Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hallókészülékkel lehet kamiono...

Hallókészülékkel lehet kamionos jogosítványom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mind két fülemre hallássérült vagyok, pontosan nem tudom milyen mértékben papíron meg van, van hallókészülékem is, amivel hallok rendesen.

Az lenne a kérdésem hogy kaphatok-e C+E kategóriára (kamionra) jogosítványt, és meg lehet a PÁV-om is?

Hozzáteszem személyautóra megkaptam.


2017. nov. 19. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd a házi orvosodat.

Akinek valamilyen egészségügyi problémája van, egyéni elbírálás alapján, különböző szakorvosi véleményeket figyelembe véve döntenek az alkalmasságról.

A hivatásos vezetői engedélyekhez szigorúbb egészségügyi feltételeknek kell megfelelni, mint a "sima" B kategória esetében, de ez sem azt jelenti, hogy teljesen ki van zárva.

2017. nov. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Pávval kezd! Ha meg tudod csinálni a Páv 3-at és ott tovább engednek akkor biztos lehet.
2017. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom, hogy mennyire hallasz, de a pávot nem biztos, hogy megtudod csinalni, mert ott van egy olyan feladat, amit hangok utan kell csinalni.

Nem volt olyan vizsgalat nekem, ami hallás vizsgálat. Így ha nagyon elhivatott vagy a szakma után dolgozz külföldön, oda nem kell pav vizsga.

2017. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Annyira hallok hogy hallókészülék nélkül elbeszélgetek bárkivel, csak a hallásvizsgálaton nem nagyon hallom meg a magas hangokat
2017. nov. 19. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!