Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet a zebrán kerékpározni?

Lehet a zebrán kerékpározni?

Figyelt kérdés
Sokszor lehet azt olvasni vagy hallani, hogy zebrán csak tolva szabályos kerékpárral közlekedni. Ha tolom a kerékpárt, akkor gyalogosnak számítok, tehát az autósoknak elsőbbséget kell adniuk számomra. De ha csak áttekerek a zebrán úgy, hogy megadom az elsőbbséget az autósoknak és akkor megyek,amikor nem jön senki, az nem ugyanaz, mintha én csak megfordulnék az úton? Ha lehet bringával kerékpározni az úton, akkor megfordulni is szabad, tehát gyakorlatilag lényegtelen, hogy van-e zebra vagy nincs, mert megvárom,amíg nem jön senki és átmegyek a másik oldalra, szerintem ez teljesen szabályos. Rosszul gondolom?

2017. dec. 7. 21:16
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
43%

Nem tiltja semmi.

Ellenben a járdán csak bizonyos feltételek mellett lehet kerékpározni.

2017. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
53%

Elvileg nem szabályos, gyakorlatilag senkit nem zavar ha nincs ott senki akit zavarjon.

Hét elején viszont keményen ledudáltam egy biciklist. Majdnem elütöttem ahogy teker át a zebrán, erre még neki állt feljebb.

2017. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

Ha megnézitek ezt a cikket, valahova még táblákat is raknak ki, pedig én sem értem, hogy miért lenne szabálytalan önmagában.

[link]

2017. dec. 7. 21:28
 4/53 anonim ***** válasza:
71%

Nem szabálytalan önmagában.

Azoknak a bugris bringásoknak van kirakva, akik azt hiszik, hogy tekerve is elsőbbségük van és k.ra felháborodnak, ha az autós ledudálja.

"De ha csak áttekerek a zebrán úgy, hogy megadom az elsőbbséget az autósoknak" Ebben az esetben senkit sem zavar, ha tekersz a zebrán.

2017. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
35%
így van, csak az elsőbbség miatt van a dologban különbség. át lehet hajtani biciklivel is, de abban az esetben nincs elsőbbséged az autóval szemben.
2017. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
70%

Visszatérő téma, de nem is értem miért, s miért érkezik rá sok buta válasz.

Természetesen nem szabad a kijelölt GYALOGOS átkelőhelyen kerékpározni, mint ahogyan a járdán sem. Utóbbin a KRESZ rendkívüli esetre korlátozva megengedi, de tényleg nagyon szűkre szabva a lehetőségeket.

S mivel a járdán ezt nem számítva nem közlekedhet kerékpár, ebből következik, hogy áttekerni sem lehet szabályos. A zebrára nem vonatkozik külön engedmény.

Csak tolni lehet.

Bringásoknak nincs semmi, ami analóg lenne a zebrával. Nincs kijelölt kerékpáros átkelőhely.

Ha olyan sárga jelzést látsz, ami közvetlenül a zebra mellett van (létezik máshol is), az nem biztosít elsőbbséget. Mivel oda szabályosan érkezel, ott nem is kell leszállnod. Tehát ilyen helyen a fehér csíkokon csak tolhatod, mellette a sárga négyzetek között gurulhatsz is.

Elsőbbséged csak akkor van, ha azt tábla biztosítja.

2017. dec. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
43%

Azért az szép, hogy a kérdező belinkel egy cikket a rendőrség hivatalos oldaláról, ami arról szól, hogy zebrán csak a kerékpárt tolva, gyalogosként szabályos az átkelés, de itt többen azt hangoztatják, hogy nem szabálytalan.


Döntsd el, hogy a linkelt cikkben olvasottakat hiszed, el, vagy az itteni tanácsadókra hallgatsz.

2017. dec. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

Én azt nem tudom, hogy miben különbözik az, ha megfordulok az úton (kvázi átmegyek egyik oldalról a másikra) attól, ha átmegyek a zebrán kerékpárral. Mindkét művelet arra szolgál, hogy az út egyik feléről a másikra menjek, és a megfordulás önmagában nem szabálytalan,mégis ha zebrán történik ez, akkor ez szabálytalan és nem értem, miért.


Az külön érdekes, hogy mindig ellentmondó infókat talál az ember erről.

2017. dec. 7. 22:54
 9/53 anonim ***** válasza:
44%

Nem!

Ha meg kerékpárút keresztezi az utat, ott mindenhol macisajtja van a bringásnak, tudom, mert rengeteget bringázok.

2017. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes módon egy másik kérdés alatt meg azoknak adott mindenki igazat, akik szerint át lehetett haladni a zebrán biciklivel úgy, hogy nem szállsz le. Mi változott azóta? Vagy az első válaszoló véleménye dönti el, hogy éppen mivel ért egyet mindenki?
2017. dec. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!