsánatkérés, és szerintem nem egyedül van aki így csinálja.


2017. okt. 20. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha valaki a lábadra lép a villamoson, akkor is szebben nézel rá utána ha bocsánatot kér.


Ilyen ismerősből Pesten sok van, az ember megtanult velük együtt élni. Ahogy a motoros elől lehúzódok, hadd menjen, úgy ezeket a sietős kanyarodósávos srácokat szánalommal vegyes együttérzéssel engedjük útjukra. Még a végén agyvérzést kap ha nem ő lesz az első... :D

2017. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem soha nem megy fel a vérnyomásom vezetés közben de szoktam pofatlankodni pl előre megyek a másik sorban majd úgy teszek mintha eltévedtem volna bemegyek a másik elé és elnézést kérek. Teljesen jól veszik így a dolgokat pedig minden nap naponta többször megcsinálom.
2017. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kettes: és miattad meg a hasonszőrűek miatt áll kétszer olyan hosszan a sor, blokkolva a keresztirányokat is... gratula.


Én egyre kevésbé várom el a bocsánatkérést, mert egyre több tapasztalatom lesz olyan országokból, ahol ez nem téma, mégis relatíve hatékonyan működik a közlekedésük. Magam sem különösebben köszöngetek indexszel, a kézzel intés, bólintás szerintem személyesebb.

2017. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Mi az hogy elnézőbb vagy? Nem tolod le vagy nem villogsz rá? Nem tartod rá a kormányt vagy nem adsz gázt hogy ne férjen be? Esetleg a következő lámpánál nem rángatod ki?

Jelenleg kötelességed mindent megtenni egy balesetveszélyes szituációban a baleset elkerüléséért. Vagyis ha szándékosan nem engeded be, aki előz, te vagy a hibás. Szóval nem tudsz hogy "nem elnéző" lenni.

A büntetés szintén nem a te dolgod, arra ott van a rendőrség és a térfigyelő kamerák.

2017. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem elnéző: dudál, villog, magában morog vagy 5 lámpán keresztül, az egész napja el van b.... szúrva emiatt.


Elnéző: nem dudál, nem villog, láv & písz, köcsög vagy de adj egy pacsit. Ennyi.

2017. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 11:03


Bárcsak valami csoda folytán ki lehetne benneteket szűrni egy alkalmasságin. Aki nem partner az ne vehessen részt az autós közlekedésben.

2017. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most mit tudsz vele csinálni semmit... nagy az isten állatkertje.

Ugyanez a helyzet amikor autópályán feltorlódik a sor és vészvillogóval nyomatják a leállósávon utána meg pofátlankodik be a többi közé... de mindegy itthon a vészvillogót senki nem arra használja amire elvileg kellene (műszaki hiba, baleset, vészhelyzet, torlódás jelzésére) hanem tilosban parkolásra, köszöngetésre stb stb ugyanez a ködlámpa: a tiszta éjszakában vereti neki viszont ködben vagy egyéb más időjárási viszonyban amikor hasznos lehetne akkor nem találja meg a kapcsolót mert minek is.

Ezeket kellene a rendőröknek kegyetlenül megszűrni és nem a klímás autóból sebességet mérni mivel ezek sokkal veszélyesebb és égetőbb problémák!

2017. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én eleve nem szoktam marha ideges lenni. Higgadtan, megértően vezetek. A hibázás esélye benne van a közlekedésben, én is hibáztam már, nagyokat is, nekem sem esett volna jól, ha leordítják a fejemet. Az ordibálástól a másik fél is ideges lesz, aztán kész az össznépi idegeskedés. Ha valaki direkt szabálytalankodik, tolakodik, jobbról előz, akkor hagy csinálja, ennyi. Ha neki ezzel könnyebb a lelke, mert hamarabb ér oda 5 perccel a célhoz, akkor menjen. Minek verjem magam az autóban? Az a baj, már az utak is tele vannak idegbajosokkal.
2017. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én alapból nem vagyok idegbeteg, de mikor valaki bevágódik elém, és elnézést kér elakadásjelzővel, akkor tényleg még elnézőbb leszek, szinte még feldobja a hangulatom. Én is szoktam alkalmazni. Ez az elakadásjelző nem azt jelenti, mint mikor végigmész a leállósávban elakadásjelzővel, az teljesen más.
2017. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!