Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen kis cédula fogadott a...

Ilyen kis cédula fogadott a szélvédőn, ilyenkor mennyi a büntetés?

Figyelt kérdés

Várakozni tilos táblánál hagytam az autót kb 1 óra erejéig, s megbüntettek. Az a kis szokasos cetli került oda (Tiltott helyen várakozik....), viszont a helyszíni bírság van behúzva, csak az a furcsa, hogy nem kaptam csekket, semmit se , hanem csak odatették a szélvédőre.

Meg igazából se pecsét se semmi, hivatalos szerv név nincs azon a kis cetlin.



2017. okt. 23. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Akkor megusztad
2017. okt. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Jó lenne.

Viszont szerintem feljelentés lesz ebből, csak rosszat húztak be....

2017. okt. 23. 10:34
 3/15 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam. Tízezer ft.
2017. okt. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen. Nem volt csekk így befizetni sem tudtam. Nem volt igazuk s mikor figyelmeztettek immár csekket küldve közöltem tegyenek rendőrségi feljelentést. Nem tettek. Persze hiszen ott már nem az ő bevételük. A csekk befizetésével elismered a szabálysértést, s nincs lehetőség jogorvoslatra. Ha igazuk van írj nekik s fizesd be. Ha nincs ragaszkodj a rendőrséghez.
2017. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy hiányzik róla minden hitelesítő adat, így bárki odatehette a szélvédődre.
2017. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Helyszíni bírság esetén 10, feljelentés esetén 20.

Lehet, hogy nem akart veled nagyon ki...ni, és ezért csak helyszínit írt, a csekket meg valami vicces illető leszedte. Vagy akármi.

De valami utalás csak van a cetlin, hogy ki bírságolt?

Pl.:

[link]

Ha közterületfelügyelő volt, akkor az adott település közterületfelügyeleténél érdeklődsz, hogy mi van most, tényleg szerepelsz-e náluk.

Ha tényleg helyszíniről van szó, és nem fizeted be, bármilyen ok miatt, akkor feljelentenek, és duplázódik az összeg.

2017. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy eléggé esős idő volt és éjszaka, nem hiszem hogy bárki is ellopta volna.

Semmi utalás, azonkívül hogy tollal oda van firkantva egy 4 jegyű szám a tetejére.


Hallottam olyant, hogy helyszíni bírságot is kiszokták küldeni postán, nem tudom ez mennyire igaz.

2017. nov. 1. 21:15
 8/15 anonim ***** válasza:
Figyelj. Én kinyomtatok egy büntit és ráteszem a szélvédődre. Hitelesítő adat nélkül ennyire kell komolyan venni... Gondolom valaki jól bepalizott, te meg azóta is ezen stresszelsz.
2017. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, bárki odatehette.

De ha nem bárki tette oda, hanem a közterületfelügyelő (mert neki ki se kellett nyomtatni, mert volt nála), akkor ha nem fizetsz, feljelentés lesz a dologból.

Ha megkérdezed a közterületfelügyeletet, hogy ők tették-e oda, az csak egy kis idődbe telik, pénzt nem kérnek az információért.

2017. nov. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Megjött az ajándék, 10k.


Igazam lett, kiküldik utólag a helyszíni büntetést, ha nem tartózkodsz ott. Öröm az ürömben, hogy nem feljelentés lett.

2017. nov. 2. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!