Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tahónak tartjátok az ilyet,...

Tahónak tartjátok az ilyet, vagy valahol igaza van?

Figyelt kérdés

Reggel mentem munkába, még nem volt tökéletesen letakarítva az út, az előttem haladó 20-al ment, amit én magam is túlzásnak tartottam,de nem igazán mertem/tudtam előzni.

Utolért minket egy kamion (nyerges,ponyvás pótkocsival), lendületből elkezdett tolni engem, lévén,hogy én mentem előtte közvetlenül.

Nyomta a dudát, és villogott, hirtelen azt hittem,hogy "fékproblémája" van, így félrehúzódtam, ő meg ki is előzött.

Az előttem haladóval ugyan ezt csinálta, dudált rá, és húzta a refit, aztán kielőzte.

Majd egy kereszteződésnél az előtte álló nem fordult ki nagy ívben balra, a kamionos meg dudált, majd lehúzott ablaknál kiabált ki neki,hogy menjen már, persze nem így fogalmazott.

Szóval ő aztán nem aprózta el, pedig 50-nél gyorsabban ő sem ment.

Én valahol megértem, nem vettem a szívemre,hogy letolt az útról, de nem tudom hová tenni...


2017. nov. 30. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Igazi proli tahó az ilyen, inkább kecskét vezessen, ne kamiont. Ennyire nem lehet senki sem felelőtlen.
2017. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Rám azért dudált egy vásári majom, mert a családtagjaim kerestem, hogy hol vehetem fel őket, majd utána kanyarodtam jobbra, és közben vissza merészeltem engedni a gázt.


Ne törődj vele, ezek ilyenek!

Mondjuk nem tudom, mit szólna a kamionos, ha én meg azért dudálnék rá, mert 40 tonnával lassan megy emelkedőn...

2017. nov. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Nincs igaza, hülye f*ssz. Tisztelem a kamionsofőröket, de ismerek néhány nagyon nagy pofájút, aki magyaráz nekem, hogy hóban miért kell olyan lassan menni, stb. Persze, nekik könnyű, mert a 40 tonna súly tapad úgy ahogy a hóban is. Csak aztán ha egyszer mégis megcsúszik, akkor nem állítja meg semmi, erre nem gondol a marhája. Meg minimális emelkedőn már nem bírnak elindulni 2 centis hóban sem, mikor a traktorokkal kell kiszedni a 2 centis hóból őket, akkor nefélj, nem olyan nagy a pofájuk már.

Meg kéne jegyezni az ilyeneknek a rendszámát, aztán majd mikor száraz úton főúton 70-el poroszkál előttem, mert többel nem tud menni, akkor jól ledudálni és levillogni.

2017. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tahónak tartjuk és nincs igazuk..De attól még köztünk élnek sajnos, és el kell viselni őket is. Majd belefordulnak egy árokba, télen ez szeretett szokásuk ,és akkor csöndbe lesznek.
2017. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben mindenki olyan gyorsan megy, amilyen gyorsan biztonságosnak érzi. Ha hagyod, hogy nagyobb sebességre noszogassanak, aztán valami gebasz történik, pl. nem tudsz megállni egy necces helyzetben, akkor könnyen kihozhatnak hibásnak relatív gyorshajtásért, aztán a kutyát se fog érdekelni, hogy a mögötted jövő tolt.
2017. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Én igaz nem vagyok kamionos, de az a halálom, ha leesik 2 cm hó vagy esik az eső mindenki 25-el megy. 2 éve télen, hóesésben endúróval főúton autókat előztem. Véleményem szerint aki mazsola az maradjon otthon. Tudom le leszek szavazva de még így is biztonságosabb kint mint tele lassú ökörrel, akit mindenki meg akar előzni és így lesznek a balesetek.
2017. nov. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

A kamionos tahó volt.

Aki viszont 3 centi hóban csak 20-al mer menni annak elvennék helyszínen a jogosítványát.

2017. nov. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha pedig valaki kicsúszik vagy nekedmegy a 3 centis hóban, akkor meg az a bajotok, hogy miért nem ment lassabban.
2017. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Út és látási viszonyoknak megfelelő sebbesség megválasztasa minden sofőr egyéni döntése és felelőssége. Ha elöttem lassaban hajt, akkor adandó alkalommal megelőzöm. Ha valakinek az én tempóm nem elég, jelezze a szándékát,előzzön meg. Azt segíteni is fogom.

Szerintem így korrekt.

De aki mögöttem villogtat, dudál, öklöt ráz, szülőzik, az ne csodálkozzon ha leveszem a lábam a gázról.

2017. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Velem hasonló történt a minap városon belül. Van egy hosszú egyenes szakasz, ahol lehet menni, de ugye városon belül vagyunk és még táblák is voltak.(sok a baleset arrafelé) Én belőttem a maxra a kisautómat, amit a tábla megengedett. Vagy egy picit többel, mindenesetre nem mazsoláztam. Mégis konrétan annyira a seggemben volt, hogy nem bírtam lekanyarodni jobbra, mert belém jött volna... annyira meglepődtem, hogy ilyen szinten a seggemben van, plusz kapaszkodó sáv volt, tehát még ki is mehetett volna, de nem...
2017. dec. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!