Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért tiltják egyes országokba...

Miért tiltják egyes országokban a menetrögzítő kamera használatát?

Figyelt kérdés
2017. dec. 3. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert sérti az emberek szem.jogait, mondjuk nem akarnak a YT-on kikötni akaratuk ellenére.
2017. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Adatvédelmi okokból: az érintett országokban eleve nem egyszerű még a fix kamerák üzemeltetése sem.
2017. dec. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
hát elég nagy hülyeség. amúgy pl egy tv riportban amikor az utcán forgatnak, és elmegy 200 ember a háttérben azt nem érinti az adatvédelem?
2017. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
személyiségi jogokat sért
2017. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

"személyiségi jogokat sért"


mint pl? Meglátják milyen pulóverben voltam az utcán? vagy épp lebuktam a szeretőmmel a tesco előtt? :D

2017. dec. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Mondjuk épp sétálsz be az Országos Onkológiai központba, amikor egy kamerás autó lefilmez, és felrakja valaki a Youtube-ra. Egy 4K-s kamerával azt is meglehet állapítani, be volt-e fűzve a cipőd vagy sem.

Ha meglátja a főnököd, hogy rákbeteg(is lehetsz), hiszen minek mennél az Onkológiára, akkor fogja és kirúg, még mielőtt elmennél betegszabadságra.


Vagy ugyanez ha valaki L/meleg, és épp két nő vagy két férfi kézen fogva megy az utcán, lefilmezik, kikerül a netre, megint csak érheti hátrányos megkülönböztetés, egy homofób főnök kirúgja.


Vagy pontosan, valaki a szeretőjével sétál, esetleg ajándékot vesz és aki kapja meglátja a neten, esetleg épp rossz passzban vagy, vagy részegen mész az utcán, dohányzol és a szüleid előtt titkolod, rád jön a WC-zés és fiú/ffi létedre könnyítesz magadon egy fánál, stb.


Nem mindenki magamutogató, nem mindenki akar szerepelni, és van akit zavar a kamera, viszontlátni magát stb. stb.


Mindenki dönthesse el, hogy szerepel-e nyilvános felvételen vagy sem.

Az autókamerák felvételei sokszor kerülnek ki vágatlanul a netre és nincs kitakarva rajta senki.



Ezek a kamerák a privát szféra halála.

2017. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Ezek a kamerák a privát szféra halála."


Az utcán meleg párok kézen fogva sétálása, a nyilvános pisilés, vagy az onkológiai központba sétálás pont nem privát szféra, hanem mind nyilvános. Privát szféra, ha otthon a szobádban szexelsz és azt lefilmezik. Vagy a wc ülsz és kakilsz netán egyedül recskázol. Nekem semmi titkolnivalóm nincs, vegyen fel aki akar...


És ha mindez, mint írtam a tv felvétel közben derül ki, az nem sért személyiségi jogokat?

2017. dec. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezek mind ilyen "tilalomországok" mint pl. Ausztria, ott szinte minden tilos.


Ma már a sok liberális -aszságnak alárendelik a józan észt is.

2017. dec. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Személyiségi jogok blablabla...Csak idióta országokban tilos,és ez független a gdp-től. Mert nem a kamerát kellene tiltani ,hanem a felvétel közzétételét. Ennyi kenne a nagy megoldás. Ha én nem tudom bizonyítani hogy pl ki szorított le az útról és törtem totálra magam , mert nincs kamerám ,akkor persze az én jogommal nem foglalkozik ott senki.Oldjam meg ,így jártam.Szóval szép és jó a demokrácia de vannak vadhajtások.
2017. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon sem megengedett. Hanem megtűrt.

Mivel az autóskamera közterületen készít felvételt, így az adatkezelési szabályok ugyanúgy vonatkoznak rá mint a közterületi kamerás megfigyelést végző egyéb rendszerekre. De mivel ez nem olyan egyszerű mint egy szabálysértési bírság, ezért a rendőrség se pazarolja rá az energiáját. Az ombudsman állásfoglalása szerint az így készült és közzétett felvételeken a rendszámot és az autó típusát! is felismerhetetlenné kellene tenni.

2017. dec. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!