Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az milyen koncepció, hogy a...

Az milyen koncepció, hogy a zebránál elkezdünk dudálni a gyalogosra, ahelyett, szépen megállnánk, és megadnánk az elsőbbséget?

Figyelt kérdés

Ma reggel egy körforgalomnál szerettem volna átkelni a másik oldalra egy zebránál. Amikor érkeztem, éppen indexelt és hajtott ki egy autó, elé már nem akartam lelépni, megálltam a zebránál, megvártam, amíg elmegy. Utána viszont leléptem, erre a mögötte jövő idióta rámdudál, ahelyett, hogy kulturáltan a fékre lépne, és csak ezután hallottam, mintha fékezett volna.


Na most ezt sosem értettem, hogy egy ilyen helyzetben miért a dudához nyúl az ilyen IQ-fighter? Eleve teljesen kulturálatlan ledudálni azt, aki él az elsőbbségével, meg nem is arra lenne a duda kitalálva, hogy a véleményünket fejezzük ki vele. De technikailag sem értem, hogyan csinálja az ember, amikor lát egy ilyen helyzetet, és azonnal ott terem a keze a dudán. Én is levezettem már nem keveset, de a necces helyzetekben soha nem az az első gondolatom, hogy gyorsan dudáljunk.


Azt már kezdem megszokni, hogy az autósok megsértődnek, ha meg kell állniuk a zebránál, és ha nem lépek le határozottan, akkor sok helyen állhatnék egész nap a zebránál. (Múltkor a Délinél a Krisztina körútnál kb. 5 ember állt a zebránál, és egy rohadt bunkó sem állt meg, az ilyenek amúgy nem férnek a fejembe.) De az esetek 99%-ában aki végül megáll, az még nem kezd el pattogni, hanem tudomásul veszi, így jár el szabályosan.


2017. nov. 17. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Bunkó, paraszt koncepció.

Pesten én is elég gyakran tapasztalom ezt a mentalitást.

Vidéken, mintha valamivel jobb lenne a helyzet.

2017. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Én csak akkor nem àllok meg , ha a kedves emberke fent ül a bringàn , de akkor nincs is elsőbbsége a gyalogosoknak való àtkelő helyen , ha leszàll akkor màr igen mert jogosan veszi igénybe a zebràt mert akkor ő is gyalogos . Na meg amikor a kedves emberünk csak bàmészkodik és cseszik figyelni , hogy meg àlltam meg intek neki , hogy àt engedem .

De amugy amikor a zebra elött àllo ember figyel és làtom rajta , hogy tényleg nézi , hogy àt mehet akkor meg àllok , had mennyen . Én csak a bringásokra szoktam rá dudálni amikor se leszàlni nem tud se meg àllni se csak teker àrkon bokron keresztül meg a gyalogos aki a zebràt nem ismeri pedig kb 100méterre ott a làmpàs kereszteződés , de ő jobb szeret a 4 sàvoson àt caklatni a cekkerel mert ott a kis bolt szemben és friss a zsemle azt , ha a szabàlyos modon megy àt akkor tuti el viszik előlle hajnal fél hatkor . Én is voltam gyalogos 17 éves koromig és tudom milyen amikor figyelsz , vársz és senki meg nem áll .

2017. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami egyedi eset lehet, nem kell belőle ilyen nagy ügyet csinálni. Az igaz, hogy sokan nem állnak meg a zebránál, de az, hogy még le is dudáljanak, tényleg nagyon ritka.
2017. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehet egyedi, csak azért úgy rosszul érinti az embert, hogy hajnalban megy ki a vonathoz, aztán még egy paraszt az arcába is dudál.


Amúgy azért is akadtam ki, mert előző este is hasonló szituációba kerültem egy zebrán, és ez így sok volt 24 órán belül, de valóban, eddigi életemben gyakorlatilag nem is találkoztam ekkora parasztokkal.


Előző este egy pirosra festett zebrán jövök át, előtte 30-as tábla, mert egy óvodával szemben van. Jön az emberünk, persze nem 30-cal, mert miért tartaná be a sebességhatárt, de azért még 50-75 méterre volt, amikor leléptem. Megyek át, amúgy nem ilyen nyugdíjas tempóban, erre azt látom, mintha nem akarna nagyon megállni, csak enyhén lassít, mintha azt várná, hátha megállok az út közepén, és elengedem. Miután átértem, látom, hogy jön mellettem lassan, és mutogat a roncsából.


De ha nem is találkozom ekkora parasztokkal, az tényleg mindennapos, hogy ha nagy a forgalom, akkor az autók sorban követik egymást, és nem engedik el a gyalogosokat, még ha többen is összegyűlnek. Én 5 másodpercnél többet nem vagyok hajlandó állni egy lámpa nélküli zebránál (csak a buszt és a villamost szoktam elengedni), általában lelépek, és akkor persze hirtelen megtalálja a féket, mert elütni mégsem akar. És egyszerűen nem értem, miért derogál a legtöbb autósnak megállni ilyen helyzetekben?

2017. nov. 17. 22:55
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező, ha jól értem, te az autók között akartál átfutni a zebrán?!

Ha a gyalogos nem lép le a járdáról, az autós nem állhat meg! A vizsgán ez bukta.

Újabban elterjedt szokás, hogy autósok megállással csalogatják le a járdáról a gyalogost a kétszer kétsávoson.

Ez felejtős!

Én úgy vagyok vele, hogy kb. 40-nel megyek a zebra felé, de nem állok meg, ha a gyalogos nem ép le.


Nem láttuk a helyzetet, lehet, hogy nincs is igazad.

2017. nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos a mi városunkban elég kicsi a körforgalmak átmérője,még ki sem ér az autó a körforgóbol már ott is a zebra.nagy esély van rá hogy ha megállok a következő autó belém jön.sajnos ezt minden nap átélem.de az is pofátlanság, hogy megy át a gyalogos,ahelyett hogy azon lenne, hogy minél elöbb átérjen, nem várom el hogy fusson,csak a hülye okostelefonját nyomkodja kényelmesen slattyogva.
2017. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

"De ha nem is találkozom ekkora parasztokkal, az tényleg mindennapos, hogy ha nagy a forgalom, akkor az autók sorban követik egymást, és nem engedik el a gyalogosokat, még ha többen is összegyűlnek. Én 5 másodpercnél többet nem vagyok hajlandó állni egy lámpa nélküli zebránál (csak a buszt és a villamost szoktam elengedni), általában lelépek, és akkor persze"


Na, a mai nyafogás is megvolt a szőkétől!

2017. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Kérdező, ha jól értem, te az autók között akartál átfutni a zebrán?!"


Nem átfutni, de igen, 2 autó között léptem le a zebrára, és mentem át.


"Ha a gyalogos nem lép le a járdáról, az autós nem állhat meg! A vizsgán ez bukta."


Én ilyesmiről nem tudok, a gyalogosnak elsőbbsége van a zebránál, úgyhogy ha látszik az átkelési szándék, akkor meg kell állni.


"Újabban elterjedt szokás, hogy autósok megállással csalogatják le a járdáról a gyalogost a kétszer kétsávoson."


És ezzel mi a gond? Kétszer két sávon is meg kell adni az elsőbbséget, ha a többiek nem állnak meg, arról nem az tehet, aki szabályosan megáll.


"Én úgy vagyok vele, hogy kb. 40-nel megyek a zebra felé, de nem állok meg, ha a gyalogos nem ép le."


Oké, lehet ezt is csinálni, nekem is úgy tűnik, hogy sokan így állnak hozzá, csak akkor meg ne lepődj meg, ha lelépnek eléd. Én itt most leléptem, és erre egy dudálást kaptam.

2017. nov. 18. 21:33
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

@5: nem jól érted. A kérdező szeretett volna átkelni azon az átkelőn, ami éppen erre szolgál. Csak az arra haladó gépjárművek vezetői vagy nem ismerik a KRESZ ilyen esetekre szolgáló paragrafusait, vagy csak egyszerűen úgy képzelik, hogy ezek rájuk nem vonatkoznak, mindenesetre a szabálytalanságukkal nem elégb hogy veszélyeztetik a másik közlekedőt, de ezt a cselekedetüket teljesen természetesnek tartják.


Egyébként pedig nincs olyan, hogy "Ha a gyalogos nem lép le a járdáról, az autós nem állhat meg"... Jelenleg a közlekedést a KRESZ néven ismert (?) rendelet szabályozza. Ez pedig egészen mást ír elő az átkelők előtt a járművezetők számára.

2017. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!